Psík odmieta jesť granule

shadyxv
26. júl 2023

(Aj keď sa to sem asi nehodí ale predsa..
Vopred sa ospravedlňujem)

Dobrý deň, potrebovala by som trochu pomôcť, viete mi poradiť ako prinútiť psa jesť granulky? To že pokvapkať lososovým olejom alebo vývarom, bohužiaľ nefungujú. Vopred ďakujem. 😊

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslik81
26. júl 2023

nie kazdy pes je na granule .. skusat ine znacky.. ja mojej kupujem Bakers su male a makke ... .. mozes jej klasicke rozmocit vo vyvare zmiesat s ryzou etc ..

vanilkovazmrzka
26. júl 2023

Nedavaj mu nic ine, ked bude hladny, zje granule bez hocicoho. Ale teda skus potom aj nejake ine znacky, ked mu nechutia.

shadyxv
autor
26. júl 2023

@mb2021 Vôbec nejedol granule, len napr. ryžu s kuracím mäsom a pod, ale granule žiadne ani keď sme mu dávali no odmietal ich, no teraz musí jesť len granule, lebo je chorý a lekár určil, že musí jesť royal canin urinary s/o granule, pretože má infekciu močových ciest, ale je to mladý pes, má len dva roky

colsami
26. júl 2023

No a sme doma. Jasne ze odmieta granulky, ked date ryzu s masom. Pes je prespekulovany dost na to, aby vedel ze sa mu granule neoplati jest a zlutujete sa. 😉
Takze ak naozaj chcete problem riesit, oddnes nepopustit a dat len granule. Aj keby 3 dni nejedol, potom zacne, ked pochopi ze nedostane nic ine.
Ziaden pes sa dobrovolne nevyhladuje sam. A zacne papat aj urinarky.

colsami
26. júl 2023

Mimochodom stravovanie zdraveho psa ktory nema nejake obmedzenie na krmeni "ryza s maskom" je nepostacujuce... Clovek chce dobre a psikovi tak dobre nerobi, lebo ani zdaleka v tom nema pes ziviny, co potrebuje. Ryza s kuracim masom a najma varene, su samo o sebe dietne krmivo....
Dalsia vec je riadny rezim krmenia. Pes ma jest iba 1,max 2x denne a ak hned nezozerie, jedlo mu zobrat a bude mu ponuknuta az dalsia davka...
Ak tieto veci nebudu dodrzane, pes si bude jedavat co chce a kedy chce... A to vobec nie je dobre pre neho, ani pre jeho travenie. Aj to potrebuje rezim.

anonymanonym
26. júl 2023

Ma zauzivany rezim? Tj. krmnu davku dostane vtedy a vtedy, a ked nezje dajme tomu do 10-15 minut tak sa mu odoberie? Ale asi nie ked tu citam, ze dvojrocny pes snad doteraz jedaval hentake varene jedlo (to co je za sposob krmenia psa? Ach jo). Striktne by som dodrziavala to, ze dostane misku, nezje, odobrat a znova dostane az dalsie krmenie. A skusala by som krmnu davku dat pri treningu a specialne ak je odmena podavana odhadzovanim granul smerom od psa (lovenie), tak sa vie zvysit zaujem psa o odmenu. To je taka win-win moznost 🙂 Aj sa naje, aj sa trenuje... Resp. toto je pre mna bezna zakladna rutina - cast krmnej davky pri treningu a cast do misky a dodrziavat princip nezjes = beriem to.

zelenakobyla123
26. júl 2023

@shadyxv ryža s mäsom?🤦‍♀️ ľudia by naozaj mali robiť nejaké psychotesty, a poriadne sa poradiť s odborníkom než si budú môcť kúpiť zviera…

hladamematku
26. júl 2023

@zelenakobyla123 RYZA S MASOM JE pre psa plnohodnota vyziva

zelenakobyla123
26. júl 2023

@hladamematku možno by aj bola, ale mäso by muselo byť surové, všetko musí byť nedochutené, neosolené, k tomu treba ale aj zeleninu, ovocie, vajcia a granule 🙂 potom sa môžeme baviť o plnohodnotnej výžive

anonymanonym
26. júl 2023

@zelenakobyla123 pri BARFe granule potrebne nie su, ale suhlasim, ze ryza a varene maso maju od plnohodnotnej vyzivy pre psa daleko 👍

summer23456
26. júl 2023

@zelenakobyla123
@anonymanonym prečo ma byť mäso surové s nie varené? Pýtam sa zo zvedavosti, kolegyňa má čivavu a tiež mu vari mäso...

stanulienkat
26. júl 2023

Kupujes kvalitne granule, alebo z Tesca za 5e 10kil?

colsami
26. júl 2023

@hladamematku ano plnohodnotna vyziva aj so vsetkymi vyvarenymi zivinami. 😂
By som Ti ukazala zopar biochemickych rozborov psov, co su takto "plnohodnotne" krmene,...

elmivelmi
26. júl 2023

@zelenakobyla123 psycbotesty si urob ty.Nas pes zral menej luxusne veci ako ryza a maso a dozio sa v zdravi vysokeho veku,nie ako tieto preslchtene nepodarky.

simona92101
26. júl 2023

@hladamematku nie, nie je.ak niekto barfuje,mal by si nastudovat o tom nieco,aby psovi neublizil.t.j doplnat vitaminy,v podobe ovocia,zeleniny,vajicka,tvaroh atd,.a co najviac surovej stravy.

lija22
26. júl 2023

na urinary dietku existuju aj kapsicky, cize hladaj alternativu ku granulam. moj kocur ma od malicka piesok v mocovej rure a da sa prezit. Cize ja si mtslim, ze doktor tiodporucil granule, lebo psy granule proste zeru (moj tiez nie) , ale podstatne je aby krmivo v akejkolvek forme bolo urinary. Aspon par tyzdnov, potom snad len na udrziavacku. Drzim palce havovi

shadyxv
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninah1486
15. feb 2024
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

aj nas pes jednu dobu bojkotoval jedenie granuli ale ako zistil ze mu to nepomôze a aj tak nic ine nedostane tak ich zacal zrat 🙂 kupujeme mu granule od slovakiafarma