Priniesli sme si do bytu druhého psa a neznesie sa s prvým

gigus
1. feb 2021

Ahojte žienky prosím niekto skúsenosti? Mali sme doma šteňa pomeraniana a priniesli sme včera čivavu ale je to už starší pán . Ujali sme sa ho inak by skončil na ulici. Ale ten čivavak nechce prijať našeho pomeraniana neviem už čo robiť . Ten náš pôvodný by sa aj pritulil hral a tak ale on len vrčí odháňa ho ... Už som zúfalá lebo nemám ich ako oddelene držať a nechceme dať ani jedného preč 🥺. Ďakujem za odpovede

lia_nka
1. feb 2021

Je to normálne aj my mame starého psa a mladú sučku a tiež na ňu zúri a nechce ju nechať ani nažrat za to už ale dostal s novinami pretože ona mala svoje jedlo v jej miske a on keď sme neboli doma tak jej to zožral a ešte jej začal obkusovať práve ucho tak začal dostavať s novinami a od vtedy je klud len nemôže ísť k nemu blízko lebo zúri ale to neriešime je starý nervózny tiež neviem ako by som to vyriešila

gigus
autor
1. feb 2021

@lia_nka ďakujem pekne za reakciu... takže ich asi nechám...len horšie je to že pri nich ani vyspať sa nejde čivavak na neho zúri on steká lebo sa chce hrať🙈🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

simona92101
1. feb 2021

@gigus tak to je zla kombinacia.stena bude dobiedzat,chce sa hrat,starsiemu bude liezt na nervy,bude zurit vrcat,lebo chce mat klud.uz beztak je v strese,lebo je v cudzom prostredi,musi si zvykat,nieto este trpiet drze steniatko.trebalo zoznamit na cudzej pode,ovonat a postupne zvykat.moze byt ze si civava nezvykne vobec 🤷‍♀️

ja_mama
1. feb 2021

No ano, ked je to uz stary pan tak ho otravuje prave to ze mlady sa chce hrat a preto vrci...aj nove prostredie uz zrejme horsie znasa, mozno si casom nejak zvykne, este je u vas len chvilku. Mladeho by som akurat asi trosku krotila nech sa pri starsom velmi nesalie a neskace po nom, radsej nech sa hra s vami. Aspon ja mam take skusenosti, ze vsetky stare psy su na tie mladsie proste taketo "nechaj ma, neotravuj", potrebuju uz svoj klud.

gigus
autor
1. feb 2021

@simona92101 nešlo to rada by som ich tak k sebe niak dohnala ale bolo to na rýchlo lebo by čivava šla von 🥺

yollanda
1. feb 2021

@gigus ja mám 6. ročnú fenku. Na jar berieme druhu fenku tej istej rasy. Tiež sa bojím že ju neprijme.

gigus
autor
1. feb 2021

@ja_mama no veď presne ja viem ale bohužiaľ nemám inú možnosť nechcem ho dať do útulku alebo čo... dosť je staručký to by nedal podľa mňa ale zase nechcem si nechať ani tyranizovat svojho krpca 😕

gigus
autor
1. feb 2021

@yollanda je to dosť zložité

matago
1. feb 2021

@gigus možno zložité, ale určite nie neriešiteľné. Všetko závisí od Vás. Ten čivavák si musí zvyknúť,ale akonáhle zavrčí, treba zasiahnuť, len aby vedel, že toto nie. Vy ste vodca svorky, vy určujete pravidlá. Mladého zamestnať inak, ako píšu hore, nech po ňom neskáče, ale akonáhle senior zavrčí, treba zasiahnuť. Chíľu to potrvá, ale zvyknú si. Bude to fajn, nebojte.

gigus
autor
1. feb 2021

@matago dúfam ... lebo nie som ten typ človeka ktorý hneď radšej psa dá preč 😕

lubiss
1. feb 2021

mozno by som skusila triky ktore sluzia na to aby bolo psom jasne kto je tam panom...napriklad mlademu dovolit na gauc staremu nie len pelech, citala som o tom nejake clanky a v pripade ak by som brala druheho psa asi by som to takto praktizovala nie aby pristahovalec teraz terorizoval prveho 🙂

gigus
autor
1. feb 2021

@lubiss môžem to skúsiť...

hennyinnsbruck
1. feb 2021

Ked len vrci nevadi zvyknú si... Mlady sa naučí že ma dat pokoj. Kým doslova nie je agro neriešila by som.
Môj mal síce len 3 roky keď som malého doniesla.. Ale zo strany staršieho to bolo X dní vrcanie na malého 😂malý sa naučil...

anile12
1. feb 2021

Kľud, oni sa naučia co si môže ktorý ku ktorému dovoliť, chce to len čas. Keď uvidí ze sa s ním hrať nechce, prejde ho to a dá mu pokoj. Bud sa budú rešpektovať alebo ignorovať

lubiss
1. feb 2021

@gigus urcite by som takto nato isla lebo napriklad ja mam jazvecika a chcela som z utulku zobrat stafordika takeho vychudleho chudacka a pokial on by mi isiel po tej malej to by mohlo velmi zle dopadnut cize jednoznacne plan bol princeznu nechat princeznou a druhy psik by bol kvazi " druhorady" kym by si neuvedomil kto je tam pan - ak by tento pripad nastal....cize aj zradlo malemu dat ako prvemu a proste vsetko s nim ako prvym - hlavnym

simca06022011
1. feb 2021

No drzim palce, my mame westicu v rodine (rodicia maju, 6-8r moze mat) a ja viszlu a dost sme vela spolu, ale nepomohli ani 3 roky.. proste sme rezignovali, spolu byt nemozu. To je neustale vrcanie stekanie.. krik, hresenie nepomohlo.. tiez myslim, ze keby ostali spolu na trvalo, museli by si zvyknut ale nie v klude bez intervencie vas, aby obaja pochopili kto je tam sef a co sa robi/nerobi.
My, ked sme na chate alebo niekde spolu dlhsie, tak den vrcia ako divi (resp. u nas skor stara pani, a ten nas potom do nej zacne stekat, a skakat okolo nej a to ju este viac rozzuri, kedze on sa chce hrat a ona je taka kludaska), potom si kazdy najde svoje miesto a ignoruju sa... a je klud kym mladoch nahodou neprejde okolo panicky stvornohej, co je na nervy, lebo v podstate hocikedy sa to stane... Rovnako sestra zobrala k stafordovi druheho z utulku a to bola hroza, ale zase nebol cviceny ani jeden, cize ani neposluchali velmi... potom si ho nechali len docasne a nasli mu iny domov radsej.
Podla mna ten starsi pes bol zvyknuty byt sam, a takyto poskakujuci/stekajuci mladik ho rozculuje. Urcite si mozu zvyknut na seba :D ked si moj zvykol pri spravnej "vychove", ze nase sliepky sa nenahanaju, a ani husi, ani macka sa nebude otravovat... tak isto to aj civavak pochopi.. oni su take povahy asi tazke niekedy, plus kto vie co zazil, kolegyna si zobrala z utulku civavaka, asi od nejakeho mnozitela bol, trapili sa spolu jeden dva mesiace, kym si zvykol na "iny" rezim ako mal.. on stekal do vsetkeho, vsade, von nechcel chodit..

thewitch
1. feb 2021

Tak ak by skončil na ulici a nemal sa celkom dobre tak možno si zvykol sa brániť a neveriť chce to veľa času spolu a hry a pocit bezpečia myslím že po nejakom čase to bude v poriadku, ale treba aj zahriaknuť aby si neublížili navzájom najlepšie ešte tesne pred tým ako vidíte že sa psovi začína niečo nepáčiť a vrčať, ja som takto pucovala môjho psa ktorému naozaj stačilo ráznejšie povedať ešte pred obranou...

hapkova
1. feb 2021

Toto moze trvat, no nie je to podla mna nic co sa neda. Zvyknu si na seba len sa o kazdeho treba starat rovnako, hrat sa s nimi oboma a hlavne ich este nenechavat osamote

teleskop
1. feb 2021

@gigus nuz draha moja toto trsoku trva, daj si na cas a bud v klude, budu sa lubit neboj

lusita27
3. feb 2021

Baby. Nehnevajte sa, nečítala som všetko. Naša 9-ročná fenka si zvykla na mačku. Občas zavrčí, keď ju provokuje. 😃 Viete mi poradiť nejakú skupinu, alebo priamo dať radu? Fenka má šedý zákal. Kde všade sa tým zaoberajú? Viem o KE. Ďakujem 🙂

gigus
autor
5. mar 2021

No babule zvikly si a ľúbia sa 😊 teším sa s toho ďakujem za príspevky ❤️😘😘😘

dario
31. jan 2022

Prosím vás môžte mi poradiť mame doma 5 ročnú sucku a včera sme doniesli steniatko aby jej bolo veselšie keď sme v praci len ta 5 ročná strasne zúri na ňu dali sme jej nahubok keď sú spolu lebo stále na ňu vrci aj by ju pokúsala neznesie ju ako ich mame dat dokopy aby sa mali radi aby jej neublížila ta starsia

teleskop
1. feb 2022

@dario cas, pripadne ich vziat na cvicak,