Prosím, poraďte, čo je toto za chrobáka

diduska8
3. sep 2020

Ahojte, prosím poraďte, včera som našla zo tri tieto chrobáky na stene,ale na druhý deň ich uz bolo kvantum. Zrovna som ich našla v izbe, kde nič ešte nie. Len skrina a dve kreslá. Poraďte ako sa ich zbaviť .
Majú asi 3 mm, a behajú po stenach. Nelietaju, nie sú to mušky

mima1
3. sep 2020

Voš papierova asi

panelacikova
3. sep 2020

aj my to mávame, neviem to zlikvidovať. tiež behajú po stenách a vraj sa živia lepidlami. neprerábali ste posledné roky? ja mám 3.rok po prerábke a prvý rok mi ich behali celé stáda, doslova. teraz už len keď je vlhko, tak sa zjavia, keď je sucho, zmiznú. zrejme ešte stále "cítia" to stavebné lepidlo

majloo
3. sep 2020

@diduska8 voš papierová, okrem stien to ľúbi hocičo prútené, košíky atď, nám to mega lozilo po drevenej otvorenej spajzi.. z ikei, v potravinách sme to nemali. V knihách atď to býva.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diduska8
autor
3. sep 2020

No akurát sme si na starej chalupe urobili celé nove poschodie, a v jednej z tých izbiciek na novom poschodí som ich našla..... Tak tam je ten pes zakopaný...

marvin1234
3. sep 2020

@diduska8 pisivka. 100%. Vyhovuje im vlhko,zabija ich teplota nad 40 stupnov. Ak mas parny cistic, prejdi nim listy okolo podlahy. Mali sme, skapali hned.

diduska8
autor
3. sep 2020

Ďakujem za radu. Hneď skusim

marvin1234
3. sep 2020

@diduska8 inac u nás sa tiez objavili po prerabke, to vlhko to sposobi, my sme potom zapinali kurenie a vetrali az to vsetko preschlo a bol klud