Prišiel mi balík, ktorý som si neobjednala

dorinka31
26. júl 2023

Prišiel mi domov balík s okuliarmi na moje meno, tel.číslo, adresu (akurát tam nie je číslo domu). Vraj je to dopredu vyplatené. Nič som si neobjednala žiadne okuliare. Prišlo to z čínskej stránky a odosielateľ tam nie je. Nechápem. Mohlo to niekto objednať na moje meno a adresu? Čo si o tom myslite?

hladamematku
26. júl 2023

@dorinka31 nic nechaj si to

simca06022011
26. júl 2023

no aliexpress/alebo ina pod. stranka/ daco doplietol :D niekto bude cakat balik a nerpide mu. Neries...

maranco
26. júl 2023

@dorinka31 a nemáš objednaný iný balík za posledné mesiace z Číny prípadne "slovenského" obchodu?
Pochybné okuliare raz posielal nejaký podvodný obchod.

dorinka31
autor
26. júl 2023

áno, objednala som si šaty za 70€ a došli slnečné okuliare 😡😡😡 ďakujem Vám!

maranco
26. júl 2023

@dorinka31 platila si kartou alebo prevodom? Aká bola web stránka toho "obchodu"?

dorinka31
autor
26. júl 2023

@maranco Guess Slovensko - už mi jedna pani napísala, že Slovenska neexistuje a gramatické chyby sú jasný podvod. Škoda, že som si nevšimla to skôr. 60€ “vyhodené do kosa” a už ich ani nikdy neuvidím. A tie ceny = jasný podvod
A teraz keď som dala Guess Slovensko - je ich tam milión takze pekne podvody

maranco
26. júl 2023

@dorinka31 ak si platila kartou môžeš skúsiť dať reklamáciu platby v banke, že ti neprišiel objednaný tovar. Niekto to tu nedávno spomínal, že mu banka vrátila peniaze hoci podvodníci chceli aby aspoň časť peňazí si mohli nechať. Tiež mu asi poslali okuliare.

dorinka31
autor
26. júl 2023

@maranco ja som platila vopred a prišli mi slnečné okuliare (úplne nekvalitne lacné) a objednala som si 2 tricka. Keď som zaplatila je tam nejaka čínska firma (čo mi došlo, že je to podvod - ale pozrela som až keď mi prišiel balík)

liz_lemon
26. júl 2023

@dorinka31 banka ti to vie vybavit, peniaze ti vratia

dorinka31
autor
26. júl 2023

@liz_lemon a ako im môžem dať dôkaz, že to bol podvod?

liz_lemon
26. júl 2023

@dorinka31 staci, ked im povies, co si si objednala, co ti doslo, nie si jedina, taketo reklamacie su v bankach velmi caste

dejka77
26. júl 2023

Uz len to, ze tam nie je odosielatel, zavana podvodom.

maranco
13. okt 2023

@dorinka31 ako si dopadla?
tu vrátili peniaze, namiesto šperkov poslali okuliare
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/namiesto-sperkov-pandora-mi-dorucili-okuliare-2/

maranco
28. jún 2024

@dorinka31 ako si dopadla pri reklamácii v banke?