Prístavba a vlastné merače elektriny a vody

erikad82
2. jan 2014

Dobrý deň! Chcela by som sa s vami poradiť ohľadne prístavieb - meračov elektriny a vody. Po svadbe sme si začali prerábať "vrch" u svokrovcov. Zatiaľ máme, len dve izby a kúpeľňu, teraz sa chystáme na obývačku a kuchyňu. Chcem sa opýtať: nakoľko ja trvám (síce partner nie) na tom, aby sme si urobili zvlášť merače elektriny a vody -ako a na koho sa obrátiť a či sa to vôbec dá urobiť,nakoľko vrch ani nie je zatial na nás prepísaný. Máte niekto s týmto skúsenosť?

malinkaaninka
2. jan 2014

obrátiť sa musí majitel-svokrovci.a budete mať aj svoje číslo domu?lebo neviem či na jedno číslo domu dajú dva merače.zavolaj na dodávatela vody a elektriky.a aj cena toho všetkého bude zaujímavá..

kessy11
2. jan 2014

@erikad82 skús sa poradiť na modrej streche .....www.modrastrecha.sk ....aaa určite trvaj na vlastných meračoch 😀 😀 😀 aj na iných samostatných veciach,ak sa bude dať 😉

erikad82
autor
2. jan 2014

@malinkaaninka no tak prvé mínus pre mňa je, že to budú musieť riešiť svokrovci... Vlastné č.domu nebudeme mať, len toľko, že budeme bývať samostatne hore. Musím si to nejako obehať a zistiť, a hlavne prehovoriť na to toho môjho muža - to bude hádam najťažšie...

macamac
2. jan 2014

@erikad82
@malinkaaninka
určite sa to dá tak spraviť
aj kamoška má nadstavené nad rodičmi a všetko majú samostatne, aj s meračmi
a je to dobrý nápad 😉
jednak-aj svokrovci môžu byť len radi, lebo vy ako časom rozrastajúca sa rodina, budete mať inú spotrebu energií a vody, ako dvaja starší ľudia 😉

erikad82
autor
2. jan 2014

@kessy11 ďakujem, idem tam kuknúť. Určite budem na tom trvať, momentálne bývame v jednom dome so svokrovcami + rozvedeným švagrom -no ktovie čo bude o pár rokov či sa náhodou zase neožení a hlavne tie vzťahy sú už teraz všelijaké, keď príde šek. No môj muž si myslí, že vymýšlam somariny s tými meračmi ( vraj škoda financii) ...

erikad82
autor
2. jan 2014

@macamac tiež mám kámošku, ktorá takto prerobila a má svoje merače,no neviem sa s ňou už dlhšie spojiť,tak neviem ani kde začať - no ale musím to nejako vyriešiť, hlavne pre pokoj v rodine...

maznacik007
2. jan 2014

@erikad82 jednoduche to nebude ... vy s tym neurobite nic nie ste vlastnici ... neni to vase... ak by vam to aj elektrarne povolili a aj vodarne tak rataj ze su to dost naklady ... v stvorcifenych cislach sa pohybujeme...realnejsie vidim dat merac na miesto kde sa pripajate vy co sa tyka vody... a co sa tyka elektriky tiez nejako pospekulovat merac a sledovat to a tak rozpocitavat naklady so svokrovcami....

eeffka
2. jan 2014

@erikad82 da sa to, neviem ako vodarne ale my ked sa ako firma pripajame do domov kde su vlastnici tak si davamemontovat vlastny merac aby ludia nemali pocit ze ich okrádame, zriadenie meraca na existujúcom mieste je 66e ( vychodoslovenska distribucna), co sa tyka vody neviem. Este ma napadlo ze ten merac je len na nas okruh, mame tam samostatne tahanu elektriku servisnym elektrikárom s peciatkou, toto neviem co stoji lebo je to nas zamestnanec.

abbey1
2. jan 2014

My máme tiež dvoj dom s jedným popisným číslom a máme 2 merače na každú časť zvlásšť. Nie je s tým žiadny problém, len teda musíte mať súhlas od majiteľa domu a urobiť to správne aj technicky. Určite je to najlepšie riešenie, nikdy nevieš, čo príde a takto budete úplne samostatní, zaplatíš si svoje a máš pokoj. Kľudne môžu byť aj napísané na vás. To je najrozumnejšie. My máme teraz po smrti ocka značné problémy s doriešením preplatkov. Tak určite by som to riečila samostanými hodinami na všetko.