Reklamácia auta

pavlaem
9. apr 2015

Ahojte, chcela by som poradit. Kupili sme jazdene auto v Darexe a po 2 dnoch sa nam pokazila klima v aute 😒 Isli sme na pobocku, ze by sme to chceli reklamovat ako skrytu vadu a samozrejme ju nechcu prijat a povedali nam, ze si to musime opravit na vlastne naklady ☹ Neviete mi niekto poradit ako postupovat?

ivivaiveta
9. apr 2015

poslala ba som ich do pecka, lebo zarucna doba na pouzite veci je jeden rok...

ivivaiveta
9. apr 2015

a co sa tyka aut, presnejsie takto: U použitých vecí predávajúci zodpovedá len za vady, ktoré má daná vec pri prevzatí kupujúcim. Za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí veci v záručnej dobe (záruka), predávajúci nezodpovedá. Nakoľko automobil je zložitý výrobok, v okamihu, keď sa vada prejavila, je spravidla veľmi ťažké určiť, či táto vada existovala už v okamihu zakúpenia automobilu. Práva spotrebiteľa sú však nadštandardne chránené tým, že pokiaľ si uplatní kupujúci reklamáciu do 12 mesiacov od kúpy, táto môže byť zamietnutá len na základe odborného posúdenia, vypracovaného na náklady predávajúceho, pričom odborným posúdením je vyjadrenie súdneho znalca, posudok, vypracovaný autorizovanou, notifikovanou alebo akreditovanou osobou alebo stanovisko osoby oprávnenej výrobcom na vykonávanie záručných opráv (záručným servisom). SOI môže splnenie tejto povinnosti kontrolovať.

stary_ujco
9. apr 2015

V zmluve je určite trojstranovy zoznam porúch, ktoré auto na papieri má... A osobne neverím, že sa podarí dokázať, že to je skrytá vada. Najme ak v čase kúpy fungovala...

pavlaem
autor
9. apr 2015

no my sme zaniesli auto k nim do servisu, prezreli to a potom nam povedali, ze nemame narok na reklamaciu...nepovedala by som nic, keby sa to stalo po pol roku, ale nie po dvoch dnoch...

pavlaem
autor
9. apr 2015

@stary_ujco no v case kupy ani neviem ci fungovala...

ivivaiveta
9. apr 2015

@stary_ujco vsetko zalezi aj od zmluvy, niektore autobazare ma v zmluve klauzulu o moznosti vratenia auta do 24 alebo 48 hodin...ale vies, ako to byva, vacsinou sa zmuvy podrobne ani necitaju...bohuzial..
nic to ale nemeni na tom, ze si reklamaciu mozes do 12 mesiacov uplatnit, ma to svoj postup a nalezitosti a nie, ze ti sucho oznamia, ze daj si to urobit a bodka..

pavlaem
autor
9. apr 2015

nooo ta zmluva ta stale odkazuje na nejake predchadzajuce body a ked to citam, tak som uplne stratena...

ivivaiveta
9. apr 2015

@pavlaem sak oni vedia, ako to napisat, aby si z toho bola mesuge.. 😉 ..tak ale ked odkazuju na body, tak tam nejake musia predtým byt napisane..

stary_ujco
10. apr 2015

Aha, takže klíma sa nepokazila po dvoch dňoch. Po dvoch dňoch ste zistili, že nefunguje, lebo ste ju predtým ani neskusali...

ivivaiveta
10. apr 2015

@stary_ujco hej,aj ja som to tak pochopila...

miriamikba
10. apr 2015

ja som mala rovnaky problem ale neslo o klimu..skoda reci

miriamikba
10. apr 2015

tiez nam povedali ze uz sa auto neda reklamovat

ivivaiveta
10. apr 2015

@miriamikba nesmiete sa dat...

pavlaem
autor
10. apr 2015

@stary_ujco no ano presne tak, lebo ked sme mali skusobnu jazdu, tak nebola zapnuta klima, ale len to bezne fukanie....

pavlaem
autor
10. apr 2015

@miriamikba miriam vy ste mali tiez problem s Darexom? a ako ste dalej postupovali?

miriamikba
10. apr 2015

no v mojom pripade slo turbo..behali sme tam hore dole ale potom sme to uz vzdali..turbo nam opravil priatelov mechanik..ale ten princip, ze kupis auto a je vadne..a nezmozes nic

pavlaem
autor
11. apr 2015

@miriamikba no my sa uz tiez budeme musiet zmierit s tym, ze si to budeme musiet zaplatit, kedze reklamaciu nam neuznaju a uz nemame silu to riesit a behat stale do Darexu....

miriamikba
11. apr 2015

drzim palce..kazdopadne z toho plynie ponaucenie..

samo_blaho
11. apr 2015

@miriamikba aké?

miriamikba
12. apr 2015

no ze nemam nakupovat v darexe tak by som to zhrnula..

miriamikba
12. apr 2015

ja ked mam raz zlu skusenost..tak nejdem znova do toho rizika a aj sa s tou skusenostou podelim..proste tie nervy co clovek zazije

lololo12
12. apr 2015

ahoj zrejme "pavla" 🙂 no ked nakupujes cez bazar daj si vzdy pozor ..chod tam s mechanikom a prever vsetky veci (ci nebolo havarovane, utopene, ci neni na neho leasing atd)

pavlaem
autor
12. apr 2015

@miriamikba tak ja uz z Darexu urcite auto kupovat nebudem :/

pavlaem
autor
12. apr 2015

@lololo12 dakujem za rady...clovek sa uci z vlastnych chyb a ja uz mam poriadne ponaucenie

lololo12
12. apr 2015

fakt treba ist s technikom neviem ako v darexe ale tusim v trochackach ho mozes zobrat..ale pochybujem, ze by si mala odvahu znova kupovat cez bazar 😉

pavlaem
autor
12. apr 2015

tak uz sme kupili a dlho kupovat nebudeme 😒

majkilka
19. apr 2015

no, niektore bazare dakujem pekne...o tomto sme aj my poculi same divne veci. ja kupovala v inom, trojpismenkovom, ale zatial vsetko v pohode. drzim palce pavli a pvne nervy

pavlaem
autor
21. apr 2015

No takze uzatvaram temu, v darexe sme neuspeli vobec s reklamaciou... ☹

lololo12
22. apr 2015

no tak uz ti asi nic ine nezostava iba riesit to s pravnikom

lololo12
22. apr 2015

ked chces napis mi spravu a dam ti kontakt na kamarata