Prijatie na externé štúdium, učiteľka MŠ či asistentka učiteľa?

moon_lights
27. aug 2019

Ahojte. Mám ukončenú soš bez maturity a chcela by som robiť učiteľku v mš alebo vychovávateľku. Poprípade asistentku učiteľa. Bola by šanca na prijatie externého štúdia aj bez maturity? Je možný spraviť si na to nejaký kurz, alebo učiteľské miminum? Alebo len odchodiť externe tie2 roky?. Počula som o pani ktorá tiež nie je vyučená v odbore a pracovala ako vychovávateľka v zš. Viete mi nejako poradiť?

Ďakujem.

lenkav1981
27. aug 2019

@moon_lights bez maturity, ta nezoberu na studium, musis si najskor urobit maturitu, ale kde ako presne to funguje neviem, asi najlepsie zistit na konkretnej skole.

miskamia1
27. aug 2019

Určite ťa nezoberú na VŠ externe, bez maturity. Musíš si najskor dokončiť maturitu. Ja mam maturitu, urobila som si bc, a teraz idem externe na mgr aby som mohla robiť presne to čo chces ty- učiteľku v MŠ 🙂
To určite zvládneš, je to krásny odbor

miskamia1
27. aug 2019

Lebo pri každej prihlaske na vš- či už externe alebo denne, pýtajú od teba priemer posledných dvoch rokov na strednej, a výsledky z maturity. Takže bez toho ťa určite nevezmú.

lenkav1981
27. aug 2019

@miskamia1 Ja od septembra nastupujem na 2 rocne studium pomaturitne odbor ucitelstvo v ms a vychovavatelstvo.
@moon_lights ale musela som dolozit maturitne vysvedcenie, cize fakt bez maturity neni sanca

tyrkysova_kobyla
27. aug 2019

@moon_lights presne ako pisu baby, nemozu ta vziat na nejake dalsie studium, ked nemas predosle dokoncene (t.j. maturita)

szzuzka
27. aug 2019

najprv spravit maturitu a az potom mozes dalej. maturita je zaklad. 🙂

miskamia1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkav1981
27. aug 2019

@miskamia1 ja mam maturitu, bez nej by som nemohla nastupit ani na dvojrocne externe pimaturitne studium.

kvetinka75
27. aug 2019

v prvom rade si sprav maturitu a potom sa môžeš posunúť ďalej. Nemáš dokončené jedno vzdelanie, tak sa nemôžeš pustiť do ďalšieho. Diaľkovo sa dá študovať aj v Leviciach ale až po maturite, príp. na VŠ. A čo sa týka asistentky, neviem či tam netreba nejaké špeciálne vzdelanie, keďže asistenti sú pre deti s poruchami učenia.

viera77
27. aug 2019

@miskamia1 Tiez teraz nastupujem na toto dvojrocne pomaturitne studium, bez maturity nemas sancu....je to POMATURITNE studium, maturita povinna, takze nedavaj zavadzajuce info, podmienky prijatia si vies precitat na stranke kazdej skoly.

miskamia1
27. aug 2019

Ale ved o tom tu hovorim..... je jedno či na dvojročné pomaturitné alebo vysokú školu, bez maturity nemá šancu ani jedno ani druhé si urobiť.

miskamia1
27. aug 2019

@viera77 ja dávam pomatujuce info? V čom prosim ťa? NAPISALA SOM, že NIKAM JU BEZ MATURITY NEVEZMÚ. Maturita je najdôležitejšia, ak chce študovať ďalej.

kvetinka75
27. aug 2019

@miskamia1 možno týmto ,,môžeš nastupovať na 2 ročne štúdium,, . Vyznelo to, akoby dvojročné mohla absolvovať bez maturity. Alebo si možno mala na mysli 2 ročné s maturitou?

viera77
27. aug 2019

@miskamia1 Dnes o 11:28
@lenkav1981 môžeš nastupovať na 2 ročne štúdium, ale nemôžeš nastupovať na VŠ externe, ak nemáš maturitu.....zle som teda ja pochopila???

miskamia1
27. aug 2019

@viera77 keby si čítala zrozumiteľne, nikto nedáva zavádzajúce info, ja neriešim vaše pomaturitné dvojročné štúdium, ale pisala som jej, že všade chcú výsledky z maturity, a ona chce ísť študovať vysokú školu externe a bez maturity nemá šancu. Ani pomaturitné dvojročné bez maturity nemá šancu. Určite som to nemyslela tak, že pomaturitné môže študovať bez maturity, ani som neriešila tuto variantu, keďže rieši že chce študovať VŠ EXTERNE, ale nemá maturitu, tak pomaturitné dvojročné som ja vôbec nerozoberala.
Je jasne že ani to nemôže studovat

miskamia1
27. aug 2019

@viera77 jejda nenky, zle som sa vyjadrila, hlavne kľud a mier prosim ťa 😀 až je to vtipne.
Ako znie nadpis tejto témy? Že chce ŠTUDOVAŤ EXTERNE VYSOKÚ ŠKOLU ALE NEMÁ MATURITU. Nikto tu tvoje dvojročné pomaturitné štúdium nerieši, ja som jej pisala, že na vš externe ju bez maturity nevezmú.
Ospravedlňujem sa, ak som to napisala nepochopiteľne a nezrozumiteľne, ale nerozčuluj sa už

viera77
27. aug 2019

@miskamia1 ale pise aj o moznosti studovat externe 2 roky

miskamia1
27. aug 2019

Ak si autorka dokončí maturitu, tak môže študovať ďalej, a je už na nej, či na vysokej škole externe alebo teda pomaturitne dvojročné štúdium. Ale na ani jedno ju nevezmú bez maturity. Tu si musí dokoncit

viera77
27. aug 2019

@miskamia1 ale ja sa nerozculujem sa, som kludna🙂

miskamia1
27. aug 2019

@viera77 tak ma nabuduce neobvinuj, že poskytujeme zavádzajúce informácie, takéto obvinenie si vyprosim nabuduce ☺️ Lebo nič som nemyslela zle, len my dve sme sa nepochopili. To je celé.
Ďakujem 🙂

miskamia1
27. aug 2019

@viera77 pekný den

nelka0601
27. aug 2019

@lenkav1981 ahoj mozem sa opytat ci si mala nejake prijmacky? A kde presne to ides

marty_4
27. aug 2019

maturitu jednoznacne treba dodatocne urobit ak chce ist dalej, nic viac nic menej a potom uz moze sa rozhodnut co chce, ci ist na minimum alebo pomaturitne studium alebo vysoku skolu 🙂

miskamia1
27. aug 2019

@marty_4 o to som sa tu snažila cely čas, to autorke napísať presne ako ty ☺️ Ďakujem za zhrnutie 😅

marty_4
27. aug 2019

@miskamia1 jo jo pochopila som tu tvoju snahu, aj som si vsimla to nepochopenie, ale tak som rada, ze my dve aspon sme si rozumeli co a jak 😉

lenkav1981
27. aug 2019

@nelka0601 ano robila som prijimacky idem do Ziaru nad Hronom

lenkav1981
27. aug 2019

@nelka0601 ale mala som aj nahradnu skolu do BA na sukromnu, tam sa prijimacky nerobia

nelka0601
27. aug 2019

@lenkav1981 A ake to bolo myslim v ziari? Aj si musela spievat

petushqa2710
13. feb 2020

@lenkav1981 kde prosím študujes??

katka571990
24. jan 2023

@lenkav1981 zdravím môžem sa opýtať na akej skole studujete ? Ďakujem