Prvá jazda v autoškole bola čistá katastrofa

18. nov 2022

Dobry den,
potrebujem sa asi len vyrozpravat. Dnes som mala prvu jazdu. Na parkovisku zatial. A bola to cista katastrofa. Aj ked nastartovala som a pohla som sa pekne. Po chvilke mi instruktor dost neprijemne zacal vycitat, ze preco tak tocim volantom, preco na poslednu chvilu, preco nedavam pozor na bocny odstup, preco hento, preco tamto. Nakoniec som sa dostala do takej paniky a stresu, ze to kazdym dalsim koleckom bolo horsie a horsie. Uplne ma vystresoval, demotivoval, je mi do placu, mam zo seba strasne zly pocit a nemam chut absolvovat dalsiu jazdu.
Ja neviem, asi som bola naivna, ale predpokladala som, ze autoskola ma naucit jazdit a nie ze sa odo mna bude ocakavat hned pri prvej jazde, ze budem jazdit ako Fitipaldi a ze mi to vobec neskape a nechytim ani jeden kuzel.
On si asi uvedomil potom, ze prestrelil, lebo mi vravi, ze klud. Mal som aj horsich (povzbudenie jak hovado)… pritom na teoriach mi ten clovek sedel. Nechapem to. Samozrejme, moja jazda bola hrozna. To priznavam. Ale za volantom som sedela prvykrat v zivote. Asi sa na to vykaslem. Mozno budem to 1% co sa to nikdy nenauci 🤷‍♀️

busybeelady
18. nov 2022

Prvýkrát si šoféroval. Inštruktor nemôže čakať, že ti to pôjde bez chyb. Vymeň inštruktora. Požiadaj v autoškole o ineho. Mas na to narok. Ja som to urobila a dostala som perfektnu instruktorku, ktorá má vedela povzbudiť. Inštruktor je dôležitý. Mne to tiež najskôr nešlo. Nevzdávaj sa po prvej jazde.

autor
18. nov 2022

@busybeelady ved to som nechapala. Ze mi vycital veci, ktore som sa tam prisla naucit… aj som mala nieco stiplave na jazyku, ale kusla som si do neho 🤷‍♀️

asia83
18. nov 2022

Pre toto ďakujem s veľkým Ď mojej autoškole. Tiež som sedela prvýkrát za volantom, no každý inštruktor sa tváril, akoby som mala najazdených milión kilometrov. Treba zmeniť autoškolu. V prípade šoférovania je pozitívna motivácia, konštruktívna kritika základ. Bez toho jazdiť sama neskôr nikdy nebudete, česť odolným a sebavedomým výnimkám.

janusik7
18. nov 2022

Neboj, prva jazda je zvycajne takato vystresovana. Nie vzdy instruktor pomoze k mentalnej pohode. Ja som robila vodicak tento rok a tiez ma moj instruktor na prvej jazde strasil ze nic nezvladnem lebo neviem tocit volantom atd. ale postupne sa to poddalo. ak mate doma auto, mne pomohlo, ze ma manzel zobral po prvej jazde na opustene parkovisko, kde sme mali istotu, ze nikto nepride a len som si skusala tocit volantom. Drzim velmi palce ❤️

autor
18. nov 2022

@janusik7 ano. Manzel mi uz slubil, ze do stredy dame par jazd. Ze urcite nemam zdupkat z polovice cesty, ked uz som sa na to dala… a dakujem 🙂
@asia83 autoskolu velmi menit asi nemozem. Predsa len, zapletenych 1000€ nie je malo 🤷‍♀️

martinq54
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cyberk
18. nov 2022

joooj chod za riaditelom tej autoskoly a vyziadaj si ineho instruktora 🙂 ja som tak sla, i ked ten co ma mal bol jeho syn, tak sa dalo zmenit 🙂 teoriu zial nie a tak som na nu odmietla chodit :D ten jeho syn mi povedal, ze sa tesi ako budem robit skusky... debil... odovzdala som ako prva testy na plny pocet bodov a pekne som sa na neho usmievala pri tom :D :P

katrin69
18. nov 2022

Žiaľ, takých ľudí je strašne veľa, ktorí sprdnú a myslia si, že to spraví dobre. Môj otec má tiež takýto "humor", takže chápem, že týmto spôsobom chce docieliť, aby ste nešoférovali, ako mnohí mladí, ktorí majú značku "Daj prednosť" a idú ako na hlavnej po diaľnici... Chce z vás dobrého šoféra. Ja som sa zase necítila dobre, keď bol celý čas ticho policajt na poslednej skúške, za to môj inštruktor mi stááááááááále niečo rozprával a upozorňoval, že som sa raz pomýlila a miesto doprava, som odbočila doľava na parkovisko. A so slovami "som zvedavý, ako sa z tohto dostanete", lebo parkovisko bolo napratané autami, som sa vynašla a v pokoji išla smerom, ktorý mi predtým dal.
Je to len prvá jazda. Ja som na prvej jazde šla rovno na cestu do strmáku, kde sú samé križovatky. 😅 Doteraz sa na tom bavím, lebo som mala posledné dve jazdy pred skúškou, ale žiadna teória 😂 Poznala som cesty, ako chodia autá z pamäti, ale značky som nepozerala 😝

autor
18. nov 2022

@katrin69 rozumiem co tym chces povedat. Samozrejme nechcem, aby ma niekto ofukoval a bavil sa so mnou v rukavickach. Proste mi len prislo zvlastne, ze mi vycital, ze zle tocim volantom a neviem odhadnut vzdialenost. A pritom to su veci, ktore sa mam naucit. Mozno stacilo: ok, nejde do uplne ukazkovo, ale nevadi. Naucis sa 🤷‍♀️ Alebo aj nie 😂

basska_b
18. nov 2022

Vies co, to treba jednym uchom dnu, druhym von. Keby to bol extrem, ziadaj zmenu instruktora, lebo tohto budes mat asi az do konca... mna tiez drbal za sprostosti,som ho nepocuvala, len som sa snazila robit, ako najlepsie viem... a potom az v druhej polke ma zacal chvalit, ake brutalne pokroky robim a ze on vlastne ma kopec chalanov, ktori nacierno jazdili a vlastne uz zaklady vedia... asi je rozmaznany, ked mu tam chodia takito

tehotna40
18. nov 2022

V takýchto situáciách si treba vedieť otvoriť usta. To co si tu napísala si mala povedať jemu. Ja chápem, že sa cítiš zle ale je to autoŠKOLA a oni sú tam od toho aby ta to naučili, keď ti je neprijemne akékoľvek jednanie, nielen v autoškole, treba si otvoriť usta a komunikovať, možno nájdete spoločnú cestu a ak nie, určite to nieje jediný inštruktor ktorého má autoškola k dispozícii. Držím palce 🙂

autor
18. nov 2022

@tehotna40 ano mala. Ja viem. Len mne tak vyrazil dych, ze som ostala nema 🤷‍♀️
Ked mi volala mama, ze ako a ja som jej to rozpravala, tak mi vravi: no divim sa, ze s tou tvojou hubenkou si mi nic nepovedala 😂🙈 ale fakt som dostala uplny blok. Ma normalne vyplo 🤷‍♀️
@basska_b Hej aj to mi napadlo, ze oni su zvyknuti asi na “polovodicov” 🤨

evica17
18. nov 2022

@cyberk no ak to bude taká autoškola v akej som bola aj ja, tak jeden pán mal autoškolu, ucil teóriu a aj jazdy, cize tam by si moc nepomohla.

sharka174
18. nov 2022

Inštruktor by sa k tebe nemal tak chovať.. Ale môžno mal aj on zlý deň (aj keď by sa mal vedieť ovládať, tiež je to len človek).. Ak by sa to opakovalo aj na ďalšej jazde, tak by som žiadala iného inštruktora..
Ja som toho názoru, že nikto sa v autoškole nenaučí jazdiť dokonalo. Naučíš sa základ a až potom sa vysperkujes od dokonalosti 👌 držím ti palce, bude to v poriadku

autor
18. nov 2022

@sharka174 dakujem 🙂

euka210
18. nov 2022

Takych mam "najradsej" co cakaju, ze im do autoskoly idu ludia, co vedia co a ako sa ma robit. Nam cvicisko vysvetlil az pred Skuskou! Dovtedy to bolo len toc tak a tak...bez pochopenia. Tiez som to chcela nechat a prisla domov s placom. Su instruktori a instruktori...niektori by nimi nemali byt. Skus ineho ak sa da. Ja som nejako presla a realne ma naucil soferovat az moj manzel, ktory je kludas.

autor
18. nov 2022

@euka210 ved preto som bola prekvapena, ze sa choval tak ako sa choval. Asi to skusim este raz. Ale teda poviem mu, ze som zvazovala, ze uz nepridem 🤷‍♀️

basska_b
18. nov 2022

moj instruktor robil na druhy uvazok este kamionistu. Tak tam sa asi neda cakat nejaka velka zhovorcivost. Skoda, ze nie je viac instruktoriek zien. By sa vedeli viac vcitit. Chlapi nebyvaju moc taktni

bluka2
18. nov 2022

Nič si z toho nerob. Ja som si raz dala 5 kondičných jázd a môj inštruktor mal taký výraz, že sa so mnou bojí 😅 (možno sa ozaj bál?) Po 5. jazde skonštatoval, že "do Afriky to možno bude stačiť". Ale mňa toto nestresuje, skôr som sa zasmiala.
Ty vymen inštruktora.

ejbyk
18. nov 2022

Ja som ešte aj na 5 jazde bola mimo...vlastne celu autoškolu, inštruktor len rukami zalamoval....
A jazdím už 10 rokov....
Všetko to je o jazdení potom....

autor
18. nov 2022

@basska_b ano. Aj ja by som prijala zenu. Bohuzial, v mojej autoskole v ponuke nebola 😅
@ejbyk no ja som nevedela co skor sledovat, ten obrubnik som si vobec nevsimla. Do toho mi tam jazdili ine autoskoly, vsade sami kuzel. Zevraj som stale v protismere. No des des des 🙄
Ale najhorsie je, ze som v 35 konecne prekonala strach. Dokonca som sa aj tesila. Mala som samozrejme respekt, ale nie strach a paniku. Teraz som uplne off. Bojim sa. Citim sa neschopne. Niekolkrat mi musel chytit volant. Nevedela som odhadnut kedy vytacat do zakruty. Kde mam kuzele. A proste uz potom taky stres, ze ked mi na konci povedal, aby som vyhodila neutral, tak som kukala na tu paku jak na panenku mariu. Uplne zle zle zle. Ale jedine co mi islo, ze z 1 do 2 som preradovala plynulo 😂🙈 jedna jedina vec potom

autor
18. nov 2022

@bluka2 ty si celkovo uplne vo vela veciach nad vecou co som si vsimla. V dobrom samozrejme. Zrejme to bude tym, ze mas precestovany cely svet a tvoja povaha. Zavidim takym ludom. Ja si vsetko hned pripustam. Uplne blba vlastnost

ndrag
18. nov 2022

ja som na prvej jazde "omylom odbocila" na travnaty ostrovcek a tam odrela spodok auta 😂. Instruktor mal z toho nastastie strasnu srandu. Jazdim stale, obas stretnem hlupakov na cestach, obcas sa rozculim, ale nic ma od toho neodradilo. Neboj, bude to dobre, casom sa do toho dostanes.

basska_b
18. nov 2022

Ono to bude mozno aj tym , ze mas 35 rokov, keby si mala 18, tak sa trochu menej bojis. Ja som si robila v 23, a uz som to brala serioznejsie, ale som sa az tak nebala... ale hovoris, ze si sa bala aj predtym, to je normalne... niektori museli kvoli strachu a psychickym blokom opakovat autoskolu... nehadz hned flintu do zita, kazdou jazdou to bude lepsie. Mna dodeptali aj poslednu jazdu pred skuskou, nemala som svoj den, vobec sa mi nedarilo... ale verila som si a na skuske som zapla vsetky svoje sily 🙏

autor
18. nov 2022

Dakujem dievcata naozaj ste mi pomohli. Naozaj. Skusim este jednu jazdu a uvidim. Medzitym pojdem s manzelom trosku niekde na parkovisko. Momentalne je moje sebavedomie zakopane niekde na dne marianskej priekopy, ale co uz 😀

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dupinka
18. nov 2022

Presne moje pocity po prvej jazde. Ja som mala 28, tehotná, nikdy som v aute nesedela. Ale mala som ženu. my sme nemali ani cvičisko. 2x som sa pohla na parkovisku a dávaj do mesta. Hučala po mne, ja v strese potom už aj to čo som vedela, som dokašľala.
"Nemala"na mňa voľný termín, tak ma vzal chlap, a úplne pecka. Ukázal mi veľa vecí, trikov, ako na to..
A mala som výhodu - A TO MÁŠ AJ TY- jazdiť v tme, po daždi, v snehu, poľadovica (december -januar).
Autoškola je jediné obdobie v živote šoféra, kedy za nič nezodpovedá.
Pokiaľ sa nezmení (prístup) inštruktora, tak sa žiaľ len sa ozvať a trvať na tom, že on sa nevozí ale učí.

euka210
18. nov 2022

Svagrina robila autoskolu teraz z nutnosti kvoli praci a dochadzani, tiez ma nad 35r, nikdy sa na to necitila. Tiez mala takeho necitlivca, ale ona mala najpr len ze volant a on preradoval, cesta mimo mesta. Az neskor uz mala aj preradovat a aj cvicisko. Raz dostala ineho, starsieho, a ten bol uplne iny, vysvetloval, nebola pri nom v takom strese. Na 2.pokus urobila skusku a to v Ke, kde by som sa ja bala jazdit, tam len manzel soferuje. Takze ked sme my dve stresacky urobili, urobis urcite aj ty, kazdemu to trva inak. Ja som robila vodicak na vyske a voobec viac odvahy som nemala. Je to o jazdeni a jazdeni...

autor
18. nov 2022

@euka210 no mna hodil dnes do vody a ze plavaj. Raz mi na zaciatku povedal, ze co a podme. Jedna dva ides 😩 a bum uz to naozaj islo. Fakt. Len co je pravda 🤦‍♀️
@dupinka No chystam sa mu povedat, ze povodne som uz prist nechcela 🤷‍♀️ Ak teda pojdem 😂

elenita
18. nov 2022

Pozri, ja som sa celu svoju 1.jazdu ucila nastartovat a pohnut sa bez toho, aby mi to skapalo. Vacsinou nevydalo 🤷‍♀️😅 Mala som vtedy cerstvych 18, pamatam si, ako som dorazila domov a nasim revala, ze sa nikdy nenaucim jazdit 😅 Skusky aj jazdu som dala na 1.krat a dnes mam za sebou desiatky tisic km 🙂