RH-faktor a DNA testy.

romana160
20. jan 2020

Pekný večer všetkým.Nevedela som do akej kategorie to zaradiť,tak som to dala sem.Nechcem aby ste sa ma pýtali na čo sú mi tieto veci.Pýtam sa len pretože chcem zistiť aspoň ako sa veci majú ohladom tohto. Ale idem k veci...Chcem sa opýtať ,že či sa dá pri narodení dieťaťa sfalšovať RH-faktor? .Pokial mi bolo vysvetlené ,tak že vraj týmto RH-Faktorom sa dá zistiť,či som biolog.dcéra rodičov.Ak je to tak vôbec.A ak by som si chcela dať urobiť DNA testy ,čo k tomu potrebujem? Pýtať sa to pýtam tých ,ktorí si museli overovať ,či sú biologickými a museli si dať urobiť Dna testy.

dadka36
20. jan 2020

Kolega si dával, na nete tuto službu ponúkaju anonymne v hojnom pocte. On odoberal vzorku slín. Tuším sa to da všetko aj poštou a nikam nemusíš chodiť

romana160
autor
20. jan 2020

@dadka36 A kolko to stojí?

dadka36
20. jan 2020

@romana160 cca 300-400

lenka_xy
21. jan 2020

Rh faktor určuje prítomnosť alebo neprítomnosť D antigénu na erytrocytoch, takže sú iba dve možnosti, buď je pozitívny alebo negatívny, na určovanie rodičovstva sa to dá len ťažko použiť. Jediná možnosť, kedy sa dá rodičovstvo vylúčiť je v prípade, že obaja rodičia majú Rh- a dieťa Rh+.
Ak poznáš krvné skupiny a aj Rh faktor oboch rodičov a dieťaťa, tak sa skôr dá určiť či ide, resp. nejde o biologických rodičov, avšak tiež nie vo všetkých prípadoch.
Istí to DNA test, aj za nejakých 100-150€ to vedia spraviť.

romana160
autor
21. jan 2020

@lenka_xy Dakujem za vysvetlenie🙂