Problém so stavebnou firmou

5. jan 2023

Dobry den,

mozno mi budete vediet poradit. Firma nam stavala chatu v Ke. To ze to odflakli za nemale peniaze, to uz riesit nejdem, nasa chyba. Ale stavbar nam odmieta dat stavebny dennik, certifikaty k materialom a teda my nemozeme kolaudovat. Odmieta s nami akukolvek komunikaciu. Nedviha telefon. Bez jeho podkladov sa nevieme pohnut. Ako ďalej?
aktualne sa nam kvoli tomuto jeho spravaniu kolaudacia jednak predlzuje a zaroven nam vznikaju nove a nove naklady. Sme zufali :(

luccija
5. jan 2023

Aký má dôvod nevyplatili ste mu peniaze?

autor
5. jan 2023

@luccija peniaze dostal vsetky plus naviac co si pytal

oli18
5. jan 2023

To ozaj treba ku kolaudacii stavebny dennik a certifikaty materialov? To mi pride ako buzeracia zo strany uradov.

petulda333
5. jan 2023

@oli18 ano treba,boli sme oboznameni hned. Firma nam vsetko nachystala a my sme odniesli na urad. Vsetko bez problemov. Nezda sa mi to ako buzeracia.

luccija
5. jan 2023

Tak potom aký je dôvod, že ho nechce odovzdať veď certifikáty a ostatné veci potrebujes.Daj mu to písomne a ďalej neviem🙂na súd?veď to je ako nesplnenie podmienok za čo ste zaplatili a mali dostat

oli18
5. jan 2023

@petulda333 mne sa zda. Preco uradnikov zaujima, co sa robilo ten ktory den na sukromnej stavbe pocas vystavby, napr. 2-3. rokov. A kto to bude na stavebnom urade citat?

hlubik
5. jan 2023

ja dom si vsetky cerfikaty dtiahlA z netu. Všetko tam maš

hlubik
5. jan 2023

a ešte ti chcem povedat, že cely dennik som si sama napisala bez pomoci muža

majusik1304
5. jan 2023

Máte zmluvu? To je základ. Skúsiť pohroziť trestným oznámením? Ja mám tiež veeeelmi zlé skúsenosti, s "majstrami"...

kikushaa
5. jan 2023

Blbe je ze ste platili vsetko, ak by ste mu isli este par tisic, asi by to mamenie stavebneho dennika bolo jednoduchsie

katulienocka999
5. jan 2023

Zisti si ci ti na 100% treba ten denník. Certifikáty si stiahneš z netu. Ak budeš potrebovať denník tak si vyhľadaj eho adresu napr v zmluve a ísť rovno za ním

kikushaa
5. jan 2023

@katulienocka999 dennik potrebuje bez toho ti nikto nic neskolauduje

katulienocka999
5. jan 2023

@kikushaa no my sme pred mesiacom kolaudovali dom a nepotrebovali sme 😁🙂

kikushaa
5. jan 2023

@katulienocka999 my kolaudujeme chatu a potrebujeme 😆🤭🙈 tak ja neviem asi zavisi ako velmi chce “buzerovat” dotknuty stavebny urad, inak si to neviem vysvetlit 🙈🤷‍♀️

zuzinabila
5. jan 2023

😮

autor
5. jan 2023

Nepoznate nejakeho studenta stavbariny z Košic?

katulienocka999
6. jan 2023

@kikushaa tiež si myslím,že veľa záleží od uradnikov a konkrétneho uradu...švagor tiež kolaudovali pred nami dom ale v inej dedine a tam nepotreboval niečo co my sme už potrebovali 🤷‍♀️ 😁 ale zas v prípade denníka sme boli dohodnutý zo stavbárom,že mu mame kedykolvek zavolať keď budeme niečo potrebovať co nemáme 🙂