Rakovina hrubého čreva - rady

zuzanagoralova
5. feb 2018

Dobrý večer prosím vas pekne o rady na tuto hnusnu chorobu RHČ.pre moju tetu .Diagnostikovali jej to a navrhli jej chemo + ožar 25 chem a 25 ožar ..Ze ci to pojde bez operacii .no bohužial nepomohlo ba zhoršilo ..teraz musi cakat pokial znej víjde chemo a ožar operaciu by mala mat 19.2 no ale ona je v bolestiach ma krče az take ze su denno dene na pohotovosti uz nevieme ako by sme jej pomohli pomozte niekto ak niekto zvas ma alebo mal taky problem pekne vas prosim Ďakujem

pribinak
5. feb 2018

Liga proti rakovine ma poradnu. Pozri ich web

evitka83
5. feb 2018

@zuzanagoralova pogooglila by som zahranicne diskusne fora a urcite existuje diskusna skupina aj na FB, ak nie slovenska tak zahranicna urcite. Stravila som posledny mesiac online prieskumon na iny typ rakoviny, lebo podla sk posrupov by som mohla toho cloveka rovno pochovat. V zahranici

janinah
5. feb 2018

Takže ju ošetria na pohotovosti resp prídu k vám domov podať injekciu a povedia čo? že sušiť ju doma alebo ju ísť ukázať na chirurgiu kde je objednaná? skúsili ste operáciu urýchliť alebo len nadávaš na nete na sk zdravotníctvo?

renatka100
5. feb 2018

@janinah zazila si niekedy nieco take? Ak nie tak sa skus vzit do cloveka a skus urychlit operaciu v tejtorepublike…😢

janinah
5. feb 2018

@renatka100 zažila som kadečo....ale zaujíma ma čo iné okrem pohotovosti skúsili

renatka100
5. feb 2018

@zuzanagoralova skuste vyhladat algeziologa - ten vie predpisat aj silnejsie lieky proti bolesti - tramal a silnejsie opiaty, drzim palce

ninusa7
5. feb 2018

@zuzanagoralova ved sa da chodit na inf,predpisat naplaste

@renatka100 ved tbl tramal ti napise kazdy

janinah
5. feb 2018

@renatka100 ide o to,ž eokrem karcinomu tam môže byť akutny stav...ale nejako nemám odpoved čo som sa pýtala....

eriksonka1234
5. feb 2018

Zazila som to priamo doma...neprajem nikomu,tiez nam babku vratili z nemocnice,ze musi cakat na operaciu,tie stavy,čo prezivala do toho obdobia boli strašné, ani po operacii to nebolo lepsie,len o to,ze mala vyvod a nemala take bolesti,predlzili jej tym zivot o 5 mesiacov

zuzanagoralova
autor
6. feb 2018

@janinah Dobrý den nenadavam na zdr.ale ..podaju jej infuziu a poslu domov ....oni by ju operovali uz ale ze ma v sebe vela chemo tak musia vraj pockat a az potom ju mozu operovat ..len tie bolesti a krče čo ma ci to ona vydrži oto ide ...a nic jej nato nepomaha

zuzanagoralova
autor
6. feb 2018

@renatka100 dakujem vam ten tramal skusime

renatka100
6. feb 2018

@zuzanagoralova je to tazke a clovek nevie co v takejto situacii by bolo najlepsie…

zuzanagoralova
autor
6. feb 2018

@renatka100 presne a divatsa ako trpi a nedokaze jej clovek pomoct ..😭😭 Ani sam nevie co jej ma dat .len pockat pokial z nej to vsetko nevide a hned aby ju mohli operovat ...A ešte k tomu sa jej riadne tlak zvysil 190/ 120 to je uz neunosne

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikina84
1. mar 2018

@zuzanagoralova možno mimo témy,ale chcela by som sa spýtať aké príznaky mala kým jej to zistili..máme v rodine niečo podobné . ďakujem

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanagoralova
autor
28. mar 2018

Ahojte takže teta už je po operacii ..ktora dopadla dobre vravel primár už je to 2tyž....Ale teraz dostala silne bolesti krče v bruchu a v nemocnici jej zistili že ma spálene tenke črevo následok ožaru ...Chcem sa spýtat vás či ma niekto niekoho čo ma taký problem sme zúfaly ďakujem za každu radu Pekne prosím 😭😭😭😭😭😭😭

inull5
28. mar 2018

@zuzanagoralova ahoj tak to ze ma "spálené" tenké črevo vôbec nie je dobré. V tenkom čreve sa totiž vstrebávajú všetky živiny potrebné pre telo a je o dosť dôležitejšie ako hrubé črevo pretože Be hrubého sa žiť dá,bez tenkého je to veľmi ťažké s človek je veľa času v nemocnici pretože musí dostávať živiny cez kanylu.z tvojho príspevku je ťažko ohodnotiť v akom stave tenké črevo je,či je poškodene celé,jeho časť,či je možná regenerácia a pod.ak črevo nezačne pracovať hrozí nekroza a b tom prípade operácia a odstránenie poškodenej časti.

zuzanagoralova
autor
28. mar 2018

@inull5 V piatok budem vediet presnejsie lebo ma príst zanou primar co ju operoval ...To ze ma spalene teenke crevo jej vravek dr.ktory ju vyšetroval ked usla do nemocnici akurat dnes rano ..