Problémy s notebookom

22. jún 2023

Pred 2 rokmi som si kúpila notebook Lenovo ,má Windows 10,slapalo ako hodinky.Teraz pár týždňov dozadu nevie mi načítať stránku,zamrza to a neviem sa s tým pohnúť.Davam reštartovať viac krát do týždňa aby vôbec fungoval.Co s tým môže byť?Manžel hovorí že už všetko vyrábajú na rok dva aby fungovalo a aby ľudia stále kupovali nové a nové veci.

vava_1994
22. jún 2023

Mas tam ssd alebo hdd?

doriiis
22. jún 2023

Ach pán manžel🤦🏻‍♀️
Uložiť veci,ktoré potrebuješ na externý disk....odinštalovať Windows,vrátiť comp do tovarenskeho nastavenia,znova nainštalovať windows

simca06022011
22. jún 2023

Určite nie, niečo tam bude slabe/zle. Spomalene. Skus si pozrieť parametre ci stíha.procesor a pod. Máš dosť miesta a dostatočnú pamäť. A ak áno bude to software, preinstalovat win.

viestta
22. jún 2023

Zozen niekoho, kto do toho rozumie viac ako manzel a nech sa vam na to pozrie. Nieco ti mohlo odist, ale moze to byt aj cisto SW chyba

autor
22. jún 2023

Predinštalovat Windows to ako sa robí?Ja sa nevyznám v týchto veciach

vava_1994
22. jún 2023

Ja by som asi skusila vymenit hdd za ssd lebo mne toto iste robilo a od vtedy mi ide 5 rocny notebook jak nič

liljana
22. jún 2023

Nemas kamarata, co vie preinstalovat windows alebo kamosov kamarat? Skus sa popytat.

vava_1994
22. jún 2023

Ja som si tiez preinstalovavala windows a zvladne to ozaj kazdy, skus pokukat na internete krok po kroku ale ak mas hdd tak by som najprv riesila to za ssd

viky173
22. jún 2023

odkial si?

autor
22. jún 2023

@vava_1994 Opýtam sa zajtra manžela čo má notebook čo píšeš HDD alebo SSD aj keď neviem čo to vlastne je
@liljana Nemám nikoho kto sa v tom vyzná
@viky173 Zo západu

martinka17
22. jún 2023

Vezmi NB do odborného servisu. Ak netušite ani jedne ani len aké má NB parametre, tak ťažko radit. Môže to byť chybný HW alebo SW, ťažko takto radiť. ale podľa mňa ho máš najskôr plný vírusov

olimuc
22. jún 2023

Urob si ePSA test (pre-boot test) - mrkni na nete ake F tlacitko je pre lenovo, kazdy vyrobca ma ine … pozeraj sa aky chybovy kod dostanes - to je HW Test. Ak nemas kod skus preinstalovat WIN - clean OSRI … urob najskor Backup (inac stratis vsetko), na lenovo stranku zadaj seriove cislo a pod driver and downloads hladaj Recovery Windows … ak mas orginal ziaden Problem, key code je ulozeny na Mother Boarde. Moze chybat nejaky kriticky Update napr BIOS … najskor daj prebehnut ePSU a potom uvidis dalej. Tipujem SW Problem

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. jún 2023

@oonnaganamakusai Mám v notebooku antivírus tak nemyslím si že posťažovala som vírusy

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bylinka25
23. jún 2023

Mám už naozaj staručkú Toshibu, má 9 rokov, stalo sa mi iné.
Ráno som zapla počítač, strašne pípal, boli len biele písmená na čiernom podklade, keďže mi slúži ako kompenzačná pomôcka, zaniesla som ho do opravy, naištalovali nový Windows, predtým 7, teraz 10, tiež aj hard disk a šľape ako nový.
Ako často aktualizuješ operačný systém? Ak ti mrzne, na vine môže byť práve softvér, čo je operačný systém Windows 10, možno ho už treba prestaviť na Windows 11, keďže aj desiny už pomaly končia, alebo je zlý hardwer, čo je úložisko.
Vo vlastnom záujme, nič nerob sama, daj ho opraviť skúsenému technikovi, ktorý sa tomu rozumie, ale predtým si ulož všetko z počítača na USB kľúč, alebo externý harddisk, väčšinou sú o veľkosti 1 TB, t.j. jedného terabajtu.
Mám 15 mesačný kurz IT, teda základy obsluhy a opráv osobných počítačov mám.
Ale toto je už predsa len na odbornejšiu pomoc.

viky173
23. jún 2023

Ak mas zaujem, tiez som zo zapadu, napis mi sukromnu spravu, bezne servisujem NB mojej rodine. Ono staci, ze tam mate toho vela postahovaneho, aj samotne windows update-y zaberu kopec miesta a problem s pomalym NB je na svete - to je ten lepsi pripad, da sa sformatovat disk a nanovo nainstalovat operacny system (windows) a iba nutne programy, pred tymto vsetkym vsetky udaje v NB, by ste si museli ulozit na externy disk/USB.
Horsi problem by bol, ak by slo o slabe parametre NB, pomohlo by, ak by si nam sem uviedla znacku a model NB (byva casto na nalepke na spodnej strane NB) a este prilozila screenshot z task managera, neviem aky mas nastaveny jazyk, ale ku task manageru sa dostanes tak, ze naraz stlacis klavesy CTRL ALT DELETE a vyberies poslednu moznost task manager (spravca uloh). Zobrazi sa Ti obrazovka a hore na zalozke vyberies performance (vykon). Tie hodnoty co sa Ti zobrazia odfot a nam sem prosim priloz.