Problém s mobilom

bloger
25. apr 2024

Zdravím vôbec sa mi nedajú odosielať SMSky. Ked odoslem tak píše, že odosiela ale po chvíli mi vypíše, že odoslať zlyhalo. Pritom kredit mám a volať môžem bez problémov. Len správy nechce odosielať. Riešil niekto niečo podobné? Telekom mám operátora.

maranco
25. apr 2024

Nemáš zapnuté RCS správy (idú cez dáta) a internet/dáta vypnuté?

aalt
25. apr 2024

Tak zavolaj do telekomu. A urcite posiela SMS? Teraz uz aplikacia spravy nemusi posielat iba SMS, pri zlihani sa to niekde da zmenit. Neda sa ti tam niekde kliknut?

aalt
25. apr 2024

Mne to v prazdnom okienku pre spravu (kym don nezacnem pisat) pise bud "Sprava RCS" alebo "Textova sprava". Ked RCS zlyha, da sa opatovne poslat ako SMS. Mam Android.

bloger
autor
25. apr 2024

@aalt
@maranco Chlapci ja mám taký starý telefon. Značka Pelitt Pelitt Mate1, Dual SIM, čierny. Tam také funkcie nemám.

madeincssr
25. apr 2024

@bloger len ci RCS nie je zalezitost verzie Androidu. Restartovat mobil si skusal?

bloger
autor
25. apr 2024

@madeincssr no vybral som kartu a znovu vrátil na miesto. Nepomohlo to žiaľ.

rozculena
25. apr 2024

@bloger ja nechápem,prečo to neriešiš v telekome.

bloger
autor
25. apr 2024

@rozculena Lebo sa chcem najskôr poradiť. Nechápem čo je na tom zlé. Tu chlapci normálne reagovali a poradili čo treba.

aalt
25. apr 2024

A kedy si naposledy posielal SMS? Skus v nastaveni siete nastavit iba 2G, ci nehlada uz zrusene 3G, pripadne nepotrebujes vymenit SIM z toho dovodu?

bloger
autor
25. apr 2024

@aalt No nič ja to zoberiem do servisu. Dakujem za všetky rady.

danielllka
25. apr 2024

@bloger ja mám tiež problém s odoslaním sms, ale iba jednému človeku. Volať mu viem, len odoslať sms nie.. Ostatným mi odoslať ide. Tiež nerozumiem dôvod.. Daj vedieť, čo ti povedali 😉

madeincssr
25. apr 2024

@bloger myslel som podrzat vypinacie tlacidlo a zo zobrazenych moznosti zvolit "Restartovat zariadenie". Az toto je "studeny" (poriadny) restart mobilu (operacneho systemu Android).

bloger
autor
25. apr 2024

@madeincssr Ja nemám android ani nič podobné. Takúto funkciu ten mobil nemá.

bloger
autor
25. apr 2024

@danielllka Dakujem ja to mám tak, že mi nejde posielať vôbec nikomu. Chcel som aj podporiť tú zbierku LPR. Dám vedieť určite.

rozculena
25. apr 2024

@bloger ja pri problémoch vždy volám operátorovi....ohladne mobilu mi nikto iný nebol schopný poradiť. Ani tebe tu neporadili.....

bloger
autor
25. apr 2024

@rozculena Neporadili ale snažili sa a to si vážim. Ty si tiež mala možnosť odpovedať k veci a trochu priateľskejším tonom. Alebo niečo také ako napísala
@danielllka. Neporadila ale napísala svoju skúsenosť. A na konci daj vedieť čo ti povedali. Vieš niekedy stačí len úprimný záujem a trošku empatie. Aký by bol aj tento svet krajší keby sme si pomáhali. Nie na seba štekali. Prajem ti všetko dobré.

bloger
autor
27. apr 2024

Už mi to funguje. Zistil som,že som mal zle nastavené Číslo centra SMS pre odosielanie správ. To mi robilo problémy. Takáto banalita ale čo to spôsobí. Dakujem všetkým.