Psa stále naťahuje a zvracia len sliny s hustým hlienom

13. okt 2023

Ahojte, mojho psa pol dňa natahuje a vyzvracia stale len sliny..vyzera to ako sopel..prislo to z nicoho nic no stale sa to zhorsuje...ako naschval , som s nim sama doma a aj s malym babom...zajtra zavolam veterinarovi hned rano...neviete co to moze byt, nestretli ste sa s tym?

loliki
13. okt 2023

Vek psa?

dzulli1980
13. okt 2023

Nezožral čosi vonku? ... ja by som riešila veterinára hneď, ráno už môže byť neskoro.

basulaak
13. okt 2023

Stalo sa mi to. Su 2 moznosti - bud pes nieco prehltol co do zaludku nepatri a nedokaze to vyvratit. To sa zisti len na rontgene. Alebo druha moznost (ta sa mi stala ked malo stena asi 4-6mes) ze proste len grcia a nieco ho velmi podrazdilo, v mojom pripade znacka granul. Hned som s nim sla k vetovi a urobili mu rontgen a vysetrenia. Pichli injekciu na zastavenie vracania a na ukludnenie zaludka. Dostal aj infuzku. Chudak musi byt uz vysileny, idealne s nim ist este dnes. Bude to tazka noc, chod hned aj s babom (dieta do vajca a ides - aj tak som uz bola).
A po tretie mi napadlo presne ako tu pisu ak je to torzia (napr mas vacsie plemeno) tak sa to moze s vysokou pravdepodobnostou skoncit fatalne ak to nechas tak do rana.

hugigugin
13. okt 2023

Kludne môže mat torziu žaludka a do rána ti umrie. Ber ak vies psa na veterinu hneď.

autor
13. okt 2023

@loliki dvojrocny jazvecik....teraz to vyzera akokeby ho dusilo ako ked aj clovek je chory a zacne nas tak svojvolne dusit...chapete...no nemam auto :( dost ho sledujem von, nemyslim zeby nieco zjedol :(

sissy27
13. okt 2023

Pol dna?? Ani hodinu by som necakala… male dieta nie je prekazka, bud si zavolam strazenie alebo beriem so sebou. Nemas auto? Tak snad jazdi bus, taxik, poprosim suseda, kamosku… je to len tvoja pohodlnost, nic ine.

autor
13. okt 2023

@sissy27 no nie az tak...vcera sme sa vratili z nemocnice a muz siel na nocnu...chcela som radu...poradili ste, ze mam to riesit ihned...volam veterinarnu pohotovost ci sa nemoze stavit u nas doma....a ostatnym dakujem

loliki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. okt 2023

@basulaak dakujem....samozrejme to nie je v neustalom case..niekedy aj hodinu ho ,,nedusi" len teraz vecer trochu viac a teraz napr uz 30 mimut nic....nie je to ze nonstop toby som samozrejme uz riesila omnoho skor

loliki
13. okt 2023

A prečo ste boli včera v nemocnici?

autor
13. okt 2023

@loliki tiez to tak vidim...samozrejme keby sa to v noci zhorsovalo tak to riesim hned...

autor
13. okt 2023

@loliki 4 dni...babo bolo velmi chore

autor
13. okt 2023

@loliki a logicky s nou nechcem chodit po taxikoch teraz...nie je to az take zle teraz mu to preslo zase...ale dakujem za zaujem

loliki
13. okt 2023

Ja by som sa venovala dieťaťu.

kabinka11
13. okt 2023

Aj môj pes to máva. Ako to príde, tak odíde. Mam ju na dvore, zožerie ani neviem čo.

loliki
13. okt 2023

Možno za tie 4 dni zjedol niečo, čo nemal.

autor
13. okt 2023

@kabinka11 dakujem...na spravani sa nic nezmenilo aj granule zozral ako obvykle...snad mu to prejde...teraz je klud napr

autor
13. okt 2023

@loliki bol u svokrovcov...a prejavilo by sa to az dnes ?

loliki
13. okt 2023

Prečo nie? Keď nevieš ani, čo jedol.

kabinka11
13. okt 2023

Presne aj naša tak. Nadrapuje ju, ale keď jej dám granule, tak zožerie 🤦‍♀️. Minule stekala, išla som von nech je ticho a zožrala žabu. Za dva dni ju už nadrapovalo, a presne len sliny. Už to neriešim. Zo začiatku som stresovala. A veru aj dcéra vtedy veterinárke písala, ale už neviem čo jej povedala.

autor
13. okt 2023

@kabinka11 ach...zase zacal...ja verim ze to nie je nic vazne lebo tolkokrat za tie dva roky sme boli u veterinarov co sme si myslelali ze umiera, strasne peniaze sme uz zaplatili...a furt mu nic nebolo...ale toto je novinka tak sa clovek zlakne

tundra
13. okt 2023

Nas labrador zozral ponozku a po tyzdni ju vyvratil.Druhy x bol rychlejsi,uz za dva dni bola vonku.Myslim,ze nieco zozral, co nevie stravit a pokusa sa toho zbavit daviacim reflexom.Pokial zral a nehnackuje,nemala by to byt choroba.Drzim palce nech to dobre dopadne👍

alickapusinka
13. okt 2023

v každom meste je veterinárna pohotovosť nonstop z akého si mesta do rána môže byť neskoro. Tam ak zavoláš oni majú pohotovosť ako mi ľudia treba ho zaniesť. Už nech to stoji koľko chce nenchaj ho do rána môže uhynuť.

lalenka33
13. okt 2023

Náš, keď niečo zje, tak zvracia žltú penu. Stačí aj že niečo oblíže von a už grcia. Ale keď sú to hlieny a dusí sa, tak kľudne može byť chorý a ešte keď píšeš, že máš choré dieťa. Náš mal raz angínu. Tiež zvracal hlieny. Dostal antibiotiká a varila som mu harmančekový čaj.

autor
14. okt 2023

@lalenka33 sla som k zverolekarovi...rentgen nic neukazal...100 eur...prisli sme domov a vyzvracal nieco male ostre...keby o hodinu skor to vyzvracal ach 🤣🤣 no nic ludia dakujem Vam...

ivangeline
14. okt 2023

Isla som pisat...bude to robit..pokym nevygrca co treba.

svokrinjazykmonika
14. okt 2023

Ach, to je zákon schválnosti 😅 tak snáď už bude dobre

autor
14. okt 2023

@ivangeline
@svokrinjazykmonika no baby, pes to dalej robi...volala som mu doktorovi, zrejme to bude zapal hrtanu alebo nieco podobne...nebolo to tym mini ,,ihlicim" co z neho vyslo...vraj to nie je mozne ze z toho...robi to ale omnoho menej ako vcera a v noci...mam ho dnes este odsledovat a ked tak dostane ATB

ivusa1516
Autor odpoveď zmazal
Zobraz