Rana u psa po operácii

12. jún 2023

Ahojte prosím vás v piatok mi operovali psíka a dnes mu začalo trosku pomedzi stehy takto pretekať.. Treba ísť na veterinu s tým? Má aj antibiotika.. Ďakujem

mladena
12. jún 2023

to vyzera akoby sa snažil vytrhnúť si tie stehy, psa to svrbí a chce sa zbaviť stehov takmer vždy, dočiahne tam zubami? A áno určite to nie je v poriadku, môže sa to zapáliť a problém sa zhorší

colsami
12. jún 2023

Rana vyzera VYBORNE, krasna cista, bez opuchu, nehnisa, to co kde-tu vytecie je normalny ranovy sekret pri hojeni...

kristie571
12. jún 2023

Vyzera to ok, ak ma atb bude to fajn, ak sa vam to ale zda nejake moc zle k veterinarovi mozte skocit, nic tym nepokazite, pozor ale ak je u vas dnes von moc horuco, nech psik nie je v rozhorucenom aute dlho, pripadne druhy extrem, pri silnej klime v aute. 🙂 Ma golier, alebo kde je ta rana, nedosiahne si na nu, nerozskriabe, nevylize ? ak nie je to ok

autor
12. jún 2023

@mladena nie nechodí si do toho som s nim celé dni doma

autor
12. jún 2023

@colsami
@kristie571 och to som naozaj rada 🙏🙏❤️ďakujem moc
Som s nim celé dni doma tak dávam pozor 😊keď ideme do obchodu tak dávame golier

mladena
12. jún 2023

no ja som tiež bola celý čas doma so psom, ale na noc alebo ked som ho nemohla sledovať vždy som dala golier, lebo veru snažil sa občas dostať do rany, tak som ho hned zarazila ked práve nemal golier. Nespomínam si, že by z rany, ktorá bola zašitá niečo vytekalo, ako ti tu píšu baby vyššie, tak preto som písala že radšej by som sa spýtala veterinára.

colsami
12. jún 2023

@mladena som veterinarka a tato rana je excelentna, je to uplne normalne hojenie zasitej rany. Zbytocne pojde na ambulanciu.

mladena
12. jún 2023

@colsami tak potom je to v poriadku

autor
12. jún 2023

@colsami jej to som rada že si mi zrovna ty odpísala keď si veterinárka 🙏
A prosím chcela by som sa ešte spýtať novalgin tabletky už nemáme ale algifen áno mohla by som mu dat na noc ak by ho to bolelo? A koľko kvapiek? Má 37kg
(dufam že nevadí že tykam)

colsami
12. jún 2023

Kolko dni je po operacii a akej?

autor
12. jún 2023

@colsami operovali ho v piatok a vyberali mu hrčku na chrbate

colsami
12. jún 2023

Nemyslim si ze take ho bude este na 4ty den boliet takze zbytocne by som tam algifen nedavala, okrem toho by to bola dost davka na takeho psika. Ten sa dava najma malinkym, ktorym sa novalgin tazko davkuje.
Po takych (jednoduchsich) zakrokoch je celkom normalne mat prekryte prve 3 dni co sa tyka analgetik. Takze ak rana vyzera krasne a nie je opuchnuta a psik nema problem, teplotu, neknuci intenzivne, nie je bolestivy, papa, pije, funguje, nevidim dovod mu davat dalsie lieky.
Veterinar aj vedel preco daval novalgin na 3 dni 😊 vacsinou davame tak, ze to postacuje.

autor
12. jún 2023

@colsami dobre 😊ďakujem moc😊pekný zvyšok dňa

autor
15. jún 2023

@colsami dobrý deň prosím vás chcem sa spýtať ci je bežné keď sa pod ranou spraví ako keby tekutina...Je 6ty deň po operacii a dnes som si všimla ze keď stojí tak je "tekutina" (neviem ako to inak nazvať) pod ranou a keď si ľahne tak sa to presunie nad ranu

autor
15. jún 2023
colsami
15. jún 2023

Rana vyzera krasne.
Mierny opuch moze byt pri hojeni, aj sa moze vytvarat tekutina, z fotky sa neda usudit ci je to tekutina, ako vela, atd. Cize takto z fotky sa k tomu nevyjadrim, vzdy je moznost ukazat to veterinarovi.
Ale - ak by sa tam aj nieco trochu nalialo, urobi sa dierka pomedzi stehy a vypusti sa to z rany prec. Je to normalny proces hojenia a kazda rana inak reaguje. Takze aj keby vas dr zhodnoti (v realite, nie z fotiek) ze sa to trosku nalialo, nic sa nedeje a vsetko bude ok. 🙂

autor
15. jún 2023

@colsami ďakujem krásne odľahlo mi☺️❤️

nina22_
1. nov 2023

Dobrý večer , naša Zara mala menšiu potyčku a mala hlboku ranu takze jej to vet.musel narezat a zašiť no lenže si to začala asi po dvoch-troch dňoch lízať a asi po 5-6 dnoch sa jej otvorila rana. Moc jej to nekrvacalo a ani nekrvaca ale bali sme sa boli sme za zverolekarom a povedal ze to je v poriadku ze to nebudeme šiť a zme takto sa jej to lepšie zahojí a dostali sme taký modrý sprej.. prosim je to lepšie teda nešiť to už?

adrianadeutschova
21. jún 2024

@nina22_ ako to teraz vyzerá? bolo to naozaj v poriadku?