Problémy s T-com

dankagirl
20. máj 2015

Ahojte píšem za moju známu potrebuje poradiť dostala sa do finančnej núdze a prestala platiť účty za telefón ,momentálne ma na krku vymáhačská spoločnosť ..prosím poraďte čo ma robiť komunikuje snimi poslala aj nejaké peniažky časť dlhu chce zaplatiť so 900€ väčšiu polovicu ..poraďte čo sa dá ešte robiť potom to pôjde exekútorovi dá sa s ním dohodnúť na splátkach ..už je zamestnaná aby jej nesiahlo na výplatu ..účet

mia265
20. máj 2015

Keď s nimi komunikuje tak asi by mala vedieť, ako to bude pokračovať. S exekútorom neviem,či sa dá dohodnúť, nemám skúsenosti ale viem,že keď už je exekúcia,tak nechajú len životné minimum a ostatné stiahnu

libka1
20. máj 2015

co som tak citala, tiez nemam vlastnu skusenost, tak sa vzdy da dohodnut aj s exekutorom na splatkovom kalendari. zavisi od konkretneho exekutora, asi su medzi nimi aj pekne svine. nabehla by som k nemu osobne na jej mieste si to vydiskutovat 😉

dankagirl
autor
20. máj 2015

@libka1
@mia265 ešte stále je to u vymáhačom preto chce kontaktovať exekútora len nevie ku komu to pôjde myslite že v t-come jej to povedia chce splátkový kalendár na zvyšnú sumu

libka1
20. máj 2015

@dankagirl neviem koho myslis vymahacmi, ale preco to neriesi s nimi a chce to riesit s exekutorom?

mia265
20. máj 2015

@dankagirl kto sú vymáhači??

mia265
20. máj 2015

Keď už to tcom dal nejakej externej firme,tcom s tým už nič nemá,potom to treba riešiť s tou firmou,ktorá to vymáha,ale žeby to oni ešte posunuli exekútorovi? Myslím,že nie,to už oni riešia asi

dankagirl
autor
20. máj 2015

@libka1
@mia265 ma to spolocnost na vymahanie u nich nabiehaju penale ak to neuhradi do konca tyzdna ideto exekutorovi a ta firma nechce alebo nevie povedat akemu

mia265
20. máj 2015

aha no tak potom už len asi s exekútorom,keď ten pošle list

eeffka
20. máj 2015

exekutor je len vykonavatel, ten s tym nema nic a nie je to ziadna svina, tiez pracujem u "telekomunikacneho operatora" a nez sa tam klient prepracuje, chvilu to trva a samozrejme nas ignnoruje...
exekutor neschvaluje splatkovy kalendar, ten musi schvalit opravneny cize Tcom alebo ak odpredal pohladavku tak externa firma.
Napr u nas sa vieme dohodnut vzdy, schválime splátky ale stane sa ze nas aj tak ofajcia a taky cas dohoda pada a ide sa podla zakona... a vtedy uz moze dlznik vyplakavat kde chce 😠

libka1
20. máj 2015

@eeffka ako ktory 😉 najdu sa medzi pekne svinky co kazia druhym meno...

eeffka
20. máj 2015

@libka1 opakujem kazdy exekutor ak dostane ziadost o splatkovy kalendar je povinyn ziadost posunut opravnenemu. On a jedine ON rozhoduje ci bude so splátkami suhlasit.
exekutor je iba nastroj na vybratie penazi.

libka1
20. máj 2015

@eeffka doporucujem precitat par stavnatych diskusii na temu exekucia na www.porada.sk, je ich tam dost 😉 radia tam aj ludia co naozaj tejto problematike rozumeju 😉
a nemusis ma poucovat, mna sa nastastie tento problem netyka 😉 aj ked je vec u exekutora na splatkovom kalendari sa dohodnut da...

libka1
20. máj 2015

@dankagirl tu su zodpovedane mozno nejake otazky ktore by tebaa kamaratku zaujimali, je tam aj o splatkach 😉
http://www.exekutoragh.sk/otazky.html

sheila72
20. máj 2015

Ak známa má záujem dlh splatiť, vždy je možnosť. Aj keď dlh prejde k exekútorovi. Najskôr musí dostať upovedomenie o začatí exekúcie. Vtedy jej ešte exekútor nemôže odobrať peniaze, pretože tam má lehotu na to, aby mohla podať odvolanie alebo si dohodnúť splátky! Ak by to nestihla v lehote, exekútor môže uložiť peniaze do depozitu, ale nemôže si ich ešte previesť na účet. Na to je stanovená ďalšia lehota, kedy si exekútor zisťuje majetky dlžníka. Najlepšie je osobná komunikácia s exekútorom, ten už vysvetli čo treba robiť. Každopádne splátky vyjdu lacnejšie než zhabanie majetku, pretože z toho idú trovy aj samotnému exekútorovi.