Profident - úhrada dlhu

stibila
15. dec 2013

Dobrý večer,chcem sa spýtať či niekto už dostal takúto sms :
PROFIDENT :UPOZORNENIE-18.12.2013 je termin uhrady dlhu voci PROVIDENT C.U.4004605187/7500 VS289957akt dlh 100.00?Tel.c.02/20641222,
lebo mne došla a nemam voči ním žadny dlh.

anaidka
15. dec 2013

@stibila ak nemas ziadny dlh, tak nic neries.. nie?

m_ij_ka
15. dec 2013

@stibila ak si si od nich nebrala pôžičku tak by som nič neriešila

stibila
autor
15. dec 2013

Veď prave preto,že žiadny nemam a sms mi prisla dnes 19,06h..nasla som ich stranku podla čisla na nete a nemam ani šajnu čo odomňa chcú..a ešte aj ten otaznik ma zarazil..presne som odpisala túto sms ...a stranka je ich tá:
http://www.edb.sk/sk/firmy/profidebt-slovakia--...

stibila
autor
15. dec 2013

@m_ij_ka Nič som nebrala od nich na milion %

stibila
autor
15. dec 2013

@anaidka
Veď prave preto,že žiadny nemam a sms mi prisla dnes 19,06h..nasla som ich stranku podla čisla na nete a nemam ani šajnu čo odomňa chcú..a ešte aj ten otaznik ma zarazil..presne som odpisala túto sms ...a stranka je ich tá:
http://www.edb.sk/sk/firmy/profidebt-slovakia--...

bosoriak
15. dec 2013

@stibila Ak voci nim nemas ziadny dlh, tak po pravnej stranke nic riesit nemusis. V skutocnosti sa ale stane to, ze ta z nejakeho dovodu maju zaevidovanu ako dlznika (nestratila si nahodou obciansky preukaz, nesla si niekomu rucit?). A pravdepodobne proti tebe ako dlznikovi aj budu postupovat. Takze ak nechces mat pred vianocami exekuciu na ucte, tak by som im minimalne zatelefonovala, ze co to ma znamenat a ako sa vobec dostali k tvojim udajom.

Ako vravim - ak im nic nedlzis, nie si povinna to spravit, ani nie si povinna im dokladovat, ze u nich ziadny dlh nemas. Oni su povinni dokazat, ze si im nieco dlzna. Na druhej strane, v nasom state ma exekutor prava a moznosti prakticky neobmedzene. Takze by som urcite nehrala mrtveho chrobaka.

m_ij_ka
15. dec 2013

@stibila skús ísť zajtra osobne do providentu a tam sa spýtaj, že prečo ti poslali smsku, keď od nich nič nemáš

zivika
15. dec 2013

@stibila skus tam pre istotu zajtra zavolat (ak by nahodou niekto nejakym sposobom zneuzil tvoje osobne udaje a zobral pozicku na tvoje meno)...ale nevolaj na cislo z smsky, ale na cislo, co maju na nete...skor si myslim, ze ide o podvod, lebo (ak si sa pri pisani nepomylila) pozickaren s nazvom "profident" urcite neexistuje 😉

saurian
15. dec 2013

@stibila
ahoj nemusi ist o dlh ktory by si mala voci profidebt, pretoze to je spolocnost ktora vymaha pohladavky pre ine spolocnosti, teda vymahaci. podla sms-ky ktoru si opisala, vyzaduju od teda dlh, ktory mas voci spolocnosti PROVIDENT. takze ak mas nejaky dlh voci provident, tak ich kontaktuj urcite, ak nemas, kontaktovat nemusis (ale v takom pripade je dobre im zavolat a informovat sa co od teba a na zaklade coho vymahaju).
ak ide naozaj o vymahacsku spolocnost, ktora vymaha od teba nieco co dlzis niekomu inemu, bola povinnost povodneho veritela (teda toho komu dlzis peniaze) informovat ta, ze postupili vymahanie na inu spolocnost.

stibila
autor
15. dec 2013

@zivika
PROFIDEBT ospravedlnujem sa zle som napisala ale poslem foto sms

saurian
15. dec 2013

@stibila
mmch ten otaznik tam moze byt preto ze tam mal byt znak eura ale technika ho nacitala ako otaznik, nad tym otaznikom by som sa nepozastavovala
nemas nic voci PROVIDENTu ?

zivika
15. dec 2013

@stibila aha, tak profidebt existuje, ale aj tak to na veci nic nemeni...kontaktuj provident a informuj sa o co ide, lebo ako ti uz napisala @bosoriak hra na mrtveho chrobaka sa neoplaca, radsej to ries v zaciatkoch, aby si sa nedostala do exekucie...

stibila
autor
15. dec 2013

@saurian
Nie nič,vobec nic tam nemam už som pislala na milion % som s nimi nič nemala.

stibila
autor
15. dec 2013

@bosoriak
Niesom dlzna nič,a ani nikomu som neručila ,a nič som nestratila .

stibila
autor
15. dec 2013

@zivika
Tak teda ,za nic a do exekúcie??? hmmm trochu na hlavu padnute ,ja som aj volala po prečitane sms ale odkazovka bola,a bala som sa či nahodou to neni nejake cislo na zhrabanie kreditu nakolko mam pausal .

zivika
15. dec 2013

@stibila tak v nedelu vecer sa tam asi nedovolas, pockaj do zajtra a zavolaj, ale nie do profidebt, ale do providentu...mozno ti to pride na hlavu padnute, ale mohla sa aj stat chyba v systeme, alebo niekto pri ziadani o pozicku urobil preklep v cisle a sms prisla tebe, ale o co ide zistis jedine tak, ze tam zavolas...mimochodom, ak by islo o tvoju osobu, tak ti pride urcite aj vyzva na zaplatenie postou, takze ked tam nechces volat, nemusis a cakaj, ale to by som ja nevydrzala 🙂

ela2710
15. dec 2013

@stibila pracujem v providente - taketo cislo uctu nemame, splatky vyberaju obchodní zastupcovia a ak ma niekto ,,uctovy" uver, tak posiela splatky jedine do VUB banky, ale prave som si pozrela, ze to mas uz od exekutorskej, resp. vymahacskej firmy, zavolaj nato cislo, ze ziaden dlh tam nemas, mohlo sa totiz stat to, co mne, ze niekto si na pozicke udal tvoje telefonne cislo, neoslovili ta menom, mne sa toto stavalo dva roky, mam kvoli tomu nove cislo, ista pani si brala uevry vo viacerych bankach a nebankovych spolocnostiach a vsade diktovala moje telefonne cislo a vsetky informacie o jej neplateni mi chodili na moj telefon, a vrchol bol, ked mi uz ti exekutori zacali aj volat, ale ja som si zistila aj jej meno, ale vobec ju nepoznam, takze neviem preco to vsade robila, keby si raz vymyslela, ale ona to moje cislo pchala vsade

saurian
15. dec 2013

@stibila
tak je mozne aj to, ze proste poslali sms-ku nespravnemu cloveku, chyba u nich v tel.cisle. ale z dovodu opatrnosti by som im zavolala pocas prac.doby, to cislo by nemalo byt audiotextove, normalne si ho uvadzaju na stranke.
a za nic sa do exekucie nemozes dostat, kym by si sla do exekucie, musi prebehnut x dalsich postupov predtym ako vobec moze exekutor zacat cokolvek vymahat.

ela2710
15. dec 2013

@stibila a kredit ti to zozere normalne ako na bezne cislo, ja som tiez s nimi volala kvoli tej zenskej

sirinka
15. dec 2013

@stibila ty si s firmou profidebt uz nieco riesila, ked mas ich tc ulozene v telefone?

stibila
autor
15. dec 2013

@sirinka
nie nic a ni ich cislo nemam,len sms mi prisla

stibila
autor
15. dec 2013

@ela2710
fuuuha parada ,vdaka za radu.

stibila
autor
15. dec 2013

@saurian
to cislo mi vobec nepasovalo,ale na stranke maju aj e-mal ,no neviem ci to vsetko kontaktovat,alebo ignorovať...

stibila
autor
15. dec 2013

@zivika
ja som to nemohla prelignúť..mne a zanic take daco ?? to co už je?aky su tam pracovnici...si predsav že na miesto teho ? tam zabudnut datbodku 100.00? to by som sa kde dostala? 10000

saurian
15. dec 2013

@stibila
pozri, evidentne si nad tym lames hlavu, jeden telefonat ti vela casu ani kreditu nezozerie, a budes aspon pokojna, ze skutocne je vsetko o.k., popripade ak to je ozaj len zlym tel.c. tak ti aspon nebudu chodit dalsie sms-ky.

sirinka
15. dec 2013

@stibila davaj pozor http://www.centralniregistrdluzniku.cz/hodnocen...
Kontaktuj provident a ziadaj podklady, na zaklade ktorych mozu od teba vymahat dlh, najlepsie osobne zajst a nechat si vsetko na papier napisat, podpisy a peciatky....

stibila
autor
15. dec 2013

@sirinka
Ďakujem

tykat
15. dec 2013

@stibila .....mas tam na fotke tej SMSky uvedene "od PROFIDEBT" co ma zarazilo lebo to vyzera ze ich mas ulozenych v telefonnom zozname...ty ich mas ulozenych v mobile ? tu firmu PROFIDEBT? uz si s nimi niekedy nieco riesila?

stibila
autor
15. dec 2013

@saurian
ano lamem si,lebo to neni mala ciastka a uz vobec nie moja ..ale tuna jedna pisla co pracuje v providente a nepoznaju to cislo uctu.

stibila
autor
15. dec 2013

@tykat
nie nič samo sa mi to tak ukazalo