Príliš rýchle otvorenie Slovenska

28. apr 2021

Caute baby, nezda sa vam, ze sa vsetko otvara prilis rychlo? Vsak pred tyzdnom sa nedalo cez okres ist a teraz chcu spustit aj koncerty 🙈

caray
28. apr 2021

podľa mňa je to rýchle, ale pre niekoho komu táto kríza najmä ekonomicky uškodila, tak to vníma ako príležitosť a konečne nejakú možnosť, ja len dúfam, že zachvíľu nebudeme opäť tam kde pred pár mesiacmi

ewwe
28. apr 2021

najlepsie je zatvorit sa na sest rokov a zaliest pod postel a cakat a cakat a nezit

maminkasisa
28. apr 2021

Ked zatvoria, zle je, ked otvoria, tiez je zle. Nikto nevie, co je spravne. Vsak ak nebudem chciet ist na koncert, nepojdem. S koronou sa budeme musiet naucit zit. Asi nezmizne...

zuzubb007
28. apr 2021

Konečne sa spamätali a začali otvárať, očkovať sa ockuje, korona tu je aj bude ináč by nás museli zavrieť na 5 rokov, ešte prídu desiatky mutácií a komu sa nepáči nech sa zavrie do jaskyne, ja chcem chodiť všade 🙂

autor
28. apr 2021

@zuzubb007 akoze ja sa nebojim, len je to divne. Jasne, tesime sa z toho, ale mi to dojde prirychle

viera77
28. apr 2021

Predsa si treba zabezpečiť jesennú tretiu vlnu ideálne už teraz...veď už ju naša "skvelá" vláda aj avizuje. Ak by všetko ostalo zatvorené, tak asi málokto uverí, že ju zapríčinili ľudia (vraj tak ako aj prvú aj druhú) a nie nejaká "náhoda".

froschka
28. apr 2021

zamkni sa do pivnice a nevychádzaj z domu 😀 veď nemusíš, keď sa bojíš

froschka
28. apr 2021

@stanno ešte aby sme tomu verili však?

mondolina
28. apr 2021

@caray
tiež mám ten pocit....všade kde pred nami otvorili všetko ...postupne zas zatvárali...bude ma mrzieť keď kvôli tomu zas zatvoria školy 🥺
do pivnice ani do jaskyne nezaleziem, ale stále mám pred koronou rešpekt, nakoľko veľa ľuďom v mojom okolí zmenila životy...nie k lepšiemu.
🙏 treba myslieť pozitívne

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaseiner
28. apr 2021

vzhladom na fakt ze pandemia je celosvetova, tvrdim ze darmo sa z toho dostaneme na 2-3 mesiace, ono to pride znova pride... momentalne je Turecko a India na tom katastrofalne... ano su to vzdialene, nie susedne krajiny, ale ono to je len chvilka nepozornosti, par cestovatelov a sme na zaciatku...
v pondelok u nas nastupili horny stupen zakladnej skoly (tusim deviataci boli uz aj 1-2 tyzdne) a dnes nam uz davali info ze od zajtra ide horny stupen distancne... proste sa objavili pozitivne deti v triedach... toto tu bude snad nonstop ☹

maminkasisa
28. apr 2021

Ja sa tiez obavam, ze staci jeden pozitivny ziak a cela trieda doma. Znama v Nemecku vravela, ze tam tiez veselo otvarali a idu mat tvrdy lockdawn, takze zase sa to bude opakovat dookola asi aj u nas. Ludia su uz uvaneni, znechuteni, trosku nas uvolnili, aby sme moc "nepindali" a najneskor na jesen, zase dookola. Ktovie, ci to ockovanie pomoze, stale sa objavuju nove mutacie a ludia su naozaj nedisciplinovani

katkaseiner
28. apr 2021

@maminkasisa ano, tiez som pocula o nemecku... len teda s tou triedou... tu sa testuje v skole len v stredu, co je totalna haluz, lebo ved tie deti boli spolu uz v pondelok, utorok a stredu, cize len tipujem ze dnesne oznamenie nie je prave dnesne... lebo ak sa dnes testuje kloktacimi testami, tie vysledky dnes nie su....

vivincek
28. apr 2021

no,mna napriklad zaraza,ze na to,ze otvaraju koncerty,stredoskolakov stale nechavaju doma.....vzdelanie deti by malo byt priorita a nie terasy a koncerty, aj ked ich minule obdobie urcite negativne ovpkyvnilo.....

loginexistuje
28. apr 2021

skolakov nechavaju doma uplne nezmyselne hlavne ze na koncert mozu ist totalna nekompetencia a sas nech sa ide hanbit do kuta aj s ministrom skolstva

h2
28. apr 2021

Veď keď sa Ti to zdá prirýchlo, alebo sa bojíš, nikto Ti nekáže, aby si tam chodila. To, že sa niekam môže, neznamená, že sa musí. Veľmi veľa ľudí už je zaočkovaných, alebo majú silné protilátky z prekonanej choroby. Prečo by mali naďalej sedieť doma? Ty toho ešte nemáš po krk? Ja sa tiež nehrniem na koncert, dokonca som ešte od konca lockdownu nebola ani v Pepcu!!! 😂 Ale chcem už žiť normálne.

tncka
28. apr 2021

No a o chvilu zas vsetko pozatvaraju. Tak si to uzime🤣👌

simca06022011
28. apr 2021

Ja som rada, ze sa otvara, aj ked realne si uz ludia davno robili co chcu... ALE cele toto otvarane je populisticke, nijake ine... pretoze to co je dolezite - skoly, neotvaraju, zavadzaju detom do skol tyzdne "adaptacie sa" (ci ako to nazvali) atd... Ale hlavne ze gastro sa otvara, lebo v podsate robi najvacsi "krik" (nevravim, ze je to zle, musia minut zasoby - v pondelok nam dali dzus aj mineralku po spotrebe a jedlo bolo tiez ako z minulho roka 🙂) . Mam pocit, ze vela ludi to zobralo "hura" sposobom a idu aj kam nemusia, kam inak predtym nechodili atd. CO nie je zle, ale treba si uvedomit, co je nutne... Ano podla mna by bolo vhodnejsie "pomalsie": pustit vsetky deti do skoly, pockat, otvorit sluzby a pockat a potom vymyslat gastro, koncerty.... A hlavne zacat napr. v nemocniciach riadne fungovat a operovat, lekari ordinovat. Neveim ci ma vyzdnam kazdy den sledovat aktualny pocet chorych/v nemocke, uplne by to stacilo po tyzdnoch a podla toho otvarat, ved preboha ak sa nakazi 500 ludi v pondelok na terase (naschval zvelicujem), tak kedy to cislo uvidime? O tyzden-dva-tri ked sa dostanu do takeho stavu, ze sa to bude riesit. Ved co som citala clanky na FB.. podla automatu sa malo otvarat to a hento, a dalsi den sa ma otvorit aj to a hento, a preco sa okamzite neotvara? :D to je najlepsia cesta k tomu, ze o par tydznov kvoli kovid automatu zavrieme vsetko. Pretoze ludia si nedavaju pozor. Vobec. Keby si ludia pozor davali (v BB v pondelok boli natrieskane terasy, samozrejmost bol klud dochodcov🙂 mesto plne ludi bez rusok a ziadne odstupy nikdy, kdeze 2m medzi stolmi), tak by som nepovedala ani n. Ale aspon par tydznov po otvoreni vsetkeho si treba trochu davat pozor.
Ale tak nech si robi kazdy ako uzna za vhodne, ja teraz mam pracu na zahrade, cize v klude si to odsledujem.

felicita027
28. apr 2021

Myslim ze podana zaloba na Europskom sude robi zazraky 😂 kebyze nemuseli otvorit tak takto budeme zit aj 10 rokov 😉

jana_eyre_2
28. apr 2021

To počasie veľa spraví, teraz podľa mňa bude chvíľu lepšie, užijeme si pár mesiacov relatívnej slobody a horšie zase bude viac na jeseň - teraz by sa mali trocha pozviechať ti, čo utrpeli ekonomické straty.. snáď už to nebude také zle ako bolo, ale chvíľu bude lepšie..

Tí čo otvorili a potom znova zatvorili to robili v čase keď bola ešte zima.. teraz začína ozajstná jar, leto.. sú to proste vlny a treba sa im prispôsobiť.. samozrejme Rusko v uzavretých priestoroch a odstup dodržiavať naďalej, to by som bola rada keby sa ľudia naučili... No veľa sa z nich nenaučili 🤷

danim
28. apr 2021

@att123 včera mi pisala kamoska čo žije v Nemecku, uci tam v závodnej skolke. Cez Veľkú Noc všetci priam párty plne parky - a teraz vidia dosledok- všetko zatvorene. Všetky deti online. V skolke len pár a nevyhnutných deti a testujú aj deti v skolke aj v jasliach- nejaké cmulacie testy. Píšem len fakty. Pri pohľade včera keď som šla cez centrum- my tu budeme mat o mesiac tsunamy, nie tretiu vlnu. Otvárať Ok... ale nie všetci bez ruska... a o mesiac zas plakať, že chudáci podnikatelia. Lebo ti čo ich najviac ľutujú sa ockovat nechcu a všade chcú chodiť. Tak sa potom nečudujme.

hettinka
28. apr 2021

Myslím, že kto si chce dávať pozor, na hromadné akcie aj tak nepôjde. Ja by som napríklad na koncert teraz nešla. Ani na kávu som ešte nešla a ani som sa nevyrútila hned do obchodov. Veľa ľudí však na opatrenia už aj tak kašle, robia si čo chcú a to "otváranie" je len potvrdenie stavu, ktorý tu už máme. Akurát sa to nemusí robiť tajne (fitká a krčmy sú dobrý príklad, vela z nich fungovali na tajňáša so zatemnenými oknami aj tak), ale bude to normálne povolené s určitými pravidlami, a tým pádom aj kontrolovateľné.
To isté mládež, do školy nechodia, ale stretávajú sa celé partie, chodia na brigády... rodičom to nevadí. Mne príde, že sa tu na niečo hráme a podstata uniká...
Kostoly bez testov nie sú problém. Divadlo naplnené na polovicu by problém bolo?

vivincek
28. apr 2021

ja som tiez asi skor za pozvolne otvaranie,spustit pomalicky, s respektom...urcite uz potrebujeme otvorit kadernictva a ine typy podobnych sluzieb.Nie kazdy sa vie doma sam ostrihat....lebo potom ludia hladaju,ako to obist...radsej otvorit oficialne,ale s pravidlami,tak by si zarobili aj podnikatelia aj ludia by boli spokojni.
Poviem pravdu,doteraz som mala doma 3 deti na distancnom vzdelavani,dve (druhy stupe ZS) v pondelok nastupili....samozrejme adaptacia,chodia na ihrisko,na prechadzky. Ucenie je na vedlajsej kolaji. S tymto nie som spokojna. Najstarsi syn-stredoskolak,je doma od konca oktobra,uz pol roka, zase v pondelok nenastupi,lebo sme cerveny okres......hlavne,ze na koncert s testom bezte ludia....pre mna su toto pomylene priority.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
28. apr 2021

@vivincek to máš pravdu, školy sú (vraj) priorita, ale stredoškoláci nemozu do školy, zato môžu do krčmy a do fitka. Niečo mi tu nesedí 🤔

sara07
28. apr 2021

v španielsku urobili pokus koncert s 5,000 ludmi s tým že ako dopadne takáta akci, dopadla dobre ...
iné je že školy som princip nepochopila, ako keby deti a rodičia deti si museli v tomto štáte všetko vyžrat a zaplatit doslova , cez 7 dnove testy, buzeračné vyhlasnie, škoda papiera ked by to šlo elektronicky v tomto storočí ,načo lesov máme dost
podmienovany návrat deti do škôl ale ostatné sa otvori a je to

hettinka
28. apr 2021

@sara07 my sme vyhlásenie do školy mohli dat elektronicky cez edupage. A potvrdenie o teste/výnimke nahrať ako foto do prílohy. Od pondelka sa testy deti a rodičov do škôl majú rušiť. Čakám na vyhlášku.
To však nič nemení na tom, že ja zaockovana už 2x čakám doma a učím cez počítač uz pol roka. Decka to nebaví, neviem ich uz motivovať. A niekedy bojujem aj so sebou. Tiež som z toho nanič.

jana_eyre_2
28. apr 2021

@vivincek áno, ako od začiatku, veľmi veľa pravidiel nedavaju absolútne zmysel..

sara07
28. apr 2021

@hettinka no u nás nie, lajstro x3 x2 rodič ,
a nevieš či aj pre škôlky lebo mne dnes prišlo nové lajstro s tým že lajstro nemusí nosit očkovany a po covide ale ostatny aj lajstro aj test od 3.5 platne nariadenie
tak patram či si zriadovatel robi zase čo chce lebo na min. ešte presne nedali len kuse spravy