Psík a bábätko

23. sep 2022

Ahojte 🙋🏻‍♀️
Po rokoch snaženia som tehotná, ochvilku mám termín.. Mám len trochu obavy ako to zvládne môj psík... Kúpili sme si ho pred dvoma rokmi, keď som sa už zmierila s tým, že babo mat nebudeme... dajme tomu, že zmierila🙂 Je to skvelý pes, miluje deti, ale s malým bábom sa ešte nikdy nestretol. Ako ho na to pripraviť? Alebo to bude úplne prirodzené? Bojím sa toho.
Možno to pre vás bude smiešne, ale ja si myslím, že aj vďaka nemu sa nám to podarilo. Prestala som myslieť na bábätko a všetok čas venovala len psíkovi, prechádzkam a výcviku (ale aj manželovi len sme uz neriešili plodné dni a veci okolo toho, veď to určite pozbate 😀). Ďakujem za rady..
P.S. psíka určite nedám preč 🙂 také rady mi prosim nedávajte.

autor
23. sep 2022

*poznáte, chybička se vloudila😊

cyberk
23. sep 2022

osobnu skusenost nemam, ale kamaratka si myslela, ze da psa prec uz.. spociatku vobec neprijal babo... avsak o mesiac bol obrat o 180stupnov a v jeden pekny vecer si psik lahol k babatku a od vtedy su kamarati :D (ja len to, ze ak to aj na zaciatku nebude vyzerat nadejne, daj tomu cas a verim, ze psik si zvykne!) 🙂

deti95060810
23. sep 2022

to je asi malý bytový psík že?
lebo my sme mali vlčiaka na dvore a ten nemohol kočík ani vidieť a to nehovorím o dieťati... bol neskutočne zúrivý.

ann092
23. sep 2022

Ahoj, hlavne nikdy nesprav to,že psíka budeš nútiť byť v prítomnosti bábätka a držať ho pri ňom na silu… nechaj to všetko prirodzene plynúť a uvidíš ako si zvykne.. všetko chce čas

autor
23. sep 2022

@deti95060810 Je to 7 kg shihtzu 🙂 kamosky majú detičky, rad sa s nimi hráva, naháňa, ale majú 3+...s tak malým človekom sa nestretol, aj keď určite vie, že sa niečo deje...kedykoľvek pride, lahne si ku mne a ovoniava mi brucho 😀alebo ho olizuje 😀

lienockamalicka
23. sep 2022

Ak ma so starsimi detmi dobry vztah, bude mat aj s babatkom. Hlavne, ked to bude vase dieta. Bude ho brat ako noveho clena svorky a ochranovat 🙂 Podla mna sa nemas coho bat 🙂

autor
23. sep 2022

@lienockamalicka dávnejšie sme mali taký "problém", že okolo detských ihrísk som s ním ani nemohla ísť, lebo sa zaťal, sedel, pozoroval deti a vrtel chvostom. Decká sa mu páčia, aj ho často na ulici hladkajú, vyzerá rozkošne😀...Snáď to bude fajn🙃 ďakujem

sandri
23. sep 2022

Mali sme to rovnako ako ty, psik bol u nas 2 roky, ked prislo babo. Po prichode z porodnice sme mu babo ukazali, dali sme mu ho onuchat a nebol ziaden problem. Ked bol zvedavy, neodhanali sme ho. Ked prišla navsteva, najprv pohladkali psika, az potom ochkali nad babatkom 🙂

autor
23. sep 2022

@sandri anoo tak to určite plánujem, najprv sa vytesovat psíkovi, potom bábätku. Nech nežiarli🙂

dominidi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nina004
23. sep 2022

Máme austrálskeho ovčiaka, podobný prípad ako vy. Tiež sa nám bábo nedarilo,tak sme si poriadili psíka. Mal necelé dva roky,keď sa syn narodil. Dovtedy s deťmi do kontaktu neprišiel. Bála som sa čo bude ,keď prídem s malým domov. Náš pes je mazel a chce byť stredobod pozornosti. Malého si, ovoňal hneď ako sme sa privítali a inak si ho nevšímal kým nezačal plakať. Na plač si zvykal asi dva dni. Malého hneď prijal do svorky. Samých som ich nenechávala radšej. Ale trebárs keď malý spal v hniezde na gauči ,tak psík si prišiel položiť na gauč hlavu, neskôr keď spal poobede sám v postieľke,tak strážil postieľku a prišiel po nás ,keď malý začal mrnčať. Teraz už má syn rok a pol,tak už mu robí aj zle ,ale psík je zvyknutý. Akurát občas keď sa bláznime s malým ,tak breše a nosí hračky aj on. Podľa mňa je dôležité aj keď príde bábo venovať sa psíkovi stále koľko sa dá. U nás je to s príchodom malého lepšie v Tom,že som doma ,tak ma Marley o jednu dlhú prechádzku cez deň viac. Malého sme vždy učili,ako sa má k psovi správať. A teda on vždy keď prejde okolo psíka ,tak ho pohladká,na dvore mu hádže loptu a čo sa nám úplne nepodarilo,tak mu hádže jedlo z jedálenskej stoličky čím sú ešte väčší parťáci.

hennyinnsbruck
23. sep 2022

Mala som 2psov yorkov ked sa mala narodila(z toho jeden deti nemal rad)prisla som z porodnice malu dala na gauc a nechala ich ocuchat.
Nikdy som ich neodhanala ked chceli byt pri nej /pri nas ,venovala som sa im obom …

Ked sa zacala plazit a psov otravovat snazila som sa davat pozor aby im dala pokoj ked lezia v pelechu resp chcu klud , a vseobecne ju potom ucila psi nie su hracky…. Cize nevlacit ich netahat atd..

rajc1nka
23. sep 2022

My mame stafordku, mala 1,5 roka ked sa narodil syn. Na zaciatku som bola ostrazita, aby nahodou neprislo k nevhodnemu kontaktu, ale neskor bol maly zvyknuty na psa a pes na dieta, neskor na druhe dieta a su nerozlucni, teraz moj 4rocny a 1,5 rocna “cvicia” psa doma/na prechazke… 😄 davaju pamlsky a podobne. Podla mna to bude fajn, pes je este relativne mlady, nemusis riesit 10 rocneho psa nezvyknuteho na deti - to je vacsi problem. Samozrejme je to ako pri surodencovi - venujte sa aj nadalej aj psovi (aj ked to bude narocnejsie), ked bude dietatko vacsie - zapajajte ho do starostlivosti o psa -nase deti od roka naberaju napr granule a davaju psovi zrat. Drzim palce nech to v pohode zvladnete

dominidi
23. sep 2022

My mame dvoch a teda vnimali to uz ked bol maly v bruchu, davali pozor aby na mna neskocili co predtym bezne robili..ked sme prisli z porodnice, neskutocne sa tesili, ovoniavali ho a strazili, prve dni ani nespali😀😀 maly ma uz 3 mesiace a miluju ho, su k nemu velmi jemni 🙂 len teda ano, ochranuju ho, hlavne ta fena nechce k nemu pustat chlapov, ktorych nepozna, co je prirodzeny instinkt 🙂
Fena ma 8 rokov a miluje vsetky male deti, pes 15 rokov a deti nema rad, ale nasho maleho berie ako clena svorky 🙂

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
23. sep 2022

Ďakujem dievčatá, upokojili ste ma 😊😊😊 určite sa mu budem snažiť venovať...on je maznak, vyzaduje si pozornost, hladkanie, užíva si že som doma a môžeme byť spolu .. Dúfam, že to bude ako opisujete... Ďakujem 🥰🤩

zlostitko
23. sep 2022

Vztah psa a maleho dietata je to najkrajsie na svete. Moj starsi syn sa narodil, ked mal moj pes 3 roky a nebol vobec ziaden problem. Boli neskutocni partaci. Nemas sa coho bat ale musis byt vzdy v strehu, hlavne v zaciatkoch.

martinka13
23. sep 2022

Nám sa narodila dcérka presne rok po tom, ako sme si zadovazili psíka. Jack Russel. Nebol absolútne žiadny problém. Spočiatku sa aj bal priblížiť k bábätku. Potom okolo nej chodil "po špičkách ". Teraz už má 8 rokov a sú super partaci. Uvidíš dieťa bude brat ako svojho "surodenca". Akurát je treba aj psíkovi venovať nejaký čas. Držím palce. Podľa mňa je pre dieťa úžasné vyrastať so psíkom

ebbelin
23. sep 2022

Náš pes a ročný syn sa rešpektujú ale nekamaratia. Pes mu od začiatku dal najavo sám že nemá záujem a syn si ho časom prestal všímať 🤷 takže asi tak to vyzerá u nás. So psíkom chodíme von aj my, máme vôdzku ktorá sa upne na rúčku kočíka a teda je vycvičený takze pekne kráča s nami aj vybaví čo treba. A manžel ho po práci a pred prácou riadne vybehá a unaví.
Psíka mame v byte a venujeme sa mu takmer rovnako ako pred bábätkom takže preňho sa ani veľa nezmenilo.

hyta
24. sep 2022

Keď prídeš domov s bábätkom, pohladkaj psíka a daj mu maličké ovoňať, hladkaj psíka a aj bábo, povedz mu, že je vaše. Psík je múdry, pochopí to a budú z nich parťáci. Keď bude bábätko spinkať, snaž sa mu venovať, aby nežiarlil. Inak verím, že psík ti pomohol k otehotneniu, lebo sa vám vďaka nemu zlepšila psychika. Gratulujem, všetko bude dobré.❤

1mina
24. sep 2022

Ja som predtym citala typy. ze aby otecko napr zobral pocikanu plienku babatka z nemocnice a dal mu ovonat a pripadne s nejakou maskrtou pre psika 🙂 aj som chcela poslat samozrejme som nato uplne zabudla :D :D nasa fenka je tiez velmi dobry krotky psik. Ked sme doniesli prvu, strasne okolo nej pistala, skucala, brala to dobre len bola ja neviem taka ako precitlivena matka by som povedala furt sa snazila k nej dostat :D V noci babatka ked sa narodia robia take vselijake zvuky, aj ked neplacu a psik furt behal okolo mna a pistal a dobrdzal do mna aby som sla k babatku :D to robila asi prve dva tyzdne potom presla na rezim ze odchadza spat do inej izby ked babo place 😅 ,,,ked sme doniesli druhorodeneho z porodnice, uz to pre nu asi nebolo nove, potesila sa, onuchala ho, a sla si lahnut. Celkovo k detom ma super vztah, nikdy ziadny problem sme nemali .

rebekamarcusko
24. sep 2022

My máme bulteriera,a rok,keď sa maly narodil. On je trdlo,neuvedomuje si svoju silu,ale pri malom je úplne jemný. Dáva na neho pozor,nechá si od neho všetko. Takže my máme zatiaľ pozitívnu skúsenosť.

autor
24. sep 2022

@hyta Určite sa zlepšilo všetko príchodom psika. Snažili sme sa 7rokov 😑... Takze ja len dúfam, že to bude fajn. Viac sa bojim ako prijme pes babo, než samotneho porodu 😀ale to asi neviem čo má čaká 😀 ďakujem vaaam 🙂

54tinka54
24. sep 2022

Keď má celkovo kladný vzťah k deťom tak to bude aj pri bábätku fajn, neboj 🙂
My máme takmer 3-ročnú maltezáčku a ona deti strpí, ale zas nemá ich vyslovene nejak rada 😀 aj na ulici keď ju deti chcú hladkať, tak sa skôr uhýba. Tak som sa bála, ako prijme nášho drobca. Ale od neho strpí všetko, proste cíti že patrí do našej svorky 😀🙂

alexandra197
24. sep 2022

Mame Jack russela a malteza v dome. Bala som sa aby na syna nevyskocili keď bude položený na sedačke... ked sme ho doniesli sme im ho ukazali, ovonali ho a vôbec si ho nevsimali . Neskôr som sa bála aby im on nerobil zle sú to 15r veteranky, a tiež im nevenuje veľkú pozornosť niekedy pohladka.. takže sa zzili tak prirodzene 🙂