Reflux u dospelého

13. máj 2020

Ahojte, baby mavate niekedy taky hnusny pocit neviem ze ci to mozem nazvat akokeby reflux, ze si po jedle chcete odgrgnut ale normalne viete ze nemozte lebo by sa vam vratilo jedlo, taky horky pocit v hrdle, trosku tlak na hrudi a palenie zahy do toho. Wtf mam to skoro kazdy den . Co robit ??

butterfly333
13. máj 2020

Treba ísť na gastroskopiu

sunny8
13. máj 2020

Diéta .. žiadne presolené mastné vyprážané jedlá menej cukru viac zeleniny .. dcéra toto mala (6r) takto jej to prešlo

lenka2710
13. máj 2020

Pripájam sa, určite na gastro! Muz to mal tiež, pálenie záhy a bolesť hrudníka, zistili mu, že nejaká klapka co tam je, nefunguje tak ako ma a preto sa mu všetko vracia späť, myslím tie kyseliny a s tým súvisí aj pálenie záhy, odkedy užíva na to poctivo lieky, má pokoj

butterfly333
13. máj 2020

@lenka2710 aj ja to mám bola som 3x na hadičku.

lenka2710
13. máj 2020

@butterfly333 a zlepsilo sa to?? Užívaš nejaké lieky?

ivetka_kamo
13. máj 2020

Môj mal dákeho helikobaktera a musel brat ATB dva týždne, už je ok

deti95060810
13. máj 2020

mm má . berie lieky už zopár rokov... Presne tieto problémy ako píšeš. Po liekoch mu je OK. Predpísal gastroenterolog. Omeprazol.

stanulienkat
13. máj 2020

Jest male porcie a posledne jedlo 3-4 hod pred spanim. V noci vyssie pod hlabu. A Omeprazol-to ti predpise aj obvodny.

halienka
13. máj 2020

no ja sa práve liečim na reflux, určite na správnu diagnózu treba isť na gastroskopiu. Ja som mala príznaky hlavne hrozná záha ale že vkuse a už po všetkom celý deň, noc a ráno úplne najhoršie, to už som mala aj silné nevoľnosti a pocity na zvracanie, bolesť na hrudníku ale aj vzadu do chrbáta, akoby som bola prepichnutá nejakým kolom. Dostala som silné lieky tak sa to postupne zlepšuje. A samozrejme dieta žiadne výrazné chute, nič štipľavé, slané, sladké, kyslé, nič vyprážané, mastné, čo najmenej tuku.

kvetinka75
13. máj 2020

Mam reflux , zistili mi to na gastre. Najdi si na nete vhodne a nevhodne potraviny, jedz pomaly, male mnozstva a upravi sa to

adriankomoj
14. máj 2020

@butterfly333 pomohli vám? Lebo poznam veľa ľudí a odporučili im len diétu.

butterfly333
14. máj 2020

@lenka2710 zlepšilo užívam dlhodobo nolpazu

butterfly333
14. máj 2020

@adriankomoj áno pomohli síce som trocha upravila stravu

lenka2710
14. máj 2020

@butterfly333 ano, aj môj muž ju užíva! Zo začiatku na to tiež kaslal ale sa mu to zhoršilo, nemohol sa ani predklonit! Už ich užíva poctivo a problémy nemá, klop klop

111xoxoxo111
14. máj 2020

Tak mne pomohlo až toto http://www.mia.sk/vseobecne_inf/denna_tlac/m_cl... taka hodinova operacia, ale najskor ma liečili asi rok a pol a nič nepomohlo dieta cvičenie tabletky.

adriankomoj
14. máj 2020

@butterfly333 ešte mám otázočku- zapacha pri tom z pusy?

butterfly333
14. máj 2020
adriankomoj
14. máj 2020
monmj
5. mar 2021

@adriankomoj
Ak mas reflux tak je citit akoby aceton alebo nieco podobne (kyselina)
Ak mas nejaky zapal v zaludku alebo v pazeraku tak moze byt aj zapach.
Ja som brala dva mesiace helicid 20, ten je volne predajny a odporucil mi to gastrolog ked som bola na hadici.
Ked som vysadila tabletky, palenie sa vratilo a teraz beriem Probalance a nemam ziaden problem absolutne.
Sice helicid som brala 1tabletu kazde rano ale je to predsa chemia...Probalance beriem 3x4tabletky denne ale su to minerali co je pre mna akceptovatelnejsie ako lieky...
a za dalsie, Probalance vyrovnava hladinu PH v tele, ked je telo zakyslene, vznikaju zapali a choroby...
probalance mam z LR kde mi odporucali zakupit si aj aloe vera hel a caj nejaky ale to netreba vobec...
dajte vediet ak vyskusate ci aj vam zabralo🙏🏼😜

adriankomoj
6. mar 2021

@monmj
@monmj díki 🤗

zlatican
22. aug 2021

Mne pomohlo, keď som zo stravy vylúčila hlavne kysnuté pečivo, vyprážané jedlá a mlieko. Namiesto nich konzumujem kváskový chlieb a jedlo nevyprážam, ale dusím alebo pečiem v rúre. Vyprážané placky, palacinky pečiem v rúre.

karolanna
11. jan 2022

Prosím vás mám môže reflux .podrazit aj hrdlo tak ze ťažšie dýcham ťažšie prehltavam máte niekto stym skúsenosť prosím vás za každú odpoveď vám ďakujem

monmj
14. feb 2022

@karolanna
Ahoj, ja si myslim ze moze…kyselina ked sa dostane von zo zaludka tak drazdi vsetko s cim pride do kontaktu a dokonca stacia aj len vypary…

maris5
14. feb 2022

@karolanna reflux znamena, ze sa zaludocna kyselina dostava do pazeraku. Kyselina vsetko rozleptava/ drazdi. Ak sa raz za cas prezeres, tak si ponadavas a davas si potom poroz na stravu. Ak to mas denne treba vyhladat gastroenterologa. Kyselina v pazeraku nema co robit. Ano, urobia aj "hadicu" do zaludka, ale je to potrebne, aby lekar videl ake su skody napachane a odobral vzorky.

sofia1979
14. feb 2022

Skus najprv diétu ak nič tak gastro

janulka765
18. jan 2023

@halienka prosim ake lieky silne ste dostali? Preslo vam to?