Problém s notebookom

mesiacikluna
9. mar 2023

Ahoj, mala som zapnutý notebook, začal sa vybijat a keď som ho zapojila do kábla tak obrazovka zhasla, vôbec nereaguje a svieti mi len klávesnica
Neviete čo s tým?

kvetinka75
9. mar 2023

chvíľu počkaj či nenaskočí

simca06022011
9. mar 2023

Ak sa da skus ho vypnut a nechaj ho nabijat sa chvilu. Potom zapni. Ak nenaskoci, je mozne ze je po nom. mne takto odisiel notebook a uz mu nebolo pomoci, vymenili kus za kus. A druhy podobne, skoncil po tom co ho dcera zapinala vypinala kadejako ale tam som neskumala co sa stalo

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

On vôbec nereaguje, svieti len klávesnica a už asi 20 minút

enka81
9. mar 2023

@mesiacikluna ak sa ti vybrat baterka, vypoj zo siete a odpoj baterku, pockaj minutu a zapoj. Ak ti baterka vybrat nejde, skus restart, zalezi od typu nb. Aky mas?

paulinam99
9. mar 2023

@mesiacikluna Chceš od nás veštenie z gule, teda aspoň podľa otázky.
Ale OK, pozri štítok a odpíš aspoň celý názov notebooku + "SNID"" + PART No. ... aspoň niečo, čoho sa dá chytiť.

simca06022011
9. mar 2023

Vypnes ho tak ze bud stacis vypinacie tlacidlo a podrzis chvilu (tak to teda moje maju) alebo vypoj a vyber baterku ako pise @enka81. Potom skus. Ale to moze byt milion veci a podla mna nic dobr e:D

https://intrucks.com/sk/spare-parts/when-the-no...
https://crashbox.ru/sk/work-in-the-system/the-d...

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@enka81 to sa nedá vybrať ani reštart, lebo nereaguje, čierna obrazovka a len podsvietena klávesnica

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@simca06022011 baterka sa nedá vybrať

adulka182
9. mar 2023

ahoj skus podrzat tlacidlo vypinania kym nezhasne klavesnica a potom zapnut znova

paulinam99
9. mar 2023

@mesiacikluna Dáš k NTB aj bližšie info (viď. môj predošlý príspevok) alebo tu ideme iba tápať vo všeobecnosti ?

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@paulinam99 DELL INSPIRON

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@adulka182 skúsila som nejde to 😔

paulinam99
9. mar 2023

@mesiacikluna Kriste pane, to si robíš snáď srandu. Tak buď napíš, že nedáš bližšie info alebo daj foto štítku NTB. Chceš alebo nechceš pomôcť ?

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@paulinam99 neviem co je ntb

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

Len nechápem, klávesnica svieti, ale on na nič nereaguje, čierna obrazovka je vkuse

hiro
9. mar 2023

Na Dell pisu ze mas odpojit kable a podrzat 15-20 sekund power tlacitko, potom zapojit napajanie a skusit zapnut.

paulinam99
9. mar 2023

@mesiacikluna NTB = notebook S/N = serial number SID = servisné ID
Ak teda nedáš štítok, neviem Ti bližšie pomôcť, všeobecné rady čítaj tu:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-...

liesik
9. mar 2023

Tak potom asi odišlo niečo v obrazovke. Kľudne tam mohlo niečo zoskratovať, takže asi by bolo najlepšie ho zaniesť niekam do servisu. Môže to byť napájanie alebo len nejaký konektor

liljana
9. mar 2023

Podrz tlacitko vypnutia tak dlho, kym sa nevypne. Sekol sa system, klavesnica svieti, cize laptop ide, ale nic nezobrazuje. Musis ho uplne vypnut a potom zapnut.

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@liljana skúsim

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@liesik uvidím ešte, keď tak servis

liljana
9. mar 2023

Ked to nepojde, vypnut z elektriky a nechat vybit baterku, aby sa vypol sam po vybiti. Potom zase zapojit do elektriky a zapnut. Ak ani to nepojde, smer servis. Mohla odist doska, graficka karta,...

yanni
9. mar 2023

@mesiacikluna aky stary je ten NTB? Ale ti poviem, DELL nie je ziadna vyhra.

enka81
9. mar 2023
mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@enka81 skúsila som dlho ako písali držať tlačidlo vypnutia /zapnutia a zrazu prestala klávesnica svietiť

simca06022011
9. mar 2023

@mesiacikluna no nie zrazu, ale vyplo sa to. A teraz ti to ide zapnut?

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

@simca06022011 Poštelovala som a ide

mesiacikluna
autor
9. mar 2023

Ďakujeem 🙂