Problémy s partnerom

kiramira
4. nov 2017

Ahojte, už som zúfalá tak sa chcem spýtať na Vaše skúsenosti.

O 3 týždne sa nám má narodiť synček,avšak môj partner sa o to nezaujíma,i napriek tomu,že spolu bývame.Vkuse myslí na auto,pôžičku atď.Často sa hádame,pretože príde o siedmej večer domov z práce,hraje hru na mobile a ked sa chcem s ním porozprávať-ked dohrá tak mi povie,že je unavený a bolia ho oči a chce spať.Zakazuje mi stretávať sa už aj s kamarátkami a keď náhodou idem už je hádka,vraj tam bude daky chlap a také rečičky.Za cele leto som bola preto len trikrát vonku.Mám 19 rokov,nevedela som či si dieťa nechať môj priateľ to nechal na mňa pretože mám zlé rodinné zázemie.Som akurát v maturitnom ročníku na zdravotnej škole a teraz mam byť zo zakona doma,no chodim si do školy písomkami zbierať známky z odpovedí a písomiek a aj tomu vadí,aj to že sa rozprávam so spolužiačkami,za deň mi volá 7x po dobu 20 minut.Vkuse kontrola ma moje heslo od všetkého okrem tohto.Správa sa tak odkedy som tehotná.Vkuse vraj súložím s iným neviem ako ked som cele dni doma zavreta kvoli nemu.A ked mu poiviem že som mlada že si chem užit kym možem hned sa chce rozísť.O maleho sa nejako extra nezaujima,povedal že to ja budem aj tak najviac pri nom..Myslite že ked sa maly narodi zmeni sa to? Už som sa s ním xkrat o tom rozpravala vysvetlovala mu moje potreby byt aj s kamaratkami on však na to nereagoval,neviem či to ma buducnost..

ave17
4. nov 2017

Nie nezmení sa,je to debil a manipulator,spravil dieťa mladej babe a chce tá mať ako cvičeneho psa.Pravdepodobne budes od neho financne závislá,takže to mu hra do karát,úprimne,nezávidím ti túto situáciu.Ak máš oporu v rodičoch,utekaj od neho co najďalej,školu si dorob nech sa mladý aj postavi na hlavu.Budes ju potrebovať a hlavne sa zabezpeč,aby Ti neurobil aj ďalšie,to by už bol pruser.Držím Ti palce.

pribinak
4. nov 2017

Nuz dievca, ak mas možnosť vratit sa k mamke, tak si rychlo pobal svojich 7 sliviek a tahaj domov
Toto je manipulátor, ktory ta sociálne izoluje
Ehm, kolko ma rokov?

vevulka1985
4. nov 2017

Vieš čo, si mlada jedno dieta vychovas s pomocov rodicov,rychlo od takeho muza chod preč, nedaj si život pokazit mužom ,už keď nemá teraz záujem potom vôbec je to zodpovednosť, spraví ti druhé aby si ťa poistil atd,budeš závislá od neho,ja som takto dopadla,rozmyslaj nad sebou a synom budeš to mat ľahšie, počúvaj svoju intuíciu ,nebud naivna a slepo verit že všetko bude lepšie, keď to v základe života nieje dobre už to nikdy nebude dobre.Nájdeš si lepšieho muža určite!

lilyianka
4. nov 2017

@kiramira prec od neho,je to chory clovek...ak ostanes s nim,verim,ze casom to bude ovela horsie...
Ak mozes chod k rodicom a syna vychovaj sama...decko spravit vie a zodpovednost je kde?

kiramira
autor
4. nov 2017

Ďakujem vam za rady,napriek tomu,že som vykričala mame ze sa k nej uz nevratim tak sa k nej chcem vrátiť
@pribinak teraz bude mat o tyzden 26 rokov avsak rozumovo je na velmi.nizkej urovni
Len ma to mrzi ako to dopadlo,no nechcem si nechat skakat po hlave,i ked som.naivne dufala ze to bude v poriadku tak nic sa neudialo k lepšiemu.Dakujem vam,viem ze mate visc skusenosti s takymito vecami uz aspon viem ze nema zmysel od neho cakst niaku zmenu

vevulka1985
4. nov 2017

@kiramira zahod hrdost a jediny clovek ktory pri tebe bude vzdy je mama ospravedln sa jej...

alice.jant
4. nov 2017

Mama ta vzdy vezme spat... no aj ked mas len 19 vidim ze si dobre uvedomuješ v akej si situacii (v poriadnych srackach). To je prvý krok... aspoň ze si niesi hlúpa zaslepena koza co toto uvidí po x rokoch co bude trpieť. Počúvaj co ti baby povedali, vravím ti to aj ja- chod prec odtial a nenechaj sa nalákať na sladke rečičky a ani sa nenechaj hlavne zastrašiť nejakými vyhrážkami, aj tak ti nic nemoze, ale urcite sa ti bude vyhrážať vsetkym možným... takýto chudáci sa nezmenia nikdy, nenechaj zničiť zivot malému a hlavne tebe... a dobre by som si premyslená ci ho zapisem do rodného listu... predsa, vyhnes sa mnohym nepríjemnostiam,a iba kvoli výživnému radsej kašli na to.
Vieš ako ti dobre bude samej? Veď vlastne z toho co som citala aj tak si sama vlastne ked sa nezaujíma... sprav ten krok co najskôr, držím palce

alex49
4. nov 2017

chápem, že chceš malému dať rodinu, ale s týmto partnerom to bohužial nepôjde. Kamarátka mala tiež mladá dieťa a skončila sama, dnes je z nej úspešná mladá žena a stále má život pred sebou, rovnako ako ty.

osky
4. nov 2017

Pridavam sa.ber nohy na plecia.ked sa babo narodi,bude ta ponizovat este viac.
Bzde ho otravovat maly a aj tvoje poporodne stavy...
vsetky sme boli mlade a iste vsetky sme tiez obcas pochybili.za to vsak nemusi zivot skoncit.ved si este mladunka.
Neboj sa ho a vrat sa k mame.ospravedln sa jej a ona bude aj tak stastna ze si naspät.
Ked pride cas,urcite ti vojde do cesty niekto kto za to naozaj bude stat.
Co sa tyka otcovstva-maly ma pravo poznat svojho otca a otec-aj ked je hlupak,ma pravo vidat svoje dieta.
Vziat ti ho nemoze,nemusis sa koli tomu bat.
Bud rada ze nie ste zosobadeni.to by bolo ovela zlozitejsie.
A hlavne si daj pozor ,aby si znova s niekym neotehotnela,pokial to nebude fakt cielene.
Drzim palce!!

alice.jant
4. nov 2017

Jasne, k otcovstvu a ze maly ho poznať a on ma právo- absolutne bez diskusie suhlasim.
Ale zapísať ho do rodného listu by som pockala, ked uvidí ako sa chlapec chová. Je vela chlapov co iba aby vytrestali matku sa idu domáhať a vyhrážať skrz jeden zápis, staci ked tu čítam niektoré diskusie a rozum sa mi zastavuje...
ale teda zastávam aj nazor neuprierat dieťaťu otca to isto nie, len robit veci v prvom rade v zaujme dietata.
Súdiť sa o dieta v dnešnej dobe nieje sranda ani nahodou, nikdy nebola vlastne...

nelinka2009
4. nov 2017

No drzim ti palce... Neviem teda, ale babo je u vas zrejme nahoda.. No drzim ti palce. Pamataj, ze este z jeho strany nieje koniec... Pride vydieranie cez dieta a co ja viem co este...

ave17
4. nov 2017

Rovno z pôrodnice-smer mama,ani už k nemu nechod,bude ti lepšie.

deniky
4. nov 2017

Chlap sa nezmení . Hlavne nerob to že kvôli nemu sa vzdaš všetkého kamarátiek atď.lebo potom ak sa rozidete môžu sa všetci tebe otočiť chrbtom .Nenechaj si skákať po hlave od neho ..keď sa teraz takto správa tak časom to bude len horšie na tvojom mieste by som od neho odišla .Si mladá a život máš pred sebou tak si ho nepokaz s takým volom čo máš pri sebe radšej sama s dieťaťom ako s nejakym debilom .Držím palce ✊

janinah
4. nov 2017

utekááááááj a ani sa neobzri a velmi dobre si rozmysli,či ho zapíšeš do rodného listu ako otca.,poraď sa s mamou,