Rasy psov a povahy

00momo
5. sep 2022

Rasy psov a povahy alebo co je najtahsie na ich vychove

simona20201309
5. sep 2022

@00momo je to ako s deťmi - potrebuješ mat na nich čas. Veľa času. Vychovávať ich. Potom si už vyberaj rasu podla toho, či si skôr aktívna, alebo pasívna. Ci s ním plánuješ vykonávať nejaký šport, alebo skôr vysedavat pred TV. Ci k deťom, a pod....
Ja preferujem ovčiakov. Len neviem, či máš dom, alebo byt.

iwka_77
5. sep 2022

Súhlasím s komentom predo mnou, ale dá sa vyberať aj podľa toho, ako ťažko alebo ľahko sa dajú vychovať a naučiť niečomu. Vyberala by som aj podľa toho, či už si psa mala alebo nie, či už máš nejaké skúsenosti.

viktoriq0
5. sep 2022

Každý pes ma svoju povahu. My máme shih-tzu je veľmi zlatý ale aj veľmi tvrdohlavý.

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michelle90
5. sep 2022

záleží čo očakávate od psa.. definujte si aký by mal byť váš pes a potom sa raďte o tom, ktoré plemeno by bolo pre vás najvhodnejšie.. t.j. ak chcete spoločníka do bytu, ktorý pol dňa preleží na gauči, neberte si huskyho.... psy sú osobnosti a každé plemeno si vyžaduje niečo iné.. a tiež je dobré poradiť sa priamo s chovateľom /určite nechoďte cestou bazošu a množiteľov, ale iba overených chovateľov/. 🙂

tykat
5. sep 2022

@00momo ja ked som isteho casu rozmyslala o psikovi tak som si poctivo presla povahy psov. A najidealnejsi pre nas zaciatocnikov, (rodina, dve deti) nam vysiel pudel alebo bisonik.
Psa sice nemame ale ak by niekedy ...tak jedno z tychto dvoch plemien, ktore by mali byt nenarocne, velmi ucenlive a prisosobive plemena.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ropucha6
5. sep 2022

@00momo zalezi, co s nim planujete robit, ako ste sportovo zalozeni, aku mate situaciu v rodine, kolko financii atd. U nas vyhrava NO, ale teda na zaciatok sme si nan netrufli, tak sme zacali nasou druhou volbou, jazvecikom 🙂 je tvrdohlavy, na druhej strane vytrvaly a spratny. Nastastie nas vobec nie je ustekany, sportovo primerane, ked sme my aktivni, je aj pes, ked my zvolnime, zvolni aj pes 🙂

estrella5
5. sep 2022

Skôr napíš čo od psíka očakaváš, čo s ním plánuješ robiť, približnú veľkosť (malý, stredný, veľký), či si v pohode s pĺznutím, atď atď... Potom sa dá lepšie radiť.. A aj by malo väčšiu váhu, keby ti ľudia písali o plemenách, ktoré teoreticky u teba pripadajú do úvahy 🙂

cicikmicik
5. sep 2022

My s mužom milujeme Bull plemená..chováme ich

00momo
autor
5. sep 2022

Zatiaľ sme v byte dom sa finišuje. Ja som pohodlny gaucovy typ ale chcem psa aby mi zmenil zivot y styl

nataly420
5. sep 2022

@00momo pozri sa Psa nezaujíma či máš ťažky deň alebo sneží prší …on chce ísť von ak nie tak je nešťastný a ničí nábytok . Vidím že o psoch nevies nič treba ti nejakého ľahko cvicitelneho a ty si musíš určite veci naštudovať o psoch ak nie tak to bude ako nočná mora …. Ver mi pes chce veľa casu a pozornosti … so psom je veľa veci komplikovanejších cestovanie plus peniaze v momentálnej situaci veľa ľudí peniaze nemá 🙂 ale ak ti môžem poradiť skus si zobrať z útulku Psa vola sa to dočasná opatera je to cca 2 týždne 🙂 uvidis ako to budeš zvladat a potom sa lepšie rozhodneš ..ja som to tak spravila