Priniesli sme domov druhého psíka

dario
20. feb 2022

Prosím o radu priniesli sme domou steniatko a mame 5 ročnú sučku neviem co mam robiť stále na zúri a uz ju aj rafla nemôžu byť vôbec spolu sú oddelené lebo ta starsia ju nechce a keď sme pri nich tak ich necháme spolu len malá sa chce hrať a kľúči za tou starsou ale ta ju nechce odhaná ju co mam robiť aby si zvykli aby jej neublizila

nelca84
20. feb 2022

@dario nie kazdy pes sa znesie s inymi psami, mali ste si to najskor odskusat, nez ste priniesli steniatko domov. Teraz tazko radit, nemozte ich nechat samych, mozno si starsia zvykne a mozno nie.

koniarova
20. feb 2022

@dario čo vás to napadlo neoskusat vopred? Či neplánovane?

mariska1989
20. feb 2022

Pravdepodobne sa jedná o fenku aj to šteniatko .fenky sa nemusia a prvom rade treba pochopiť aj staršiu fenku že bola doteraz sama
.dám len príklad tiež by si zúrila keby si zničoho nič domov tvoj muž zobral inú ženu mladšiu .ten istý princíp máš aj pri psoch . či mačkách .treba im nechať čas postupne ukázať že môžu byť parťačky hlavne staršiu nedať bokom ukázať že ju máte stále radí ako pred tým ukázať že sa hráte aj s ňou a šteniatko budete držať až sa pozerá .spoločne prechádzky .časom sa bude aj staršia hrať

dario
autor
20. feb 2022

@koniarova nenapadlo to sa zvrhlo tak narychlo ale ľúbime obi dve sme chceli aby starsia nebola sama aby jej bolo veselšie no nečakali sme ze to takto dopadne ved dáme tomu čas urcite uvidíme ako si zvyknu

mariocka440
21. feb 2022

@dario
My mame 4 - 10 rocnych psov. Chceli sme jednu fenku, aby sa popri nich naucila.... ked sme ju oriniesli, 3 psy s boli ok... no a stvrty..... muz pri nich sedel dva dni vkuse, aby jej ten stary neublizil... tiez stale vrcal... ale preslo to. Uz sa znesu, ale je vidno, ze ten pes si dodzruje odstup doteraz 🤣

dario
autor
21. feb 2022

@mariocka440 dakujem

lujza123
21. feb 2022

@dario neboj zvyknú si, len treba trpezlivosť a zozaciatku byt pri nich. Co najviac nech sú spolu, ideálne začať spoločnými vychádzkami.
Toto sme zažili u babky, mala starú nevrlu fenku ktorú skoro porazilo keď k nej pribudlo malé šteniatko - psik. Prvych pár dní sa k nej stena nemohlo ani priblížiť, potom si ako tak zvykla ale stále po ňom zazerala a vrcala.
No a nakoniec ho úplne zbožňovala, teda v rámci svojej povahy, nikdy nebola hravý a prítulný typ takže jej vrchol kamarátstva bolo ze mu zobrala loptičku. Ale ako vyrástol stále mu bola v pätách, kam sa pohol tam bola ona, dávala na neho pozor a bolo vidno ze ho ma naozaj rada

mpg
21. feb 2022

Možno si aj zvyknú, ale obyčajne pes nechce ani malé mačiatko, ja som doniesla malé mačiatko, keď sme mali ešte zlatého retríviera (sučku), ktorá bola veľmi priateľská a ona sa tak nahnevala, že odišla ležať k takému starému domu a sotva som ju dotiahla domov.
A dlho jej niečo na mačiatku prekážalo.
Ale niektoré druhy psov (napr. bígl), že je rád, ak sú dvaja alebo je v dome mačka.

julka29
21. feb 2022

@dario sú sučky, ktoré vyslovene útočia po šteňatách, je jedno ci ide o psa či sučku....berú to ako konkurenciu pre svoje budúce šteňatá...poznala som pár takých prípadov a z ničoho nič ovoňali šteňa a zaútočili po ňom...všetko to je o povahe psa nie o plemene...treba len skúšať a nedovoliť jej útočiť a možno sa jej teraz viac venovať, aby si nemyslela že prišlo šteňa a je na druhej koľají.