Prijali by ste kratšie prázdniny?

23. júl 2024

Sú pre vás prázdniny stresujúce obdobie, pretože neviete čo s deťmi? Viete si predstaviť, že by trvali kratšie, napr. 6 týždňov? Príp., že by boli otvorené školské kluby?

galganka
23. júl 2024

...keď sme si vyrábali deti, rátali sme s tým, že sa o ne bude treba starať. Prázdniny len nech pekne sú.

gabriela2952
23. júl 2024

Tak s deťmi sa dá vymyslieť hocičo, s partnerom si nedávajte dovolenku spolu , potom stari rodicia alebo niekto z rodiny ak sa dá. Ak nie tak opatrovateľky

radacak
23. júl 2024

Nie neprijala

malapepka
23. júl 2024

Nie, kratsie prazdniny nechcem. Ani moje deti.
Za dalsie, v tych skolach a skolkach je tak pekelne horuco, ze sa vnutri neda fungovat.
Predstav si jednu rozhorucavenu miestost plnu okien, teplo jak v peci a v nej minimalne 20 deti.
Ako by si tym detom pomohla, ak by sa skratili prazdniny?

vanilkovazmrzka
23. júl 2024

Ja by som prijala prazdniny pre dospelakov 💁‍♀️

nikha2809
23. júl 2024

Ja by som prijala kľudne aj o ďalšie dva mesiace dlhšie.Ale keď som si po RD hľadala prácu, moje prvé kritérium bolo, aby sme bez problémov s mužom vykrývali prazdniny

jana005
23. júl 2024

Ja by som prijala dlhšie prázdniny 🙂

denden77
23. júl 2024

prijala ✌️

petuska1989
23. júl 2024

Dcera konci skolku, ktoru maju zatvorenu cez prazdniny na jeden mesiac a uz zacinam mat stresy, ze co bude o rok, lebo to bude horsie.. som na nu sama a este ze mi nasi pomahaju, zoberu si dovolenku, aby mi pomohli.. a ceny dennych taborov sa mi zdaju dost drahe, uz aby som zacala setrit.. takze ja by som kludne prijala kratsie prazdniny..

terina25
23. júl 2024

Prijala by som urcite Dlhsie prazdniny

vroni
23. júl 2024

Nie, neprijala. Vždy mi bolo ľúto nemeckých deti, že majú také krátke prázdniny (žila som tam, inak by mi to asi nenapadlo)

salome123
23. júl 2024

ja asi kratsie... resp. keby skoly cez prazdniny usporiaduvali skolske kluby, to by bolo fajn. takto trcia pri starych rodicoch a cumia do mobilov ☹

emm_i
23. júl 2024

Neviem si predstaviť učiť deti cez leto. Už v júni, keď boli horúce dni, boli deti nesústredené a naozaj sa učilo ťažko. Fakt si to neviem predstaviť cez tieto horúčavy. Som za to, aby boli pre deti detské kluby - ale to je v podstate už teraz, rôzne tábory atď. Každý, kto má deti, predsa vedel vopred, čo to obnáša cez leto.

koniarova
23. júl 2024

@vroni koľko majú v Nemecku? Nechce sa mi googlit. Vďaka.

deti95060810
23. júl 2024

v Angl. majú kratšie... vraj chodili do školy doteraz - tak nám to tvrdí švagriná ktorá tam žije...

deti95060810
23. júl 2024

s niektorými skupinami detí je to asi ťažké... takí autisti potrebujú dennú rutinu a zrazu sú doma.
inak bežné deti - ok

laurita285
23. júl 2024

Slovensko: približne 9 týždňov (od začiatku júla do začiatku septembra)
Česká republika: približne 9 týždňov (od začiatku júla do začiatku septembra)
Poľsko: približne 10 týždňov (od konca júna do začiatku septembra)
Nemecko: 6 týždňov (dĺžka a termíny sa líšia podľa jednotlivých spolkových krajín)
Rakúsko: 9 týždňov (od začiatku júla do začiatku septembra)
Maďarsko: 11-12 týždňov (od polovice júna do začiatku septembra)
Slovinsko: 9 týždňov (od konca júna do začiatku septembra)
Chorvátsko: približne 12 týždňov (od polovice júna do polovice septembra)
Bulharsko: približne 12 týždňov (od polovice júna do polovice septembra)
Rumunsko: 11-12 týždňov (od polovice júna do začiatku septembra)
Taliansko: 12-13 týždňov (od polovice júna do polovice septembra)
Španielsko: 10-11 týždňov (od konca júna do začiatku septembra)
Francúzsko: približne 8 týždňov (od začiatku júla do konca augusta)
Spojené kráľovstvo: 6-7 týždňov (od konca júla do začiatku septembra)
Írsko: 8-9 týždňov (od konca júna do konca augusta)
Holandsko: 6 týždňov (od polovice júla do konca augusta)
Belgicko: 8-9 týždňov (od začiatku júla do konca augusta)
Luxembursko: 7 týždňov (od polovice júla do začiatku septembra)
Portugalsko: približne 12 týždňov (od polovice júna do polovice septembra)
Grécko: 12-13 týždňov (od polovice júna do polovice septembra)
Fínsko: 10-11 týždňov (od začiatku júna do polovice augusta)
Švédsko: 10 týždňov (od polovice júna do konca augusta)
Dánsko: 6-7 týždňov (od konca júna do polovice augusta)
Nórsko: 8-9 týždňov (od konca júna do polovice augusta)
Švajčiarsko: 5-6 týždňov (dĺžka a termíny sa líšia podľa jednotlivých kantónov)
Litva: 11-12 týždňov (od polovice júna do začiatku septembra)
Lotyšsko: 12 týždňov (od polovice júna do začiatku septembra)
Estónsko: 11-12 týždňov (od polovice júna do začiatku septembra)

doriiis
23. júl 2024

Akurát dnes ráno,keď som sa o 8:55 prehadzovala na druhý bok som si vravela,že by prázdniny mohli byť stále.😃
Nikam nevstavat,žiadne extra povinnosti.Prazdniny sú super

zuju2
23. júl 2024

Nie,nechcela by som kratšie prázdniny. Nakoľko som aj učiteľka, veľmi.dibre mi padne oddych. Neviem si predstaviť učiť v lete v tych horúčavách. Deti už v júni nevládzu a sú unavené.

ivanakal
23. júl 2024

Nechcela by som aby mali kratsie prazdniny. Chcela by som viac dovolenky v lete pre seba, aby som s nimi mohla byt. 🙂

akvi
23. júl 2024

Ak sa tieto horúčavy budú stupňovať, bude nevyhnutné prázdniny práveže predĺžiť aspoň i dva týždne v júni tak, ako to majú balkánske krajiny. Lebo je to už utrpenie v tých našich socikovskych školách.

autor
23. júl 2024

A ako to majú riešiť pracujúci rodičia malých detí alebo matka samoživiteľka?

iwanka222
23. júl 2024

Nie mne to takto vyhovuje. Maly uz pojde do prveho rocnika a som vdacna zato ze tie dni ked mam volno mozem stravit s nim. Uz ho nebudem moct len tak vybrat zo skoly aby som s nim isla na tri dni niekam ako doteraz.

jablkovastrudla
23. júl 2024

@laurita285 Irsko ma pre deti na secondary school prazdniny 3 mesiace ( decka maju 12-13 rokov) tesim sa velmi 😅

emm_i
23. júl 2024

Autorka, ale školy nie sú na to, aby tam rodičia odložili dieťa počas prázdnin. Občas mi to tak už pripadá... Mám dieťa, ale nemám s ním čas kedy byť, tak nech sa oňho starajú učitelia v škole.

autor
23. júl 2024

áno, ale z času stráveného s dieťaťom nezarobím a nebudem ho mať čím živiť 🙂 nemyslím to v zlom, iba ako diskusiu. Práveže v západných krajinách ako podpora cez prázdniny fungujú školské kluby, kde sa deti voľne hrajú. Tu nič. Resp. drahé súkromné tábory, ktoré su napr. pre samoživiteľov alebo viac detné rodiny nedosiahnuteľné.

kristinapetronela
23. júl 2024

Nemenila by som nič .mam 3 deti a dotahujeme sa stále kto s nimi bude . Stále ma kto byť . Nie je žiadny problém .ľúbime ich a chceme s nimi tráviť čas

kristinapetronela
23. júl 2024

Sú rôzne tábory alebo si nájdi prácu kde budú chápať že 3 dni neprídeš keď dieťa ochorie .

zuzubb007
23. júl 2024

Milujem prázdniny, jedine dva mesiace v roku, kedy neriešim žiadny soplik takže z tohto hľadiska je to naj, čo sa týka práce keď sú deti 6-7 ročne áno je to zle a dlhé prázdniny lebo dieťa treba dakde dat, ale keď su väčšie od tých 10 rokov vedia byt samé doma, čiže pohoda úplná potom už

editjal
23. júl 2024

no mozno pre matku ktora je doma by mohli byt prazdniny aj cely rok. Ale ja chodim do prace a je pre mna tazke nejako poriesiť tie 2 mesiace. 2 tyzdne mam dovolenku tento rok som zaplatila dcere 3 tabory denne stalo ma to to 450€ co je uz dosť takze ešte mi chybaju 3 tyzdne kde ju dat. Keby boli tie skolske kluby aspon pre prvy stupen by bolo super... nemuseli by sa ucit ale skolske kluby by boli super...