Reklamácia oblečenia v predajni New Yorker

poradte00
17. jan 2017

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či nemáte niekto skúsenosť s reklamáciou oblečenia, najlepšie v predajni New Yorker, kúpila som si tam rifle ale keď som si ich skúšala doma a nosila dlhší čas, tak som zistila že mi nesadla velkosť a chcela by som ich vymeniť , ale problém je,že som odstrihla visačku a mám iba bločik, aj som ich oprala , ale to nemajú dúfam ako zistiť, nemáte niekto podobnú skúsenosť s vrátením tovaru?

moni244
17. jan 2017

vrátiť nosený tovar? a ešte k tomu opratý? no fakt radosť mať takýchto zákazníkov

poradte00
autor
17. jan 2017

Veď je čisto nový , mala som ich iba raz a myslím, že sa stáva často, že človeku nesadne velkosť prečo by som si ich nemohla vymeniť za inú velkosť, keď sú nové?

tanecnica82
17. jan 2017

@poradte00 do 3 dni sa oblecenie da vymenit bez udania dovodu..Ak si kupovala na nete tak do 14 dni. Oprate asi nie :(

moni244
17. jan 2017

@tanecnica82 nedá, v kamennej predajni je to všetko len a len na ochote predajne

@poradte00 keby bol nový, nie je nosený a vypratý, nový tovar má podľa mňa visačku, nie je opratý a nik ho nenosil. A nie, nemusia ti tovar zobrať na výmenu, nie je to ich povinnosť a dúfam, že ti ich ani nezoberú

tanecnica82
17. jan 2017

@moni244 co ja mam skusenost tak mi vzdy pri nakupe povedia ze do 3 dni mozem vymenit ak mi nieco nesadne a to nakupujem v kamennej predajni

moni244
17. jan 2017

@tanecnica82 ale nerobia to všetky predajne a nie je to ich povinnosť, len dobrá vôľa

sibalka21
17. jan 2017

No sama pises, ze si si ich kupila a nosila dlhsi cas a potom si zistila, ze ti nesedi velkost? To ti urcite nevymenia obnosene nohavice a este aj oprate....

sibalka21
17. jan 2017

Teraz som si vsimla co si pisala vyssie.... No ak su nove, NENOSENE, mali by vymenit, ale nikto ti nemoze zarucit, ze ti ich vymenia... skus a uvidis ...

moni244
17. jan 2017

@sibalka21 ale ona ich nosila, jeden deň, ale nosila a ešte ich aj oprala, čiže nie sú nové ani nenosené

poradte00
autor
17. jan 2017

a nevadí ak už nemám visačku? lebo automaticky to doma strihám keď si ich na seba dám, nerátala som s tým, že ich budem chcieť vymeniť

poradte00
autor
17. jan 2017

@moni244 Ale nič sa s nimi nestalo po opratí ani po nosení, sú rovnaké ako keď som ich kupovala, problém je len v zlej velkosti

poradte00
autor
17. jan 2017

ale ďakujem za odpovede až na
@moni244 , nechápem čo na mňa útočíš

sibalka21
17. jan 2017

No to ti neviem povedat, ja vacsinou najprv nieco vyskusam a zistim, ci mi to sedi, az potom striham visacku a perem...

moni244
17. jan 2017

@poradte00 ale ty to stale nechapes? Nemozes vymenit tovar, co si nosila a ano, vytaca ma to, lebo ak to na predajni nezistia a nahodou ti to vymenia, tak si to potom moze ina kupit, vo viere, ze je to nenosene a pritom to tak nie je. Nemam rada spekulantky, ako si ty

poradte00
autor
17. jan 2017

@sibalka21 No v obchode som si ich skúšala a dobre mi sedeli, aj po opratí boli rovnaké, tak neviem, či je to taký materiál, že sa hneď roztiahli alebo v čom je problém :/

poradte00
autor
17. jan 2017

@moni244 Ale ja som ich nosila možno tak hodinu ako keby si ich niekto dlhšie skúšal v obchode a sú rovnaké aké boli, rovnako ako keď si niekto skúša oblečenie v obchode, tiež ich už niekto mal na sebe a nič sa nedeje, každý si ich ptm doma operie tak v čom je problém? To nie je spodná bielizeň, to chápem, že sa nesmie vymeniť ale oblečenie si bežne skúša každý v obchode a nikto to nerieši

alicka850
17. jan 2017

Ty by si si kupila take nosene a oprate rifle v obchode za plnu cenu? Lebo oni ich dalej predaju. A ja by som take nechcela kupit.

moni244
17. jan 2017

@poradte00 to je jedno, su oprate a nosene, ale ako vidim, nechces chapat ten rozdiel

poradte00
autor
17. jan 2017

@alicka850 Po opratí sú predsa čisto nové ako z obchodu kedže som ich mala fakt len chvílu a v obchode si nejaké oblečenie bežne skúša milión ludí a nikto to neperie, to že sú opraté by som brala len ako plus

poradte00
autor
17. jan 2017

@moni244 A aký význam má potom reklamácia tovaru keď nie som spokojná? Ešte kebyže tam urobím dieru , že ich vrátim poškodené ale sú nové iba mi nesedí velkosť, nechápem čo je na tom také hrozné, aby mi ich vymenili za inú

sibalka21
17. jan 2017

podla mna ide skor o princip.... Ked si kupim gate v obchode si ich vyskusam a tak si ich kupim... Pridem domov vyskusat a tak operem... Pises, ze boli aj po oprati rovnake ako pri kupe, pises, ze si ich mala na sebe len chvilu, to sa ti akoze hned roztiahli? Je rozdiel medzi vymenou tovaru a reklamaciou...

alicka850
17. jan 2017

@poradte00 po oprati nie su cisto nove. Su nosene a oprate. ☺ Ja teda nevnimam ako vyhodu, ak by som si mala kupit v obchode rifle, co si niekto predomnou kupil a opral. Ak chcen take, idem do sekaca a kupim si ho za lacnejsie ☺ Ale kazdeho vec.

moni244
17. jan 2017

@poradte00 ved ty ani nevies, co je reklamacia a co vratenie tovaru, takze pre nechapave.
Reklamacia sa uplatnuje pri poskodeni tovaru, kedy predajca vezme tovar, slise reklamaciu a posle na posudok, ktory ma 30 dni na vyjadrenie znalcovi. Na toto ma clovek narok pri kupe do 2 rokov.
Vymena, je mozna bez udania dovodu zo zakona NENOSENEHO tovaru len cez internetovy predaj, kde nie je mozne si tovar vyskusat. Pri kupe v kamennej predajni je to len a len na predajcovi, ci tovar vezme, alebo nie. Ale tovar ma byt NENOSENY, NEPRATY a ma mat VISACKU.

A za druhe, prave tvojim pranim sa mohlo stat, ze si nohavice znehodnotla a material sa roztiahol a nie, nie je to novy tovar, ked uz bol opraty

sykorkauhliarka
17. jan 2017

no ja som robila v sportdirecte na reklamacnom oddeleni a taketo oprate veci sme nemohli reklamovat ...museli sme k niektorym cuchat a maturovat nad tym ci je to oprate ci nie...takze opratu vec ti snad nikto nezreklamuje...asi nevies ze nohavice zvyknu povolit...co si si prvykrat kupovala ?

poradte00
autor
17. jan 2017

Ale tie rifle sa neroztiahli , proste som si ich v obchode neskúsila poriadne a doma som zistila, že mi tak úplne nesedia a to že sú opraté je len plus a dobre nehádam sa, uvidím čo mi povedia ale na nete som čítala že to nie je problém, lebo to sa STÁVA, a nie nechcem peniaze naspäť stačí mi len vymeniť za iné číslo

sykorkauhliarka
17. jan 2017

a visačku pani predavacka nakresli na kolene vsak ? :D

poradte00
autor
17. jan 2017

@sykorkauhliarka Tak konkrétne na ten obchod som čítala, že s tým ludia nemávajù problém tak uvidím, ale asi vedia prečo to robia... A mne sa neroztiahli v tom nie je problém

sykorkauhliarka
17. jan 2017

Tak o com je tu tato diskusia ked vies ze ti to vymenia ?

poradte00
autor
17. jan 2017

@sykorkauhliarka Tak nie je to isté, možno sa ozvali len tí ludia , čo mali dobré skúsenosti pre

poradte00
autor
17. jan 2017

preto som sa chcela spýtať, či nemá aj niekto tu s tým skúsenosti, ale ako vidím tak nie, nepýtala som sa na názor ...