Príliš chudá postava a reakcie okolia

babulka82
8. dec 2013

ake su reakcie okolia na vašu postavu? ja som schudla a každy to rieši ,že či nejedavam atd. 😠

eeffka
8. dec 2013

@babulka82 no co ti na to povedat? ak si bola roky rokuce tucna tak jasne ze ludom udrie do oci ze si chuda a vacsinova reakci aje ze nejes alebo si chora. Bohuzial tak to vo vacsine pripadov schudnutych je. clovek ktory si drzi standardnu vahu roky , dajma tomu +/- 5kg hore dole ludom oci nekole.
ak clovek schudne racionalne, vacsinou to dlhsie trva a taketo reakcie sa nedostavia.

czechzuzanaba
8. dec 2013

@babulka82 a jedavas? 🙂 Jestli normalne jis a citis se dobre, tak kasli na to, co ostatni rikaji.

babulka82
autor
8. dec 2013

@czechzuzanaba jedavam normalne,neprejedam sa.

maribell
8. dec 2013

@babulka82 ahoj ja mam to iste 😀 vzdy som mala pod 50 kil teda okrem tehotenstva samozrejme a aj vtedy som pribrala "iba" 8 kil ...to si mala vidiet svokrovcov ...boze ti sa narozpravali aka som nezodpovedna a ze vobec nejem..ked sme tam boli na obede nalozili mi plny tanier a nutili ma ho zjest cely.. a ked som ho nezjedla tak sa pohorsovali ze som strasne malo zjedla... inokedy mi zas bolo zle ked som sa prepchala 😖 ...ked som isla z nemocnice mala som 50kil ..teraz mam 47 a vsetci to riesia ..dokonca uz sa ma snazia vsetci spovedat ci niesom chora 😠 a ze sa to nemusim bat povedat..pritom su to iba geny..keby vidis kolko sladkosti jem 😀 ..uz som si na to zvykla pretoze nic nepomoze! 😀 akurat ich druha nevesta pribrala pri tehotenstve 28kil a ja si viem predstavit aki museli byt stastni 🤐

ivec16
8. dec 2013

hehe ked som schudla 32 kg, tak jasne, ze sa vsetci pytali, ci som chora, alebo nejem, ked som povedala, ze som zdrava, tak sa pytali ako sa mi to podarilo... normalne reakcie... ale zacali ma upodozrievat, ze to zvraciam, alebo ze som anorekticka...

20erika07
8. dec 2013

ahoj no to si vzdy kazdy bude mysliet ze neješ a tak...ja som sa prepchavala vsetkym moznym,aj v noci a stale som chudla,zastavilo sa to na 47kil ale fakt som vyzerala ako kost a koza,fuj to 🙂 neskor sa zistilo ze som chora,ale po operacii a vyliecení sa,som konecne pribrala ale len na 51-52kg,viac to neslo,teraz som tehu tak ok,ale bojim sa aby som zas tak neschudla pod 50kg po porode ☹ uz by daco aj ostat mohlo na mne 🙂 zase si budu vsetci mysliet ze nejem 🙂 ale to uz neriesim,nech si kazdy vravi co chce,nie? 😝

wena
8. dec 2013

Ja mám 163 cm a 45 kg a tiež často počúvam poznámky, že som strašne chudá, prečo nejem (jem úplne normálne), či držím diétu a pod. Takto reagujú väčšinou len ženy (závisť ?), od mužov počúvam na svoju postavu skôr komplimenty.

Kedysi mi to bolo nepríjemné, teraz na to reagujem s úsmevom, že áno, viem, že som štíhla a mne sa moja postava páči a som so sebou presne takto spokojná, partner takisto.

Je to netaktné a väčšina ľudí si to zrejme neuvedomuje. Ja tiež nehovorím tučným ľuďom, prečo sú tuční a či nemôžu menej jesť.

dada000
8. dec 2013

Ahoj ja mam 156cm a 45kg a stale pocuvam hlavne od zien ze som chuda alebo ze som znovu schudla no uz dlhu dobu mam 45kg...jasne ze by som chcela pribrat aspon 5kg bola by som spokojna🙂idem vyskusat B12 vraj ti potom viac chuti jest mne aj chuti ale tak za skusku nic nedam..mozno sa mi podari🙂

snopkulka
8. dec 2013

@babulka82 no jo, niektorí ľudia majú silnú potrebu starať sa do vecí, do ktorých ich je prt-makový 🙄 nabudúce povedz, že šetríš na jedle 😝 ľuďom nevyhovieš, takže ak sa ty cítiš vo svojom tele dobre, si zdravá a spokojná, nie je čo riešiť 😵

misinka26
8. dec 2013

Aj mne stále niekto hučí do hlavy, že som ako kosť a koža ... ja mám 168 cm a 45 kg, to je moja celoživotná váha, počas tehu som pribrala na 55 kg ale hneď po pôrode som už mala 49 kg a do pol roka opäť svojích 45 kg ... reakcie okolia ma netrápia, jediné čo ma trápi je, že nemôžem kúpiť nič na seba, nohavive XXS 🙂 tričká XS 🙂 topánky 35 a minule som sa zmestila do bundy č. 162 čo je najväčšie detské číslo 🙂 a kamoška mi na to povedala, že sa mám z toho tešiť, žena rok od pôrodu a oblečie sa do detského oblečenia 🙂 🙂 🙂

alex999
8. dec 2013

😀 😀 Ja mám 172 cm a celú základnu aj strednu som mala 45 kg, potom som trocha pribrala na 48kg, a v tom sa cítím dobre. Po dvoch pôrodoch mám momentálne 53 kg a určite chcem isť na 50 kg, tak sa cítím dobre, tak som to JA. Celý život som počúvala aka som vychudnuta a podobne, ale mne to nič nerobilo 😉 😉 😉 myslím, že polovica ľudi mi len závidela 😝 Vôbec to nerieš 🙂 🙂 🙂 🙂

tinki
8. dec 2013

@babulka82 toto nepochopím..tučným ľuďom ak by niekto povedal..to ako vyzeráš..? a pritom rozoberal jeho jedálniček.., tak sa to všeobecne považuje za urážajúce..
U chudých si však nikto neberie servítku pred ústa a rieši to..
Pri oboch prípadoch si treba uvedomiť, že za všetkým niečo je..Či už prejedanie, alebo naopak dobrá životospráva, práca metabolizmu, či iné zdravotné problémy..
Keby sa tak každý miešal do svojho, bolo by nám všetkým príjemnejšie..

eeffka
8. dec 2013

@babulka82 otazka znie ci si byvala chuda stale alebo si "schudla", lebo co tu baby pisu ze su odmala ako palicky je OK, maju proste taky metabolizmus, ale keby som ja stretla napr kamosku zo strednej a ma o 15kg menej tak prve co ma napadne je ze je chora.

babulka82
autor
8. dec 2013

@eeffka mavala som tak 53kg, po prvom porode 62kg a teraz som schudla na 50kg po druhom porode. Trošku ma donutili zdr, problemy k štihlej linii ale teda jem všetko ale s mierou.Myslim že je to ok,necitim sa zle.
@tinki presne toto ma napadne vždy ,že ked som bola pribrata tak mi nik nepovedal že fuuuj to ako vyzeraš aka si tučna 😀 a teraz to každy rieši a je to tiež neikedy neprijmne lebo nikto nevie či za tym niesu zdr. problemy presne ako pišeš.Inak nemam byt po kom tlsta mamina aj segra maju 50kg.

skvelemanzelstvo
8. dec 2013

netráp sa

tenerifka
8. dec 2013

@babulka82 kasli na to, zavist je velmi zla vlastnost, ale je vsade okolo nas.....

petkaa28
8. dec 2013

Ja som chudá odjakživa a vždy s tým mali ľudia problémy... Lebo nejem a neviem co... Hlavne ked mi to hovoria ľudia, ktorí so mnou strávia 1-2hod týždenne a h.vno vedia kolko toho naozaj zjem..takze sa vždy len usmejem, myslím si svoje a idem ďalej... Sem tam zvýšim hlas a je klud :D a teraz v tehu - ved na tebe nie je nic vidno...lebo je normálne, ze chudá baba bude v piatom mesiaci mat kotol do furika pomaly.... Ideál neriešiť.. :D

eeffka
8. dec 2013

@babulka82 tak potom nie je o com, kasli na ludi... akurat ti mozem zo srdca zavidiet 😀

hela82
8. dec 2013

@babulka82 Tiez som si o vahe po porode vypocula svoje. Ludi som delila do dvoch skupin - ti co sa o mna bali a ti co ich moja vaha pohorsovala (to boli hlavne zeny ktore same bojovali s nadvahou a moja vaha im bola trnom v oku). Najlepsie je nic nevysvetlovat, lebo kto Ta pozna vidi ze sa citis dobre, kto chce len mat blbe poznamky, toho nepresvedcis nicim.... Cely doterajsi zivot som stihla, pred porodom som pri vyske 174cm mala 58-60kg, pol roku po porode mi vaha klesla na 50kg. Citila som sa slaba, ale blbe poznamky nech sa uz konecne najem ma vytacali este viac - jedla som cely cas casto a dostatocne mnozstvo, ale rychly metabolizmus a kojenie spravili svoje. Dnes mam opat svojich 58kg, rada by som nabrala este aspon 5kg ale nejde mi to.... co uz, na blbe poznamky ohladom jedla sa s manzelom len smejeme. Su totiz dni ked zjem za den viac nez on a pritom on pribera a ja som podla BMI na hranici normalu a podvyzivy 😅

barcelona94901
8. dec 2013

to nie je baby o kilách
mám spolužiačku 170cm ,61 kg a vyzerá nenormálne štíhlo a to aj do tváre ,kruhy pod očami,prepadnuté líca,chodí zhrbená,aj sa tak oblieka ,že ju to ešte viacej zoštíhluje ,dali by ste jej tanier teplej polievky a prehodili cez nu deku..ale aj jej mama je taká..jej babka ,sestru má už do druhej rodiny,čistá pleť,žiadne kruhy ,plné prsia ,boky..a nerobí si z toho nič,naučila sa s tým žiť..každá je iná ..spolužiačka od malinka vyzerala z kade ruka,z kade noha ..rebrík,,radiator,kostlivec ju volali .má dobrý metabolizmus,može zjesť aj slona ,.kým jej sestra si musí poctivo spáliť každu kaloriu..

.bud sa s tým naučíte žiť,.alebo to vadí aj vám a začnete to riešiť..niekto chudne,niekto priberá,cvičí,športuje,kašle na to..či sa porovnáva každý den..to máte aj u chlapov ,to samé..

kočka 172cm, 63 kg a postavička ako lusk,že wooow ,otočíte sa za nou aj vy ,tam nehraju rolu kilá..kočka cvičí,maká na sebe,vyzerá perfektne,hoci podľa niekoho tabuľky by bola tučná ?akurát? mala by ešte schudnuť? má ťažké kosti?
riešiť kilá je čistý nezmysel ,..či ste štíhla ,či moletná
jedna tehulka priberie,druhá schudne,tretia naberie aj 30kg,,iná po porode je už na svojej váhe,dalšia sa roky trápi..
a dalšia nerieši,je spokojná,že má zdravé dieťa a je jej jedno kto jej čumí do dekoltu,či osiera jej riť..bud si to pripustíte,alebo nie ..opýtajte sa ženy ,ktorá je chorá,smrteľne chorá či rieši že je chudšia než jej suseda?sestra?svokra?či tučnejšia než niekto z časáku?su to všetko malichernosti..

mám známu ,ktorá má 167cm,47 kg a trápi sa,že má veľké boky a zadok a podľa nej líca ako škrečok..ona sa cíti tučná,vidí sa tučná ,oblieka sa ako tučná ,každý den sa depkuje a dietuje a žije kilami..a jedného dna ju aj vy začnete vnímať ako tučnejšiu,či chcete alebo nie,,čo vám to vsugeruje 🙄

sesternica 172 cm, 45kg,
krásna žena z ktorej sa stala anorektička,
má zdrav.problémy ,nemože mať deti..vlasy nikde,zhoršená pleť atd atd ,,večne sa s niekym porovnávala,brala si každé slovo k srdcu..to máš v rodine,okolí,nejaký ten frajer,časáky,tv.,fotky sem,fotky tam ,porovnávačky s inými ženami .a už to ide,ked je troška labilnejšia povaha ,ľahko je stratiť kontrolu nad vlastnou váhou,nad zdravým sposobom života ,,prestala jesť,začala fajčiť atd..teraz sa na novo všetko učí,príjem stravy..
a tiež im vadí,ak ich označíte za hrkotajuce kosti,oni sa reálne nevidia..vidia sa tučnejšie..pritom ledva chodia..je to trendy,no..hlavne u mladších kočiek..a je dobré,dávať si pozor na jazyk či zo strany štíhlej,normálnej,športovej,moletky..kámošky,mamky,babky,tetky..niekedy aj nevhodne zvolené slovo dokáže narobiť nepeknu šarapatu ,bolo by fajn si to uvedomiť a nezvalovať to na závisť ..a anorektičiek je skutočne veľa aj u nás ,tak isto aj detí s obezitou

porovnávať si kilá je nezmysel,na to bacha baby 😉

babulka82
autor
9. dec 2013

@hela82 prave nad tym som rozmyšlala či to nemože byt aj kojenim? Nezjem moc ale ani malo,mam problem so žlčnikom a preto som schudla.Ale teraz papam už pomaličky všeličo a aj dost sladkeho ale vaha stoji. Preto ma napadlo aj to kojenie a ešte ktomu synček je dost velky zavislak na prsniku 🙂

babulka82
autor
9. dec 2013

@eeffka
@czechzuzanaba
@tenerifka tu je moje sexi telo ,je to take hrozne ?

tilly
9. dec 2013

to je zaavist 😀 😀 😀 😀 😀 neries a tes sa 😵 😵

eeffka
9. dec 2013

@babulka82 toto je akoze chude? podla mna stihle.

babulka82
autor
9. dec 2013

@eeffka ešte mi povedz že som tučna 😀 😀 😀 asi je to fakt len tym že to prišlo tak zrazu 😉

eeffka
9. dec 2013

@babulka82 nehovorim ze si tucna ale stihla postava, chudy clovek vyzera inak. no zrazu ako zrazu, si 7m po porode vtedy sa zvyknu hormony dat do kopy a clovek sa dostane do pôvodného stavu, a ako si pisala tucna si nebola nikdy tak nevidim dovod na take reci

babulka82
autor
9. dec 2013

@eeffka tak po prvom porode som stale na vahe 62kg asi preto je to pre ludi taky šok teraz.A dakujem 😉

zuzkaanicka
9. dec 2013

@babulka82 neries zavistlive reci, si kocka 😉

zlte_kuriatko
9. dec 2013

vobec nie su chudá, ale stíhla 🙂 ja ti poviem ja som pred tehotenstvom mala 59kg, pred porodom 82kg, a 8mesiacov po porode som mala 54kg :D tiež mi každý vravel ako som schudla, aká som príserne chudá, muž ma potajomky fotil a potom mi to ukazoval aby som videla ako mi vidno každú kosť na chrbte 😀 nič som si z toho nerobila ani nerobím, práve naopak 🙂 som hrdá nato, že som schudla prirodzene bez trápenia, velkého cvičenie alebo ničnejedenia. cítim sa dobre so svojou váhou, a to, že mi niekto povie, že som chudá beriem ako kompliment 😉 ty by si tiež nemala riešiť okolie.

montinka
9. dec 2013

@babulka82 vobec nie si vychudnuta alebo moc chuda. Normalna pekna stihla postava. Takze neries a tie reci ber jednym uchom dnu-druhym von.Hned by som tu tvoju postavu brala. 😀