Problém s Orange sieťou

13. dec 2023

ahojte, dnes sa stala ku podivu zvláštna vec... ja sa viem dovolať ale mne sa nevie nikto... čím to je? nemám žiaden letový režim ani slabý signál... stalo sa to už aj vám?

nikoletta1712
13. dec 2023

Áno, mne sa to párkrát stáva…Že mne sa niekto nemôže dovolať a pritom signál mám…Ani mi neukazuje zmeškaný hovor, ani mi nepríde žiadna správa, že sa mi pokúšal niekto dovolať…Zistila som to tak, že som bola s ľudmi, ktorí sa mi chceli dovolať, zvonilo im, ale mne nič neukázalo…

autor
13. dec 2023

@nikoletta1712 a zistila si, čím to je?

madeincssr
13. dec 2023

Ako prvé by som si reštartol mobil.

nikoletta1712
13. dec 2023

Nie…Ani som sa nepýtala na infolinke…

maranco
13. dec 2023

Reštartuj mobil a pozri či nemáš zapnutý nejaký režim nerušiť, či tam nesvieti ikonka ktorá predtým nebola.

gta5man
25. dec 2023

No a ja mám takú otázku. Nedávno som prešiel zo 4ky na Orange. Ako sa u týchto zisťuje stav že kolko mám kredit a minutých dát? Akože u každého operátora sa dá vyzočiť také skrátené číslo že obratom príde push správa že váš kredit je tolko a tolko ale ja nie to myslím. Ale že na 4ke sa dalo že napísali ste do SMS že spotreba na krátke číslo, a obratom prišla SMS že dokedy mi platí dátový balík a kolko ešte mám.

autor
25. dec 2023

@gta5man stiahni si aplikáciu Môj Orange a prihlás sa tel. číslom a kódom ktorý ti zašlú SMSkou

gta5man
25. dec 2023

Ja som ale hovoril o tomto. Zaujímavé že nikde o tom neni ani zmienka a keď aj je tak je to napísané nesprávne. To ja som na to došiel, formou pokus omyl. Dovtedy som skúšal kým to nešlo. Vedel som že v SMS má byť niečo ako STAV alebo SPOTREBA a posielalo sa to na tie skrátené čísla operátora. U 4ky to bolo 950 a u Orange je to 445. Na stránke uvádzali že 444 a vraj pre karty Šikovná Prima. Ale toto je Prima Voľba a tam sa to neuvádza. Orange zvyklo mať buď 441 (tam sa volá na zistenie kreditu) a zo 444 a 445 mi chodia rôzne správy od Orange tak som tie čísla skúsil a hľa:

gta5man
25. dec 2023

Dúfam že sieť majú v poriadku lebo zčasti aj preto som sem prechádzal. Na 4ke som viac nemal ako mal signál. Preto všetko tak lacno dávajú lebo inde to kompenzovať nevedia. Ale Orange a Telekom by mali byť pánmi pokrytia signálom. Sú najdlhšie na trhu. Tak hádam nebudú problémy so signálom. Druhý dôvod prečo som prešiel že máme tú skupinu navzájom zadarmo.