Príspevok do enviromentálneho fondu

sabiiiiiiiiina
23. feb 2016

Dobrý den, pred tromi rokmi mal môj manžel na seba prihlasené auto PZP zrušil a dal na mna odhlasku ja som auto nešla prihlasit.... Postupne som si rozpredávala na náhradne dieli. Pred nedávnom my prišiel papier o PZP kde som musela zaplatit 33€ pokutu - Oni ma poslali na DI.
A zistila som si že podla noveho zákona (č. 79/2015 Z. z. ) od 1.1.2016 sa plati prispevok do environmentalneho fondu 500€. Lenže od 1.1.2014 podla novely zákona (223/2001 o odpadoch § 51, dopĺňajú sa odseky 10 a 11) platil prispevok do environmentalneho fondu podla roku prvej evidencie. Ja teraz neviem aky zákon sa na mna stahuje? Ja si myslim že stary ved predsa stalo sa to pred 3 rokmi a zákon plati od tohto rok...
Čo si vy myslíte?

hatatitlaakablesk
23. feb 2016

Auto si mala odhlásiť=vyradiť z evidencie do 31.12.2015 a platila by si príspevok do enviromentálneho fondu 50€ a auto by sa vyradilo na čestné vyhlásenie. Keďže sa od 1.1.2016 zmenil zákon, platí automaticky aktuálna legislatíva. Keďže je 23.2.2016 a zákon sa zmenil a auto je predpokladám stále odhlásené na teba (bez prihlásenia na tvoje meno, keďže ho rozpredávaš), tak sa nemôžeš riadiť zákonom z pred 2rokov...
Z tohto dôvodu je lepšie sa zbaviť auta aj s papiermi v celku a nerozpredávať ho. Rozoberať autá môžu iba autorizované strediská, spracovatelia, vrakoviská atď, ktoré majú na to autorizáciu od ministerstva...
Toľko môj skromný koment..