Reklamácia v čínskom obchode

penelope2066
4. nov 2014

Ahojte zienky...Mozno som ja blba a ak je to tak potvrdte mi to 😀 Zhrniem to čo najstručnejšie. Minuly tyzden som si kupovala bundu v cinskom textile, na visacke cena nebola a na vesiaku bola lepka z etiketovacich kliesti kde boli nejake cisla a perom napisane 13,50 eur. Tak reku kupim si ju.Pridem ku pokladni a cinan mi vravi sumu 35 eur.Ked som sa ho opytala z kade tu cenu nabral tak mi povedal,ze tolko stoji.Tak vravim,ze na vyrobku taka cena nieje.Pozrela soo ostatne bundu toho isteho druhu a z 5tich bola cenovka 35 eur len na jednej...Druha situacia: Dnes som si kupovala u cinana cizmy,bola akcia za 10 eur.Boli pekne tak reku berem si ich.Pri pokladni vravi,ze blocek nedava lebo to je z dovodu akcie bez zaruky.Tak mu vravim, ze nech mi sa aspon bloka.Tak vytlacil bloka a ja ked som uz bola hodne daleko od predmetneho obchodu vytiahnem z tasky blocek a tam, polozka "ostatny tovar" a suma 10 eur...Tretia situacia: Minuly tyzden som si kupovala vyteplene cierne obtiahnute leginy.Oprala som ich boli v pohode,ziadne poskodenie.Dnes som si ich 1x obliekla a mala som ich na sebe cca 8 hodin a mala som behacky po meste.Doam si ich vyzleciem a pozeram, ze na zadnej casti sa narobili zmolky ako keby slaba latka a na stehnach z vnutornej strany som ich mala vydrate a zozmolkovane.Tak som to isla reklamovat, ze predsa po jednom pouziti takto leginy vyzerat nemaju aj ked stali 6 eur. Reklamaciu by odmietli prevziat, ze zmolky a osuchana latka nieje dovod na reklamaciu.Tak som sa s nimi povadila,ze predsa nieje mozne aby sa to stalo po jednom dni nosenia.Tak mi cinanka odpovedala,ze to je preto lebo sucham stehna o seba.A to podotykam nepatrim k baculkam,mam primeeranu postavu len nemam medzi strehnamii medzeru ako stihlunke baby.Tak som povedala,ze reklamaciu su mi povinni prevziat a posudit a dat mi k tomu vyjadrenie.Oni vraj niesu povinni mi reklamaciu prevziat...Tak sa pytam na Vas nazor.Dakujem

mamulka211
4. nov 2014

samozrejem aj cinania su povinni davat blocky, povinni uznat reklamaciu, alebo aspon prevziat tovar na posudenie. Obrat sa na obchodnu inspekciu.

miskacharly
4. nov 2014

@penelope2066 zbytocne stracas cas.mas narok na reklamaciu,ale cinania ta budu?presviedcat a vymyslat sprostosti,len aby nemuseli nic riesit.ak tam je slovenskavpredavacka,tak skor s tou komunikuj.

penelope2066
autor
4. nov 2014

To iste si myslim aj ja, pretoze leginy hoc aj za 6 eur nemozu po jednom použití tak vyzerat a oni su povinný spisat reklamciu

lucy125
4. nov 2014

Toto sa stalo mojej sestre,leginy sa jej o jednom raze roztrhli,išla reklamovat,nechceli,zavolal na išpekciu a ta s nou potom išla k činanovi,ten reklamaciu urobil, vypisal,vratil peniaze a olo 😀 na nich musiš tvrdo.

tenerifka
4. nov 2014

Ja sa len divim, ze vam to stoji za tie nervy nakupovat tam a usetrit 1-2 eura, no nakoniec to vyjde aj tak drahsie kedze tie veci su nekvalitne a nic nevydrzia

acer11
4. nov 2014

platí prvá veta,bohužiaľ.....

mihula
4. nov 2014

nie som taka bohata,aby som si kupovala lacne veci

katarinamarkova
4. nov 2014

@penelope2066 mna by len zaujimalo ci si za tu bundu potom nakoniec zaplatila tych 35€ alebo 13€ 🙂
to je bohuzial ta nasa slovenska natura, nevieme ako nakupovat.nevieme jednat, vyjednavat, zjednavat, konstruktivne s usmevom sa z obchodnikom hadat za svoju pravdu, lepsiu cenu, vymenu tovaru.
a toto vela cinanov vie - oni obchoduju uplne inak ako slovenski obchodnici.obchoduju formou trhoviska, aj ked maju kamenny obchod.t.j. nie je pre nich problem povedat ze bunda stoji 35€ a pritom je im uplne jedno ci dostanu 35€ alebo im das 13€ zalezi ako na ich ponuku zareagujes 🙂 oni radi jednaju, predavaju, kupuju...treba ujovi povedat tam mas cenovku 13, dam ti 13 a pritom hned vytahovat peniaze a platit...mozno ti tak max. povie, ze no dobre 15... 🙂 este ti podakuje za dobry obchod.
ked ides nieco menit, treba si stat za svojim, nie hned po prvom nevymenim, nevratim peniaze odist.

oni su obchodnici a velmi dobre vedia ze tu na sk takto nachytaju vela ludi, co im na to skocia....obchodnik chce zarobit....ked mu date prilezitost zarobit 10x viac, preco by ju nevuzil 🙂
ano mozes to riesit pre par € na insepkcii a po par rokoch ked uz bude cinan inde sa mozno domoct pravdy.
a ano plati, nie sme taki bohati aby sme kupovali lacne veci 🙂
ale dnes bohuzial uz ani v znackovych obchodoch casto cena nezodpoveda kvalite :(
ako kedy, ako kde....
najlepsie je jednoducho svojim ,,znaleckym,, okom zeny zhodnotit co to je za tovar, aky material, ci to je alebo nie je na jedno pouzitie a prisudit tomu spravnu cenu.

svetluska82
4. nov 2014

nemakupuj u cinanov. Ja som to uz davno prestala robit....Radsej v normalnych retazcoch, aj ked je to MAde in China. Ale aspon pri reklamaciach nerobia problem .

milacica22
4. nov 2014

V každom obchode sú ti povinní reklamáciu prevziať. Majú na vybavenie rekl. 30 dní. Ak by si sa chcela do toho oprieť tak treba napísať na SOI-ku a pojdu im tam na kontrolu. Ale zo zákona sú ti povinný reklamáciu prevziať. Mala si si vypýtať ich reklamačný poriadok, to je tiež povinnosť zo zákona mať ho na viditeľnom mieste, aby si do neho mohol zákazník nahliadnuť...

penelope2066
autor
4. nov 2014

Nakoniec som za tu bundu zaplatila 35 eur lebo sa mi velmi pacila.Ale po tychto skusenostiach uz v cinskych nakupovat budem velmi malo,ak vobec.Mam teraz nejake blbe obdobie, v čínskych nakupujem dlho a nikdy som nemala problem s tovarom.Ale teraz po tychto skusenostiach som sklamaná.Tovar je ovela nekvalitnejsi ako predtým a číňania su drzejsi.Dakujem za všetky nazory.

sisaha
5. nov 2014

@penelope2066 preto slovenskí obchodníci krachujú, lebo tu predávajú šmejdi svoje haraburdy a zakaznici ako ty nakupia.
Uz len z principu nekvalitu, hoc by stala dve eura nekupim.

maria1989
5. nov 2014

@sisaha a potom sa takí zákazníci čudujú, prečo nevedia kúpiť kvalitné výrobky 😖

nyusika
5. nov 2014

@tenerifka uplny suhlas, tie sunty ani nie su lacnejsie, ako neporovnatelne kvalitnejsie veci z teska, H&M, C&A...urcite sa niektory z týchto predajni najde vo vasej blizkosti

penelope2066
autor
5. nov 2014

V Tescu sa mi tovar nikdy nepacil... Doteraz som s tovarom z cinskeho problem nemala,az teraz. Slovenski vyrobcovia nevedia vyrobit pekne veci a ked tak je ich velmi malo a cena je velmi nadsadena, mozno preto este stale vela ludi nakupuje v cinskych obchodoch. Ja uz po tychto skusenostiach nebudem...

sisaha
5. nov 2014

@penelope2066 preco nenakupujes cez internet? rozne znacky next, h&M, M&S, mytoys.de maju svoje a rozne znacky, da sa vybrat

oslo1
5. nov 2014

35 euro za bundu je vtip dna. Mam kabat za 40, resp za 20 kupeny vo vypredaji v nexte.
Co ta vedie k tomu, aby si kupovala smejdy u cinana, handrkovala sa tam a nakoniec to este aj isla vratit?
Lacnejsie ta vyjde kupit v normalnom obchode, ja ten spominany kabat uz deriem 4 roky a budem este zopar dalsich.