Psík stále močí v byte

nikibella
17. mar 2015

Maminky prosím vás poraďťe mi.... mame skoro 5 mesačnèho yorkshiera a stále močí a kaká v byte..
.Kúpili sme ho ako 6-týždňovèho a netrvalo dlho a začal cikať pekne vonku.Vždy sme ho za to pochválili a dali piškót. Keď sa mu podarilo vycikať v byte vyhrešili sme ho a ťapli po zadku ako nám radili...
neskôr keď sa v byte vycikal tak na plienku pre psíkov....samozrejme aj za to sme ho chválili a nebol s nim problèm, no v poslednej dobe na tú plienku nechce ísť, cez noc alebo keď niekam odbehnem ju vždy roztrhá....veľmi často sa stáva že ho ideme vyvenčiť, vonku sa nevyciká a hneď ako prídeme do bytu spraví kalúžku....už sa vycikal aj do svojho pelíška.
.. akonáhle sa niekam vyciká hneď sa uteka schovať pod posteľ ( už vie že spravil zle a budem ho hrešiť ) .... už som bezradná, neviem čo už s ním mám robiť....nemáte s tým skúsenosť ?

slecnamarplova
17. mar 2015

máme s tým skúsenosť 🙂 náš jorkšír močil po dome do jedného roka, nie preto že by nevedel, že sa to nerobí, ale jednoducho preto, že chcel :D pustil naschvál keď sa mu niečo nepáčilo alebo potreboval viac pozornosti / nie, že by sa mu jej nedostávalo /, vyriešili to opakované "tresky-plesky" novinami po chvoste. jorkšír je proste king :D držím ti palce

miriamal
17. mar 2015

@nikibella My mame 6 mesacneho jazvecika tiez sa to stava.Je to v podstate este stena.Treba trpezlivost.Nasa to uz nerobila.Vzdy vydrzala alebo sa vypytala.Posledne dva tyzdne sa to stava kazdy den,ze nieco oznackuje.Hlavne ked ju necham chvilu samu doma ked odbehnem do skolky a pod.Pripada mi to ako keby to robila natruc.Najlepsie je ju tapnut novinami.Bude mat vacsi respekt a odnauci sa to.Ale treba to spravit hned ako sa to stane.Neskor to nema vyznam lebo pes uz nebude vediet zaco to bolo.Sestrin pes to robil do roka.Noviny a trpezlivost pomohli 🙂

nikibella
autor
17. mar 2015

Ked to bude trvat do roka tak ma asi svihne 🙂 a hlavne priatela 🙂 mala som co robit aby mi dovolil psa 🙂

miriamal
17. mar 2015

Ono to moze trvat aj dlhsie..zalezi aku ma pes povahu.Moj tiez nechcel psa v byte ale nakoniec sme dcere zadovazili jedneho lebo miluje psov.Nema problem z vencenim..ale ked spravi mlaku alebo kopku tak to musim odpratat ja.On by to neurobil.Jeho reakcia je: ,,chceli ste psa tak sa starajte" :D

jeennyv
17. mar 2015

nas boll uz ako steniatko nauceny na noviny, preto skus noviny co poznam tie maju najvacsi uspech ....po dalsie neviem aky mate rezim, pretoze pises ze chodite s nim vonku aj ma plienku dajaku..necudo ze cika hore dole ked nema jedno miesto kde sa to robi...cize vonku...odsleduj kedy cika a berte ho von vtedy alebo mu na jeho oblubene cikacie miesta v byte ak to inak nepojde daj noviny a potom ked si zvykne tie noviny davaj najblizsie ku v chodu az smerom von...

bodka13
18. mar 2015

@jeennyv máme 5 mesačnú čivavu-fešáka, a toto posúvanie na neho vôbec neplatí ....ide na miesto kde boli noviny či plienka pôvodne, ale úspech je že to robí na nich ....pred rokmi sme mali bišonika tiež psíka,ale ten žiadne miesto na svoje potreby doma nemal-veľmi rýchlo sa naučil,že sa to v byte nerobí

jeennyv
18. mar 2015

@bodka13 toto, ze kazdy psik je nejaky a vacsinou ti mali robia sarapatu :D :D :D....jedine uz len ostava caste vencenie, zakazdym vybehnut von ked mu bude treba...je to sice o drzku, ale nie je nic horsie nez ked sa havo nanuci navykom....

nikibella
autor
20. mar 2015

Ja s nim chodim kazde 2 hodinky kedze som na materskej doma ale ani to mu nestaci....mlacku urobi doma

miriamal
20. mar 2015

@nikibella my sme zo zaciatku chodili kazdu hodinu a postupne sme predlzovali

penelope2066
22. mar 2015

Treba zrusit akekolvek "plienky" na cikanie v byte. Psik ma z toho chaos a nevie kde ma vlastne cikat,ked ho chvalis aj za potrebu vonku aj za potrebu na plienku doma.Takze zrusit to doma,vonku ked sa vyspini tak chvalit do nebies a ked to spravi doma tak vycapat novinami...

ninah1486
7. dec 2021
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

mozno si tak len pyta pozornost