Problém s PC

orchidea89
5. mar 2022

Ahojte, je tu niekto kto sa vyzna do PC?
Mam problem s pripojenim na siet wifi. Siet uz mam ulozenu v pc ale vobec mi to nejde pripojit. Wibdows je xp.
Surne potrebujem poradit. Dakujem.

brembo
5. mar 2022

@orchidea89 je nastavené zabezpečenie siete? Je sieť voľne viditeľná,či ukrytá. Je sieť chránená heslom? Je na sieti zapnuté sledovanie a blokovanie mac adries?

orchidea89
autor
5. mar 2022

@brembo siet je chranena heslo, zadala som ho, je viditelna, nic nieje blokovane tak ja neviem.no.

brembo
5. mar 2022

@orchidea89 vo vindowse ste správne zadali spôsob ochrany siete? Keď zadáte nesprávny typ ochrany siete,tak sieť nebude prístupná. Keď má váš router wps,tak najjednoduchšie nastavíte cez wps. Len tam treba zadat pin smerovača,a ten je vždy uvedený na routeri.

orchidea89
autor
5. mar 2022

Podla toho som sa riadila

brembo
5. mar 2022

Ked zadáte nesprávna typ šifrovania siete,počítač sa k sieti nepripojí. Zvačša sa používa typ zabezpečenia WPA2-Personal. Toto možete zistit jedine vo vašom routeri

orchidea89
autor
5. mar 2022

@brembo boze to su tak zlozite veci😃😃😃

brembo
5. mar 2022

pokial má váš router tlačidlo WPS stlačte ho pridržte niekolko sekund. Kliknite lavým tlačidlom myši na ikonu siete,vyberte siet a pripojit. Po chvíli Vás vizve na zadanie PIN-ten nájdete na routeri na štítku alebo v papieroch a zadáte. Win sa spáruje s vašim routerom a možete byt vyzvaná na zadanie hesla. Musíte ho zadat presne-dodržat velké a malé písmená,zanaky a podobne. Potom by sa mal win na siet pripojit.

brembo
5. mar 2022

keby to bolo jednoduché,z čoho by žili opravári?😀

orchidea89
autor
5. mar 2022

@brembo presne😃😃 idem to skusit

brembo
5. mar 2022

👍O.K.

orchidea89
autor
5. mar 2022

@brembo nefunguje ani ziqden pin nepytalo,

hiro
5. mar 2022

@brembo WPS bol uvedeny 5 rokov po uvedeni Windows XP. Trosku pochybujem ze to podporuje.

orchidea89
autor
5. mar 2022

Uz mi to funguje, muselq som zapojit sietovy kabel a az tak vsetko nastqvit a pripojit sa na wifi, problem je v tom ze bez toho sietoveho kablu mi to nefunguje.

A este sa chcem opytat, ja si mozem stiahnut aj lepsi windows???

hiro
5. mar 2022

Tipujem ze to bude starsie PC. Podla parametrov sa da zistit ci bude zvladat Windows 7.

orchidea89
autor
5. mar 2022

@hiro skusilq som stiahnut windows 10 stahuje sa tak uvidime😃😃

brembo
5. mar 2022

wifi roter musí mat pripojený LAN kábel,inak samozrejme nebude fungovat.😀

brembo
5. mar 2022

no 10 win asi nepojde. Ten má pomerne vysoké nároky na hardvér. Odporučam pred inštaláciou zálohovat všetky dáta.

niekto2hy
5. mar 2022

Live USB,CD verzia Linux.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Knoppix