Problém s vodnou korytnačkou

nikoletka_h
12. nov 2022

Ahojte, kúpili sme si vodnú korytnačku asi pred mesiacom. Vytvorili sme jej, myslím si, ideálne podmienky. Ma ohrievač vody nastaveny na 26st, ma UVA vyhrevnu žiarovku aby sa mohla slniť, ma aj ostrovček, filter..všetko čo potrebuje k životu....problém je že ona vôbec nechce chodiť na súš. Už sme jej dorobili ďalšie dva ostrovčeky...a nič...stále je len vo vode 24/7...:( už keď sme ju kupovali v Superzoo bola vo vode, ona jediná,ostatné sa vyhrievali. Bojím sa, že s ňou môže byť nejaký problem. Inak papa normálne, je aktívna, nevyzerá že by bola chorá. Ak má niekto skúsenosť prosím poraďte. Ďakujem a pekný deň 🙂

noami12
12. nov 2022

@nikoletka_h
Ja som mala 2 vodné korytnačky ale už dávno.
a co jej dávate papať?
Niekde som čítala že problém s pľúcami môžu mať keď sú stále vo vode.

elinosar
12. nov 2022

moja bola velmi dlho vo vode a skryvala sa, mesiac nemusi stacit aby si zvykla na nove prostredie

princeznaaa12345
12. nov 2022

Naša tiež nechodila zo začiatku na súš, ale ako dlho to trvalo neviem. Keď začala chodiť a niekto prišiel do miestnosti, tak hneď skočila do vody.

bashee
12. nov 2022

@nikoletka_h a ta ziarovka svieti priamo na ostrovcek? Ked na ostrovcek das ruku, hreje ti ju? Dalsia moznost je, ze sa hriat chodi ked tam nieste. Otukava sa. Pripdne, da sa jej na ten ostrovcek vystverat? Sem tam ju tam skus polozit - ona sice hned skoci do vody, ale mozes ju takto oboznamit. Moja milovala slnenie, aj cele dni sa zvykla slnit.

nikoletka_h
autor
12. nov 2022

@noami12 dávame jej Reptomin čo je plnohodnotná strava pre korytnačky..a občas jej to spestrime kuracou pečeňou, kuracimi prsiami.. kŕmime ju vždy mimo akvarka v miske s vodou...to s tými pľúcami som ešte nepočula, skúsim si o tom niečo pohľadať

nikoletka_h
autor
12. nov 2022

@bashee áno ma ľahký prístup kebyže chce tak vie kľudne vyjst....žiarovka hreje dosť...aj ostrovček je tak prijemne teplý, ale nemá to moc prehriate že to by jej vadilo...skúšala som ju párkrát po kŕmení ju tam položiť ale do sekundy je vo vode...dokonca ona aj spí pod vodou 🙈 občas vystrči papulku nadycha sa..ale to je tak všetko :(

bashee
13. nov 2022

@nikoletka_h aha tak potom je vsetko ok. Ano korxtnacky spia a jedia pod vodou. To je v poriadku. Takze len jej dat cas asi je na ju este fakt skoro

noami12
13. nov 2022

@nikoletka_h ja som si o tom citala ale je fakt ze možno keď je mala sa ešte iba otukava možno že to je problém starších korytnaciek, nechcela som strašiť ani nič ale je o tom popísané na internete.
Stravu ma dobru, tak potom už asi len jej dat čas než sa otuká.

nikoletka_h
autor
13. nov 2022

Dievčatá ďakujem vám veľmi pekne za rady a povzbudenie. Asi si korytnačka poradila a problémom sama 🤗 dnes som ju našla na kameni sa vyhrievat. Konecne po mesiaci🙂

roman01234
16. nov 2022

@nikoletka_h ona keď bude chcieť ostrovček ták naň pôjde. Mám vodnú korytnačku 15 rokov. 👍 Môže to byť aj stým že je nová. Ale ono by bolo lepšie písať o niečom keby vidím foto akvária inak to je ťažko. Potom aj veľkosť korytnačky takto je ťažko písať.

roman01234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz