Provízia realitnej kancelárie pri predaji bytu

15. feb 2022

Dobrý deň, ak niekto pracuje v tejto sfére, chcela by som sa informovať koľko percent má realitka zväčša províziu pri predaji bytu? Ďakujem

qetka
15. feb 2022

my sme teraz predavali nejaky byty a brali od nas 2-3% Jedna realitka chcela ze 3-5, ale dali to na 3, tak neviem, ci to nerobia tak, ze ti daju najmenej a tvaria sa, ze ako su suoer, ze dali spodnu hranicu 🤣 Vsetky byty boli v BA.

tenerifka
15. feb 2022

Treba sa dopredu spytat apodla toho sa rozhodnut, ci do toho ist, u nas na ostrovoch si vacsinou beru 7-8%, ale vzdy sa dopredu spise riadna zmluva, a az potom zaradia nehnutelnost do svojej ponuky

missdiva
15. feb 2022

Bravaju bezne okolo 2tis-3tis € v BA za byty, kupovala som cez realitky, ale teda su to uplne vyhodene peniaze podla mna. Sla by som cez realitku iba pri kupe ak to cez nich najdes. Pri predaji si to vies dat sama na nehnutelnosti, zmluvu aj sama dokazes spravit, aj na kataster si to dokazes zaniest aj sama... ak ma byt zmluva komplikovana dala by som to spravit notarovi aj s uschovou, to ta vyjde cca mozno 700€ a uz mas v tom uschovu. Inak k provizii samozrejme musis priratat este uschovu...

valentina12345
15. feb 2022

@missdiva mozem sa opytat ake realitky beru 2-3k v ba? mam skusenost s ovela vyssimi poplatkami, obycajne sa hybali okolo 3% za byt

missdiva
15. feb 2022

@valentina12345 fuuu nepamatam sa presne,musela by som to pohladat v emailoch, ak velmi chces napis mi spravu a ked budem mat cas pozrem sa na to alebo boli to 4realitky

noami12
15. feb 2022

Ahoj ak chceš napíš mi správu a vysvetlím ti ako to chodí u nás🙂

deginko
15. feb 2022

3-5%

portret7
15. feb 2022

@noami12 aj ja poprosim info, dakujem

liusa82
15. feb 2022

my sme predávali byt v Zm teda menšie okresné mesto a zobrali si 2 tisicky tak v Ba si myslim to bude určite viac

katulienocka999
15. feb 2022

My sme predávali v KE a brali 3% z ceny bytu

noami12
15. feb 2022

@portret7 napísala som spravu 🙂

Nie každá realitná kancelária berie percenta, dajú sa dohodnúť aj iné podmienky, samozrejme klient aby bol spokojný 🙂

alickapusinka
30. sep 2023

Okolo 3 tisíc. Lenže RK majú databázy kde v danej lokalite ak je nehnuteľnosť a niekto zháňa tak sa mu ozvu ide sa hned na obhliadku. Pomáham známemu si privyrábam v RK hľadám nehnuteľnosti takže viem že je to toľko.