Prvykrát lietadlom - čo si môžem zbaliť do príručnej batožiny?

milujem_modu
3. sep 2019

Ahojte ideme prvykrat letecky na dovolenku, vedeli by ste mi vysvetlit par veci? Do podpalubnej batoziny si mozem zobrat kozmetiku (parfem, sprej, sampony, make up a pod), kulmu, naparovac odevov a cigarety? Alebo cigarety 7 ks, kulmu a naparovac musim mat v prirucnej, ktoru si beriem so sebou do lietadla? A este sa chcem opytat aj na zapalovač, lebo v tom mam mis-mas, dakujem.

barus26
3. sep 2019

@milujem_modu do podpalubia môže ísť všetko čo si vymenovala. Akurát zapaľovač nemôže byt ani v jednej batožine. Treba ho máte pri sebe, vo vačku

sapetka
3. sep 2019

Vsetko mozes. Tekutiny do 1l po 100ml

lula313
3. sep 2019

Závisí, do akej krajiny ideš. Ja som do Mexika “pasovala” sýpky prasok a cestou spat zase sumienky pre kolegov, sa cudujem, že mi neprehladavali batožinu, či tam nemam drogy😂😂😂 a do takej ciny som sa zase stretla s tým, že sa z kufra vyhodili laky na nechty, lebo však to je horlavina🤷🏻‍♀️😂

montemotherone
3. sep 2019

...a to ja vždy hovorím, ako dobre že nie som fajčiarka 😊

milujem_modu
autor
3. sep 2019

@barus26 takze zapalovac vobec? Ved skusim si ho nechat v prirucnej a ked tak..mi ho vyhodia a s cigaretami nebude problem, ked budu v podpalubnej?

lula313
3. sep 2019

@milujem_modu zapaľovač mi nikdy nevyhodili a to mám polietanych kopec krajín v EU, či USA.. cigarety si zisti, či na mieste nie sú lacnejšie(napr. V Mexiku, Čiernej hore stoja polovicu a sú aj chutnejšie), tak aby si zbytočne nevlacila tie z SK(väčšinou kartón sa môže vyvážať do všetkých krajín, ale tiež treba kuknut limity)

milujem_modu
autor
3. sep 2019

@sapetka to sa tyka prirucnej ci podpalubnej batoziny, lebo co mam napr. dezodorant tam je nad 100 ml

sapetka
3. sep 2019

@milujem_modu prirucnej, do podoalubnej mozes hocico

sissy27
3. sep 2019

@milujem_modu lietam často a 99% s príručnou - cigy a zapaľovač v kabelke nikdy nikto neriešil. V najhoršom prípade ti ho vyhodia a za bezpečnostnou kontrolou kúpiš druhý.
Tekutiny - to zahŕňa aj gely, pasty, krémy - do príručnej max 10x100ml v priesvitnom uzatvárateľnom sáčku. Do podpalubnej koľko chceš. Elektronika ako tablet, mobil, notebook len do príručnej (čo má baterku), kulma a podobne do podpalubnej.

akinom0077
3. sep 2019

@sapetka / pises o prirucnej batozine....do podpalubia moze mat kolko chce kozmetiky, a kolo ml chce kludne aj 250ml aj 10x to bol priklad

milujem_modu
autor
3. sep 2019

@sissy27 super dakujem Vam a mam aj naparovac odevov to tiez do prirucnej?

sissy27
3. sep 2019

@milujem_modu ak to nemá baterku tak do podpalubnej. Ale teda ak to nutne musíš mať pri sebe počas letu tak by nemal byť problém.

milujem_modu
autor
3. sep 2019

@sissy27 nema to baterku a nepotrebujem to mat pri sebe hadam sa to neposkodi dakujem 🙂

sisa_s
3. sep 2019

Ak vies, akou spolocnostou ides a z akeho letiska, pozri ich stranku, maju dokumenty o povolenej a zakazanej batozine 🙂

kacusik69
4. sep 2019

pozri si clanky u mna na blogu, pracujem na letisku... v podpalubnej mozes mat prakticky cokolvek okrem spominanenho zapalovaca ktory na kontrole musis aj tak vybrat do prepravky a po kontrole vlozit do vrecka, nie do prirucneho kufra/kabelky - po spravnosti... naparovac mozes mat aj v prirucke, rovnako kulmu - pri kulmach obsahujucich uhlovodikovy plyn je to trosku inak ale to su starsie kulmy... zapalovac nesmie byt typu ZIPPO... a cigariet podla podmienok na import do konkretnej krajiny- v ramci EU je to 800 ks (4 kartony) na dospelu osobu dokopy v prirucnej aj podanej, pricom je jedno kde ich budes mat

nikol873
4. sep 2019

najlepsie spravis, ak si najdes spolocnost cez ktoru budes letiet a oni to budu mat isto na stranke rozpisane, ako co si mozes vziat a kde to mozes mat. to tak ma kazda spolocnost

luciac
9. aug 2022

@kacusik69 ahoj mozem info ohladne liekov, letime na maledivy a mam jednu tasticku na vsetko a davam to do podpalubnej môžem to mat len blistre? dakujem

hiro
9. aug 2022

So zapalovacmi to bolo zamotane. Takze som si braval zapalky. S tymi nebol problem. A inak v Cine to mali dobre vyriesene - zapalovace pred odletom brali a hadzali sa do takeho suda. A ked som priletel na ine letisko tak tam zase bol sud a kazdy si bral iny naspat ktory sa mu pacil 🙂 Ziadne zbytocne plytvanie...
(raz mi teda chceli zhabat Zippo a ja teda ze nie, zobral som si kufor, ze musim nieco vymysliet, zapalil vonku a napadla ma vec - zahodil som benzinovu vlozku ktora je za par a obal vlozil naspat do kufra a uz s tym nebol problem)

kacusik69
9. aug 2022

@luciac ano

luciac
10. aug 2022

@kacusik69 dakujem za odpoved, ale napriklad v takej malej skatulke na lieky si davam vitaminy, to mozem tiez mat len popilulkovane ci nie? lebo nechce sa mi brat 6 krabic vitaminov, vzdy to mam v takom malom davkovaci na lieky... a do prirucnej som si len postrihala blistre na cestu co nam treba lieky to je tiez ok?