Ranné vstávanie

katuskamala1
5. máj 2023

Ahojte. Asi by som vas prosila len take zdielanie.. nastupujem po mnoohych rokoch do prace , budem musiet vstavat uz o 5h rano. Slak ma ide trafit. Sice mam deti co v noci buntosia a rano su pred siedmou hore,ale vstavat o 5 bude masaker. Co myslite zvyknem?? Kedy vstavate vy,nech sa utešim a len nelutujem 😅

chillibubble
5. máj 2023

ja vstavam 5:15, dceru budim o 6:00 a cca 7:15 som v praci. teraz ako zacina byt rano svetlo je to v pohode. v zime je to horsie, ale mne to problem nerobi...

katuskamala1
autor
5. máj 2023

@chillibubble mne praca zacne o 6h.
Takze ty vstavas tak skor ze v klude nachystas co treba

kalifka
5. máj 2023

@katuskamala1 Ahoj, ja síce už veľké deti ale ráno vstávam po 5:10 hod. a vieš, čo zvykla som si. Prvé dni som bola poobede unavená, ked som prišla domov o 15:30 hod. A teraz som spokojná, už mám svoj režim a spokojná som. Ale večer nesmiem ísť spať neskoro, v posteli som už o 22.hod.

pribinak
5. máj 2023

@katuskamala1 zvyknes si, hlavne nájdeš si svoj systém a bude dobre
Veľa ľudí chodí na 6.00 do prace. Celé roky.

caroline_
5. máj 2023

@katuskamala1 ak začínaš pracovať o 6,tak mas šťastie ze vstávas o 5. Ja ked som pracovala na 6,som vstavala okolo 3,raz o pol 3 ked som odchádzala, a ked mi zacinala práca o 9 som kvôli spojom aj tak musela vstávať o 5,takze bud rada :D

lilyianka
5. máj 2023

@katuskamala1 ja keď som mala v práci tú možnosť tak som radšej prišla skôr,aby som skôr bola doma. Takže väčšinou som chodila na 6h a teda vstávala okolo 5h. Pre mňa žiadny problém. Bola som rada,že o 14 -14:30h som z prace odchádzala,až na výnimky.

kikavadi
5. máj 2023

Ja vstávam 4:00, takže 5:00 by bol luxus 😁 tiež som sa po deťoch vrátila v septembri do práce. Akože občas som unavena, ale zvykneš si. Hlavne, ze môžem byt 14:40 doma a byť potom ešte celkom slušný čas s deťmi po škôlke 😊

kacero007
5. máj 2023

ak cestujem do BA, vstávam o pol 5, aby som o pol 7 bola v práci a mohla skončiť normálne, cestovať späť a stihnúť deti vyzdvihnúť zo školy a škôlky 🙂 A hlavne, mám pocit, že ešte žijem a mám deň pred sebou, nie ako keby som chodila domov večer.. Takže, zvykla som si. Našťastie som skôr ranostaj a celkovo veľa spánku nepotrebujem, čas cestovaním využívam na čítanie alb počúvanie podcastov, takže som si našla pozitívum :D ak idem do práce v meste, kde bývame, vstávam o 5:45, takže luxus :D

sense
5. máj 2023

Zvyknes

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sella38
5. máj 2023

Ja som 7 rokov po druhej materskej a nie, nezvykla som si a ja si zrejme nezvyknem do dochodku. Vstavam "az" 5.40 a trpim. Uz v utorok cakam na piatok a vecer co vecer som uz o deviatej mrtva. Ale ja sa teda oproti beznym ludom 😂 (vidim to napr. na muzovi) citim pobede extremne unavena, az som niekedy sama na seba nahnevana, ale neviem si pomoct.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
5. máj 2023

@sella38 tiež momentálne vstávam o 5,:40. Keď bola dcéra malá už o 6 hod. bola v škôlke. Mne tie ranné vstávania tak vadia. Ja už od pondelka rána čakám na piatok večer. 😂 My sme chodievali už o 21 hod. spávať. Teraz idem okolo 21-22 hod. a stále som nevyspatá. Už čakám na dôchodok, ešte 17 rokov a môžem vyspávať 😂 Závidím tým, čo ráno bez problémov vstanú a fungujú

petrahl
5. máj 2023

@katuskamala1 polovicu materskej som vstavala s detmi medzi 8-9 rano. Od nastupu do prace mi budik zvoni 5:15. Prvy mesiac bol masaker, chodila som spavat s detmi o 20:00 😄. Po troch mesiacoch pohoda, o o osmej vecer vyrazam este dat zo desat km na kolieskovych korculiach a rano v pohode😄. Zvyknete si 😉 drzim palce

bucko555
5. máj 2023

Ja som 10 rokov vstávala o piatej ránoba v pohode .....teraz mám určité zdravotné problémy a mám ráno problém vstať o siedmej keď beriem malú do školy

zorkahorka
5. máj 2023

Noooo, ja ked som robila vo fabrike, prvy bus isiel z dediny o 5, takze som vstavala o pol 5. Tiez rada rano vyspavam. Cely den som bola k.o., ale da sa na to zvyknut. Ako vstavam so synom do skolky, sama od seba sa budim v tu istu hodinu

viestta
5. máj 2023

Poviem ti ako je to u mna. Nezvyknes si ale zmieris sa s tym ako s nevyhnutnostou. Naucis sa chodit skor spavat

vroni
5. máj 2023

Ja vstávam o piatej dobrovoľne. S rannou kávou si dávam hodinový HO, spravím trikrát toľko ako v práci. Potom sa mi tam začne motať chlap a detiská a je dopracovane. Než to nakrmim (len deti, muž je samoobslužny), vyhodím do školy a dostrikujem sa do kancľu, je 9. Keď sa okolo tretej roztuzene zadivam do dvora s kávou v ruke, viem, ze ma hlava padla. Takže ja by som pracovnú dobu od piatej ci šiestej brala s nadšením.

tenerifka
5. máj 2023

presne ako pise
@viestta, zmieris sa s tym, nastavis sa postupne na taky rezim, a vyhoda bude, ze v praci skoncis skor.
Ja mam za par dni vstavat o 5,00, lebo mam let o 7,00, a uz niekolko dni dumam, ako to zvladnem a co som si to vlastne vyviedla, ze neletim neskor v normalnom case, ale tak mi treba

babulkomale
5. máj 2023

@katuskamala1 ja som nocna mora ale zvladla som aj vstavanie 4.30, aj som sa nalicila, aj kavu vypila aj isla na siestu do prace, odchod 5.20.
Aj tri smeny, aj dvanastky, aj kancelariu, aj cely den v pokluse.
Ale najprirodzenejsie mi je spat tak do osmej a ist spat okolo polnoci 😃 kludne v noci mozem drhnut sprchovy kut.

akvi
5. máj 2023

To, ci si zvyknes, to ti tu my nepovieme, to uvidis. Ja by som si nezvykla, som nocna sova a bolo pre mna utrpenie vstavat aj o 7, nie ze o 5. Prirodzene sa budim medzi 7:30-8:30. Ani za XY rokov vstavania o 6:30 som si nezvykla a do takej 9-tej som bola vzdy ako matoha. A cim som starsia, tym je to horsie. Nemozem za to, ze fungujem lepsie vecer, ako rano. Takze ako to budes zvladat zistis az ked skusis..

ibrunova
5. máj 2023

Zvykneš si.. Deti asi nebudú vstávať s tebou a nebudeš ich brať cestou so sebou, ak začínaš už o 6.00.

zuziiiii
5. máj 2023

Ja som vstávala pred materskou do práce 4.30h , teraz od septembra idem do práce vstávať budem tak cca o 5h , o 6h mi začína práca.
Ináč mi už aj teraz s deťmi vstávame tak skoro okolo 5.30h sú hore aj cez víkendy proste sú tak nejak nastavené aj syn vstával do škôlky o 5h ráno a o 5.30h už sme išli do škôlky....
Takže s dcérkou to bude tak isto
Ale zato chodia späť už o 20h aj 12rocny syn už o 20h spí, zato hore sú od 5.30h aj keď nemusia takže u nás takto fungujeme.
😉

beata_k
5. máj 2023

@katuskamala1 Dnes 5:17, ale vcera 4:45. 😃 Zvyknes si 😉

bessie12
5. máj 2023

@katuskamala1 ja som vstavala aj o 4 ráno. Rychlo urobiť rannú hygienu, vypiť kávu a utekať do prace.
V novej práci budem začínať o 6 hod, ale vstávať budem o 4:30/45 a pred pol 6 na autobus.

zafir01
5. máj 2023

@katuskamala1 som na materskej s 1 rocnou. mam 3 deti . a vstavam 5.30 , lebo rano este cvicim, a potom budim deti a idem ich zaviezt do skolky a skoly . takze 5.00 je uplne v pohode.
vecer chodim spat o 22 . neskor malokedy, a to len cez vikendy, v lete cez vikendy sa to samozrejme trochu posuva s letnymi zahradnymi grilovackami ..
zvyknes si uvidis

luccija
5. máj 2023

Nie, nezvykla som si... ako bezdetná som vstávala 5:05 potom s dieťaťom občas 5:20 ja som nocny typ, takže pre mňa to úplne mimo môjho biorytmu
Jedinú výhodu to malo, že som bola poobede skoro doma, ale čo z toho, keď som bola unavená.
Moja kamarátka dobrovoľne vstáva na HO o 05 cvičí, vari a potom pracuje ráno je najvýkonnejšia
Ja ozivam poobede a večer ja idem v lete o 19 na bicykel či varím a ona pomaly to postele.
Uvidíš ešte v lete ako tak v zime za tmy pre mňa nočná mora.Ale my sme všetci sovy moji rodičia, my s mužom.. dcéra teraz ešte spi🙂majú voľno v skole.Minule dom počúvala diskusiu s Tomášom Eichlerom co sa venuje spánku povedal, že by nebolo toľko unavených ludi, keby rešpektovali svoj biorytmus

zafir01
5. máj 2023

@luccija toto mas velku pravdu . ja som cca do svojej 30tky bola skor vecerny a nocny typ.. o 20 hod som mala energiu, cvicila som vzdy az vecer, upratovala som az vtedy najviac, varila som na dalsi den. a mala som rada nocne smeny ( kym neprisli deti ) .
respektovala som aj to cvicenie.. fakt niekedy tazsi silovy trening o 21 hod mi urobil super...

samo sa to prehodilo vekom, a respektujem aj to . zacala som prirodzene vstavat zavcasu bez budika, a to je tiez ok.

nelca84
5. máj 2023

Dievcata, ved mne je tazko uz len ked to citam, ja vstavam 6,30 aj to s velkym sebazaprenim 🙈

marcellka32
5. máj 2023

Nenávidím vetu: zvykneš si ..ved snáď sama rozhodneš či to dáš alebo nie, zvyknes si znamená musíš....10 rokov som vstávala 5.00, cestovala 40 km aby som bola o 7 v práci a domov som prišla s deťmi o 17.00....nie nezvykla som si, a nemala som to rada, bola som unavená, vystavená, nervózna, mala som pocit, že žijem vo vlaku, stále som cestovala.... musela som kým nevyrastli a vedeli chodiť sami zo školy.....teraz už pár rokov vstávam o 6.45 a je to rozdiel ale už ani necestujem (bola som mladšia)...rešpektujem už svoje telo a nedokázala by som vstávať celý život o 5.00 /ani keby som musela, už nikdy nie/, už nastavujem svoj život tak, aby som nič nemusela čo nechcem...