Problém s farmaceutkou

21. jún 2022

Priateľ berie silné lieky na bolesť - Tramal. Doktor mu liek predpisuje raz za mesiac. Má totiž silný zápal v končatinách. Dnes si išiel vybrať liek do lekárne a farmaceutka mu robila akoby naprieky, že mu liek nevydá, vypytovala sa že koľko toho berie. Mňa to nahnevalo, je pravda, že tento liek je veľmi silný a často to zneužívajú feťáci, ale vytočilo ma, že si dovolila liek nechcieť vydať, veď liek predpísal doktor, tak neviem prečo robila zle.
Rozmýšľala som, či sa na ňu sťažovať, či nie. Fakt sa správala hrozne.

luccija
21. jún 2022

Ked ma recept myslim si, ze ho nemala spovedat.neuziva viac ako ma?ze zistila, ze casto vybera recept?

rakywanda
21. jún 2022

Nabudúce zobrať recept a ísť do druhej lekárne, je ich ako maku.

autor
21. jún 2022

@luccija Vyberá často, ale má recept od doktora tak neviem kde je problém.

autor
21. jún 2022

@rakywanda To áno.

autor
21. jún 2022

Je to veľmi silný a návykový liek a doktori ho neradi predpisujú, dajú ho až keď nič iné nezaberie. Na jednej strane ju chápem, na druhej strane mu liek predpisuje lekár a ten pozná jeho zdravotný stav narozdiel od farmaceutky.

sense
21. jún 2022

Ak ho vyberá stále v tej istej nevyberá ho moc často ci ho užíva tak ako ma?
Mne kedysi tento liek tiež predpisal lekár a dávkovanie podľa potreby, co teda je také dávkovanie ze sa ma rozhodnúť sama koľko si toho dám.
Ak partnerovi ta otázka vadí, môže si vybrať. Recep v inej lekárni.
Ale osobne na tej otázke nič zlé nevidim. Keď idem občas po niečo do lekárne tiež sa ma pýtajú ci viem ako užívať a upozornia na maximálnu dávku

autor
21. jún 2022

@sense Jemu ho nechcela vydať. A v tom vidím problém.

eeffka
21. jún 2022

Tak sa stazuj a mozno zistite ze je na to nejaky predpis a berie nadramec . To je asi tak vsetko. A striedajte lekarne

sense
21. jún 2022

Tak nech si vypýta recept a ide inde. Možno mu ho nechcela vydať lebo medzi posledným výberom a ďalším výberom ak by užíval ako ma ešte by nemal vyberať ďalší. Prečo sa nepýtal na dôvod prečo mu ho nechce vydať?

rakywanda
21. jún 2022

U nás v lekárni (dedina) odmietajú vydať antikoncepciu. 😁

lenkadenisa
21. jún 2022

Také veci by si nemala dovoliť. To je ako s antikoncepciou, že ti ju nechcú vydať, lebo kresťanská viera 🤦🏼‍♀️... 💩 je každého do toho, aké lieky berieš a kvôli čomu.

autor
21. jún 2022

@sense Povedala, že ho užíva častejšie akoby mal. Ale lekár v tom problém nevidí, keď mu ho opätovne predpíše.

autor
21. jún 2022

@rakywanda A to je možné?

autor
21. jún 2022

@lenkadenisa No veď som sa s ňou poriadne pohádala, teraz ma to mrzí, ale plná lekáreň ľudí a ona tam z neho urobí pomaly feťáka.

h2
21. jún 2022

@rakywanda Čožeeee?! Z akého dôvodu?! Sťažovala by som sa!

fiafia
21. jún 2022

Mimo tému ale s tramalom opatrne, môže vzniknúť pekná závislosť. A k lekárničke kým ma recept nevidim dôvod aby to komentovala a nebodaj nechcela vydať lieky.

sense
21. jún 2022

Tak v lekárni šla zrejme podľa predpisov, nech si vezme recept a ide inde ho vybrať. Ten jeho lekár bude zrejme ako ten môj bývalý ze podla potreby, hoci tá potreba môže viesť k závislosti.pretoze ten lekár ho ma zjavne na salame, pretože ten liek nelieči len oblbuje

autor
21. jún 2022

@sense Má to na utlmenie bolesti.

rakywanda
21. jún 2022

Netuším. Minule mali zasa problém, že recept bol písaný rukou a nie na PC a že zle je vypísaný. Vraj si mám ísť vypýtať nové. Tak som jej povedala, že nech sa na mňa nehnevá, ale ja nepôjdem primárke NOU vysvetľovať ako ma vypisovať recepty. Potom, že mi to teda vydá, ale keďže je tam nejaký chybný kód či čo, že si ho musím plne uhradiť. Zobrala som recept do mesta a tadá, lekárnička mi bez akýchkoľvek rečí vydala liek bez platenia. Odteraz u nás v dedine kupujem jedine leukoplasty. 😁

lenkadenisa
21. jún 2022

Nemá ťa čo mrzieť! A napíš kľudne aj na komoru, ako sa správala.

rohypnol1
21. jún 2022

Farmaceutku neries, mozno to nemyslela zle, ak vidi caste recepty… Mozno ste to vzali citlivejsie ako bolo treba, aj ked to samozrejme nebolo profesionalne..No tvoj priatel ma nelieceny zapal v koncatinach a mesiace berie Tramal??? Preboha, rieste to. Tramal je silne navykovy, nelieci, len oblbuje. Zapal treba vyliecit, je reumatickeho povodu alebo? Okamzite k inemu odbornikovi, patrat, skusat prirodnu liecbu, obmedzit a postupne vysadit Tramal. Zivot mame len jeden… Nie kazdy lekar je dobry lekar, nech na to priatel nedoplati…

laurita285
21. jún 2022

AJ u nás na dedine nevyjadú antikoncepciu aj napriek tomu, že som ju tam v šuflíkoch zahliadla 😀

h2
21. jún 2022

@laurita285 Z akého dôvodu? 😮

janai1
21. jún 2022

@h2 lebo na Slovensku funguje tzv. výhrada vo svedomí 🤦‍♀️

nafka0483
21. jún 2022

Antikoncepciu mozu nevydat - uplatnuju si vyhradu svedomia 🤦‍♀️ ale maju zabezpecit aby bol k dispozicii iny lekarnik/lekarnicka, ktory liek vyda. Ale oni ak maju na smene jedneho a ten si uplatni vyhradu tak na to proste kaslu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

laurita285
21. jún 2022

@h2 mne povedali, že ju nemajú...a sestre, že z etických dôvodov ju nevydávajú

sense
21. jún 2022

Treba riešiť príčinu bolesti, nielen tlmiť. Prepáč ale lekár kt mesiace predpisuje tento liek by mi vadil viac ako lekárnička, ktorá mi nechce vydať opiat lebo ho vyberám casto
Ale sťažnosť napísať môžeš ak si presvedčená ze si v práve, daná lekárnička si to bude vedieť určite obhájiť.

h2
21. jún 2022

@janai1 A čo to s tým má spoločné? To by potom nemohla vydávať žiadne lieky. Skoro všetkými sa dá otráviť, keď ich človek užije nadmerné množstvo. A keby pracovala v domácich potrebách, odmietne predávať nože?! To je taká blbosť, že až. To, že niekto má z kostola vymytý mozog, nemá nič spoločné s tým, že by si mal robiť svoju prácu. Nikto od nej predsa nechce, aby robila potraty! 😡

luccija
21. jún 2022

@laurita285 coze?to by som sa stazovala hanba, ale peniaze a biznis sa im nehnusia

janai1
21. jún 2022

@h2 🤷‍♀️ Nuž, fanatici sa musia odbavovať všade na normálnych ľuďoch a náš právny systém im v tom ešte necháva voľnú ruku