Problém s automatickou prevodovkou

10. okt 2022

Zdravim, už nejaký čas registrujeme problem na aute priatela. Najskor sme mysleli že to preslo auto bolo v servise ale znovu sa to opakuje.

Automat auto stare cca dva roky hybrid vždy po dlhšej jazde to začne pri jazde z kopcaOtáčky zrazu vyletia na 4000 a auto si akoby nevie podriadiť čím viac stlacam brzdový pedál tým je to horšie ale inak to nejde keď idem z prudkého kopca napríklad trosku sa to zmierni akonáhle stlacit plyn. Stretli ste sa niekto s podobným problemom? Auto poputuje zas do servisu ale aktualne sme vycestovany a stalo sa to cestou tam aj spat z dovolenky. Pochvílke to prestane, niekedy sa to nedeje vibec za niekoľko hodín cesty. Skusali sme aj auto odstavit a nastartovat znovu ale pokial sa dostane do tejto fazy opakuje sa to aj tak.

melanta
10. okt 2022

A aká je to značka. Niektoré značky robia proste zlé automaty. A keď to bolo v servise, čo povedali, kde bol problém? Autorizovaný servis?

layla123321
10. okt 2022

To znie ako brzdový spínač. Aspoň u nás to vždy tak bolo. Pre moje auto to bola 8 eurová súčiastka, ktorá keď haprovala, tak dokonca nešlo preradiť na nič iné ako neutrál 😂

Pokazila sa niekoľkokrát za sebou, už som myslela, že dám auto na vrakovisko. A potom na piatykrát bol konečne pokoj a už dlho nič.

autor
12. okt 2022

@melanta Ano autorizovaný servis ide o Toyotu. Zavádza sa im vraj neprejavuje robi to ozaj len niekedy merali sme 12 hodinovu cestu a bolo to cca po 6 hodinách a spat to robilo už po cca 2 hodinách🤦🏼‍♀️

autor
12. okt 2022

@layla123321 aha no super 😂😂 aspoň aby sme ich v servise vedeli upozorniť a povedat im čo skontrolovat pretože nás fakt majú za bláznov zw autu nič neni a pritom sa to prejavilo niekoľko krat naposledy sme to už natočili tak snáď budú verit 😀

victory7897
12. okt 2022

My sme mali to isté ,prasklina na jednej časti na prevodovke ,vymenili sme celú..akoby si auto nevedelo preradiť

victory7897
12. okt 2022

@victory7897 ale na starom aute 2004 Mercedes

ryan87
27. nov 2022

Je to síce starší pripsevok, ale ja mam tiež automat a ked idem z kopca, tak je úplne normálne že auto automatický brzdi zároveň prevodovkou tým ze podradí do nižšieho stupňa čo ma za dôsledok vyššie otáčky a v momente ako stupite na plynový pedál, tak auto preradí do vyššieho stupňa. To ale platí iba z kopca...ak to robi aj za inych podmienok, tak je niečo zlé.

autor
28. nov 2022

@ryan87 robi to aj na robíme bohuzial ale nie vždy a fakt je to extrem nieje to klasické preradenie kde idu otáčky kus vyssie ale ozaj zrazu preradí a leti to 4000 a vyssie