Psík breše, keď ostáva v byte sám

martina803
14. sep 2022

Ahojte, chcela by som sa s vami poradiť. Mám 10 mesačného psíka - čivavu. Mám ho od 2 mesiacov a celý čas pracujem z domu, ostáva doma väčšinou na max 2-3 hodiny. Celý čas však kňučí, behá po byte, breše, zavíja (sledujem cez kameru), nerozumiem, prečo si na to nedokáže zvyknúť, keď vidí, že sa stále vrátim. Ani na chvíľu si neľahne, nepospí, nezahraje sa, ani sa nenapije. Už z toho začínam byť zúfalá, jednak si robím starosti že ruším susedov a tiež ma trápi, že nikam nemôžem ísť v pokoji lebo keď sa ešte len obliekam tak vidím že už je v strese, chodí za mnou, atď. Nemáte nejake tipy na koho sa obratit alebo ako to viem vyriesit, aby sme si mohli spokojne nazivat? Dakujem za vsetky rady 🙂

luccija
14. sep 2022

@martina803 mame to iste:(pes si zvykol, ze dcera bola doma ja tiez....nas ma uz 4 r a zacal to robit az teraz aj mu necham moju mikinu nech si na nu lahne

stellarstar
14. sep 2022

@martina803 aj môj čivavák to robieval a videla počúvala cez kameru, aj som mu cez kameru prihovárala jak k decku že ja sa vrátim. Pomohlo až zariadenie proti brechotu a do 2 t bolo ticho

slovenka753
14. sep 2022

Ne skúsila si klietku? Nás pes si zvykol ze to je bezpečné miesto kde sa len spi a keď sme ju tam zavreli tak sa hneď uložila spat. Pôvodne som ju zaviedla lebo začala obhryzat nábytok, nakoniec sme ju používali asi do roka, potom už nebolo potrebné. Ale zvykli sme veľmi postupne. Mala cez ňu prehodenu deku aby mala príjemné intimco a chodila si tam odfuknut aj keď sme boli doma a chcela mať kľud.

luccija
14. sep 2022

@slovenka753 aj to som.skusala aj hracku som mu tam dala, zuvaciu kost nic nepomohlo.Susedov nerusi, ale bol az zachripnuty velmi mi to vadi.Clovek ma stres, ze je prec, lebo pes..
@stellarstar tiez mi to odporucali zatial vaham..

stellarstar
14. sep 2022

@luccija neublíži mu to tak nemáš čo váhať

slovenka753
14. sep 2022

@luccija a ako dlho? My sme zvykli asi mesiac len na pobyt v klietke. Naozaj veľmi pomaličky, vytrvalo ale bez toho aby mala traumu. Ale samozrejme na vášho to nemusí byť riešenie. Co sa týka tých obojkov ja si stále spomeniem na susedu ktorá nechtiac nastavila tie slahy na maximum a pes kvical hodinu kým sme ju zohnali aby mu to dala dole. Za mňa by ti bolo posledné riešenie.

stellarstar
14. sep 2022

@slovenka753 ja som ale nedávala link na obojok ☝️

stellarstar
14. sep 2022

@slovenka753 treba aj link otvoriť a pozrieť čo to je nie len čítať že...obojok....

slovenka753
14. sep 2022

@stellarstar popravde to som ani nepočula ze existuje 😅 takže sa ospravedlňujem.

stellarstar
14. sep 2022

@slovenka753 preto treba aj kliknúť na link nie len čítať, nemusíš sa ospravedlňovať

beckynka89
14. sep 2022

Treba ho učiť postupne. Pošlite ho na svoje miesto (klietka, pelech) a dajte mu niečo na hryzenie (napr. bravčové alebo zajačie ucho). Keď sa vám bude zdať, že je úplne v pohode, odíďte z miestnosti a zatvorte dvere, napr. na 5 minút. A postupne predlžujte časy. Potom môžete odísť vonku na chodbu alebo vyniesť smeti. Ale treba na to ísť naozaj pomaličky, aby sa nestalo, že začne štekať a vy sa vrátite. Lebo si začne myslieť, že keď bude štekať, vrátite sa. Ešte je mladý, je veľká šanca, že si na to zvykne ak na tom zapracujete.

martina803
autor
14. sep 2022

@stellarstar to si ulozim, pozdava sa mi to viac ako obojky alebo zatvarat do klietky. dakujem velmi pekne za tip

michaelammm111
14. sep 2022

@martina803 úplne viem ako sa cítiš.. máme to rovnako s francúzskym buldockom. Nakoľko sme si ho kupovali cez covid bola som doma, potom som prešla na HO, jednoducho stále bol s niekým. Odchádzame od neho max na hodinku, niekedy 2 ale to je naozaj len príležitostne. Je to katastrofa. Celý čas len knuci, steka, dokonca začal skákať na parapety, stôl a podobne.. sledujeme ho cez kameru a už po 5 minútach začne knucat a postupne sa to stupňuje.. nevieme čo s tým

michaelammm111
14. sep 2022

@martina803 rozmýšľala som aj nad psou škôlkou ale nič také u nás v meste nefunguje. Snažila som sa odchádzať na 5 minút, potom prísť a vysvetľovať že zo nemôže robiť, že nemôže knucat.. nepomáha. Aspoň teda že bývame na dedine a susedia majú ten štekot ťažko na háku..ale aj tak som z toho nešťastná. Iné psíky si vedia pekne oddýchnuť, poležať.. asi mu to nedokážem vysvetliť, rozmýšľam už aj nad vyhľadanim trénera..

luccija
14. sep 2022

@slovenka753 on ma v hlave, ze ked ideme prec ide aj on hned uteka k autu.Staci, ze idem do obchodu na koniec ulice a pocujem ho uz za brankou.Mali sme pozicanu velku klietku hotovy apartman😆asi tyzden a detto.On chce byt na kolenach a pri nas.Ideme na kavu ci niekde si sadnut chce vyskocit na mna a spat.Velmi je kontaktny.A v aute grcia nemam problem ho brat s nami, ale to mu je zase zle, takze igelitku na grcku, mokre servitky...veterinar hovoril, ze lieky proti kinetoze mu nemam davat iba vynimocne na dlhu cestu.No akoby sme mali doma male dieta😆

slovenka753
14. sep 2022

@luccija ono veľká klietka je chyba. Treba malú, tmavú aby to bolo ako v nore. Tak by sa mu tam mohlo páčiť. A týždeň je malo.

martina803
autor
15. sep 2022

@michaelammm111 ja som tiez rozmyslala nad psou skolkou, ale on sa k tomu vsetkemu este ani boji inych psov, ked sa k nemu von priblizuje nejaky ze by sa chcel hrat tak ten moj brese, panikari, taha ma na voditku nech ideme prec. A tiez vysvetlujem od rana do noci ale nič, zrejme robim nieco zle

54tinka54
15. sep 2022

@martina803 my sme na našu maltezáčku skúšali všetko, nepomohlo nič, až protištekací obojok. Museli sme to takto vyriešiť lebo niekto zo susedov na nás zavolal veterinárnu správu, že pes doma šteká.
Na obojok si rýchlo zvykla a pochopila, že to nemá robiť.. už ani neskúša štekať, stačí, že ho má na krku už aj bez baterky 😀