Prieskum šatníkov. Koľko oblečenia máte?

rommie
12. okt 2019

Čauky žienky,
Robím si poriadok v šatníku a začínam sa nad sebou hlboko zamýšľať, preto chcem urobiť prieskum koľko máte vecí. (Či som normálna). Počítajte také čo nosíte medzi ľudí, nie doma. A aj také, čo ste mali raz alebo ani raz ale ešte ste sa neodhodlali ich predať/darovať/vyhodiť.

Spočítajte:

Svetre+mikiny (Nie tenké tričká s dlhými rukávmi)

Nohavice (dlhé)

Šaty+sukne

Ďakujem za účasť 🙂

rommie
autor
12. okt 2019

A počítajte len veci na bežné nosenie, do práce, školy, vonku. Nie do fitka, na spoločenské udalosti 🙂

judar
12. okt 2019

Handier mám tolko že keď otvorím skrinu tak ma zavalí lavína. 😂 počítať sa mi to nechce lebo to by som musela ešte aj pozalepované plné krabice pootvárať...a najsmutnejšie je človek furt niečo kúpy otrhne visačku 1-2x to na seba hodí 1-2x operie a stojí to naďalej v skrini

julia2018
12. okt 2019

5 svetrov, 2 legíny, 23 šiat, 6 bluzok/tunika, 9 tričiek, 2 kabáty na jeseň, 3 na zimu. Nerátam veci na doma a spanie, či cvičenie..

mishka81
12. okt 2019

Raz som si dala tu namahu a spocitala saty na bezne nosenie. Prisla som k cislu 62. Ale zas sukni mam asi len 5, nebavi ma k nim kombinovat vrchy, radsej siahnem po satach. A nohavice radsej pocitat ani nejdem. Najlepsie na tom je ze rano si nemam co obliect, pritom skrina je totalne plna, stale nieco nakupujem a potom ked nieco kupim zistim ze nieco podobne uz doma mam a nenosim :D

adrianebrooks
12. okt 2019

Mam jednu celu izbu detsku prerobenu na šatnik,veci na zimu musim davat do postele a inej izby inak by som to nepomestila Takže sa to asi spočitat neda ani😂🙂 niekedy najdem vec ktora ma ešte vysačku.🙄Ale už som sa trošku skludnila,trošku dost za posledny rok nakupujem už len dizajnerske veci ktore su drahšie takže si ich nekupim ani polovicu ako predtym tych z Gate,Ny,H&M.Radšej osobne podporim čo už slovenskych navrahov alebo zahraničnych.Začala som trošku rozmyšlať nad tym všetkym ako škodime planete aj tymto atd..😬 ...jedine čo som počitala su topanky raz a bolo ich 80 parov,tak som si dala zaväzok že dvoje vyhodim jedni kupim vždy

meca
12. okt 2019

Ja sa snazim o.minkmalizmus

marsmykkok
12. okt 2019

Svetre+mikiny (Nie tenké tričká s dlhými rukávmi) nejakých 10?

Nohavice (dlhé) 5

Šaty+sukne 3 šaty

Robím z domu, takže veľa toho nepotrebujem do mesta alebo na nákup, horšie keby dáš spočítať veci na doma...

zuzana76
12. okt 2019

aj ja sa snazim o minimalizmus a slow fashion, aj ked to tak u mna v skrini nevyzera, tiez je to na tu lavinu, ale uz nenakupujem niekolko rokov hala bala, mnoho veci som darovala. Ja sa o minimalizmus nesnazim ani tak kvôli planete, ale nebavi ma mat vela veci a nemat doma prehlad, musim mat poriadok a to sa pri velkom pocte veci neda, takze u mna je ten minimalizmus skor kvôli tomu, ze mam rada poriadok a prehlad. Stale mam ale vela veci, ktore takmer vôbec nenosim a cakam na nejaky swap, aby som ich tam posunula.

rommie
autor
12. okt 2019

Môj status je 14 mikín a svetrov. 33 sukní a šiat. 21 nohavíc. Nepočítam tričká, blúzky, veci na spanie a cvičenie.

@adrianebrooks ja tiež už kupujem len dizajnérske kúsky, čo stoja fakt dosť ale aspoň nekúpim 5 handier ale mám jednu poriadnu vecičku. Niekedy som uvažovala tak že mať čo najviac, ale teraz za 50 eur kúpim radšej jednu poriadnu vec ako 5 handier...Topánky.. tie som teraz zrátala. 38 párov. Vrátane všetkého, aj to čo nosím len do fitka, na spoločenské udalosti alebo na turistiku

drobcek53
12. okt 2019

Veľa.. nechce sa mi to ani počítať... ale keď som tak odhadom pozrela, mikiny+svetre to bude určite aj 40+, tričiek určite aj 70+ (ak by som rátala dokopy na ramienka, krátky rukáv, dlhý rukáv), šiat tiež určite aj 50+... a také podobné počty všetkého :D možno aj viac no.. naozaj to nechcem radšej presne rátať :D

Poviem ale, že pravidelne svoj šatník triedim, a tak 98% svojho šatníka aj reálne nosím (zvyšné 2% sú kúsky, ku ktorým mám citovú väzbu a jednoducho si ich chcem nechať) 🙂 .. A väčšina je kvalitných vecí. Niektoré z tých vecí mám skutočne dlhé roky. Nie som nákupný maniak (paradoxne nakupovanie neznášam :D :D ), ale nazbiera sa to no.

adrianebrooks
12. okt 2019

@rommie topanky samozrejme tiež na obe sezony som počitala aj šlapky,sandalky..ja ani netušim ako sa to po pravde hentak nakopilo,topanky už len kvalitne kupujem tiež či už pre zdravie ale aj kvalitu.Akoźe zasa uznavam neviem si predstavit mat malo topanok,lebo ked si niečo kupujem chcem to nosit aj 4 roky,niektori ludia to tak robia kupia a ponosia a vyhodia,ale ja strašne nerada vyhadzujem tak si veci strašne šetrim a striedam aby sa neponičili🤦🏼‍♀️ Presne tiež poslednu dobu už riešim kvalitu nie kvantitu.A tak zasa mam chorobu pri ktorej schudnem a priberiem 10 kil hocikedy v priebehu 2 mesiacov takže musim mat dve velkosti v šatniku😂

nikuskaa92
12. okt 2019

ja som maniak na nohavice rifle...mam ich asi 50+ 😀

marsmykkok
12. okt 2019

@rommie tak mikín/svetrov veľa nemáš, ani nohavíc ak máš vyslovene medzi nimi dosť takých čo sú teplé a nosia sa len v zime alebo naopak sú letné a nenosia sa na jeseň a zimu. sukne a šaty toho je veľa podľa mňa, ja by som vytriedila čo reálne nosím, ja som zase náročná na šaty hoci ich nosím rada a ked aj úmorne hľadám neviem nájsť také čo by sa mi páčili a aj by mi sedeli, preto som za jedne tiež naposledy hľadala náhradu vyše roka. Takže ledva udržím počet 3, ale reálne kedže v lete nosím iba šaty by som brala aj nejakých 5-6, sukne nenosím

marsmykkok
12. okt 2019

@adrianebrooks tak ja mám zimné krátke čižmy 1 a nosím ich celú zimu a mám ich už 4 roky... chodím v nich len do auta a väčšinou po interiéry alebo von po dlaždiciach a tak, takže sa nemajú kedy zničiť. ale ako píšem, robím prevažne z domu, keby nie a chodím denne do práce, určite aspoň 2 by boli treba, ale viac nie. potom mám 3 tenisky, 1 baleríny, 1 sandále a čo sa týka obuvi do mesta/na nákup stačí mi a nemením to každý rok. Horšie je to s obuvou do prírody a lesa, tej je viac aj sa viac ničí

adrianebrooks
12. okt 2019

@marsmykkok čižmy aj mne vydržia ale tie akoby jazdecke kotnikove topanky mi vždy vydržia len jednu sezonu bohužial ked ich moc nosim,myslim že take tenisky a tak sa skôr zničia hlavne tie buele farby😬

eliska13
12. okt 2019

@rommie Strašne veľa mám oblecenia práve upratujem 2 izby a asi začnem vyhadzovať, lebo sú to veci, ktoré nenosím a len stále prekladám.Nic neviem vyhodiť😭

sense
12. okt 2019

Do prace nosim uniformu, mimo prace 2rifle, mikinu 1, svetre 2, a zo 5kosiel, zo 5 siat a sukni.... topaok dokopy na cely rok aj s prac. Do 10parov.... keby som v nakupnych maniackach po 10minutach nie je co k moju satniku povedat 😉

rommie
autor
12. okt 2019

@adrianebrooks no toto presne aj mne kolíše váha od 50 po 60 kvôli chorobe takže som od XS po M. A teraz keď XS neoblečiem tak to predsa nevyhodím 🙄😄

adrianebrooks
12. okt 2019

@rommie a mne sa fakt akože od 34-38 meni vaha a neviem si predstavit že tie veci popredam vyhodim a zasa budem mat xs a zasa nebudem mat žiadne nohavice ani nič a kedže viem,že mi takto koliše ta vaha tak si aj uvedomujem že proste musim mat viac oblečenia.Take rifle tych mam tak 15 no momentalne som na xs a nosim 3-4 kusy

marsmykkok
12. okt 2019

@rommie
@adrianebrooks tak ja som počítala len čo oblečiem... mám aj ja veci čo neoblečiem (pár riflí a nejaké 2 bundy) Tiež som pribrala po liekoch a čakám kým sa to upraví a ide o takmer nové veci a nebudem im hádzať do koša a predať nepredám ani za nejakú štvrtinu ceny, iba ak v aukciách, ale nebudem nejakú vec za 20 alebo 50 eur dávať za 1 euro ked sa mi pravdepodobne ešte zíde

sonnenshein
12. okt 2019

4, 5, 3 😉
Sestra ma naucila na KonMari, a pridala sa cela rodina, takze sme vyrazne zredukovali oblecenie, nakupovanie, atd...

simca06022011
12. okt 2019

No vrátila som sa pred pár rokmi k minimalizmu štýlom, nenakupim nič kým mám čo nosiť 😂 ešte staaale mám plnú skriňu.. na jar som vyhodila 3x 120L vrece a niekoľko tašiek handier. Riflí som pri tomto triedení mala 35... Teraz asi tak 30 tričiek ( neviem či nosím 5 😂), 3 nohavice, 2 rifle a zopár legino-nihavic, sukne nenosím, šaty asi 3-4, svetre iba dlhé mám 2, obyčajne žiadne... Nejaké tuniky a bluzky. Letné látkové nohavice cca 5. A halda teplákov a pyžam 😂 kabát jeden (nový, staré som na jar vyhodila všetko), zimné bundy tri a z toho jedna iba okolo domu.

simca06022011
12. okt 2019

@adrianebrooks
@marsmykkok ja tieto menšie veci mám v plastovom boxe zložené a odložené 😁 nech mi to nezavadzia

arcenciell
12. okt 2019

Ja sa pridam tato tema na zaujma 🤣

osky
12. okt 2019

Mam ozaj velmi vela oblecenia....
Moje to povolanie vyzaduje .
pocitat sa mi to nechce.
Nebolo by vhodne chodit v par kuskoch a stale nosit to iste...
Su to vsak veci kvalitne,
snazim sa vzdy kupovat klasiku,ziadne extremne modne vystrelky a preto v podstate mam aj vela veci,ktore maju aj dost rokov.
A vela z nich je ako novych,pretoze o oblecenie sa staram/setrne pranie atd../
Take nohavice,sukne,sacka,bluzky,tricka,tuniky....
To je uz roky takmer rovnake,menia sa farby ,ale ja uz mam rokmi nazbieranych milion roznych out fitov🙄🙄🙄vo vsetkych moznych farbach.
Satnik obmienam s rozumom,prikupim si obcas nieco a neznicene veci jednoducho nevyhadzujem.
Nevlastnim nic,co by bolo nemoderne alebo extra moderne len na 1-2 sezony...
Volim eleganciu,alebo ak lezernejsie tak sportovo-elegantnu modu.
Ale snazim sa nenakupovat ak nepotrebujem,
Neznasam plytvanie v akomkolvek ohlade a hlavne,snazim sa redukovat odpad.

U mna su trochu problem topanky,mam ich tiez vela,farebne,sezonne....ale tu zas musim povedat,ze topanky aj dost rychlo zoderiem,takze ine vychodisko nemam.

Ja myslim,ze je uplne normalne,ak zena pohybujuca sa medzi ludmi,v praci,roznych skciach,vecierkoch...ma vela oblecenia.
Dolezite je vsak to oblecenie aj vyuzivat a nie po 4 razoch to uz vyhadzovat a kupovat zase nove.

Treba si jednoznacne pozriet film THE TRUE COST.
Kym som nevidela,kym som sa nezaujimala o zero waste,ekologiu....neriesila som.
Preto mi skrine praskaju vo svikoch.
V poslednych rokoch som svoj postoj velmi zmenila...
A som zato rada.

laura164
12. okt 2019

9 svetrov, 8 nohavíc, 3 šaty, 4 sukne. Všetko čo som nenosila som predala, dala sestre alebo vyhodila a to bola polka skrine, nenosila som to a zaberalo mi to len miesto 😄 a neľutujem to

bafka
12. okt 2019

3, 4, 1 šaty, 3 sukne. Niektoré čísla mi idú oči vyočiť. Bijeme sa do pŕs za krajšiu planétu, ale nemáme problém podporovať pomaly najväčší biznis a znečisťovanie planéty množstvom oblečenia- ZBYTOČNÉHO. Áno, som na rd, takže veľa ozaj nepotrebujem. Ale ani keď som chodila do školy/práce, nepotrebovala som sa pretŕčať každý deň v inom a kupovať stále a stále nové veci. Ovšem, niektoré povolania to vyžadujú, no ruku na srdce, až toľko ich nie je. No zostalo mi z niektorých komentárov fakt zle

tyelde
12. okt 2019

Svetre a mikiny 4, Nohavice 3,šaty a suknr 0

adrianebrooks
12. okt 2019

Na druhu stranu ženy obdivujem vas tie čo mate tak naozaj že malinko veci,pretože ja by som sa asi nedokazala citiť dobre ist par dni v rovnakom oblečeni.Je to asi povrchne ale ale ja si to na ludoch strašne moc všimam,nie žeby naschval ale už tak automaticky...😬 ja modne vystrelky riešim sekačmi,bazarikmi a tym že stare oblečenie prešivan na ine kusky,od malička žijem velmi modou🤷🏼‍♀️ A dalšia vec ked mate naozaj minimum oblečenia,čo pranie? Lebo my doma sme zvyknuty prat až ked sa pradlo nakopi,takže si myslim že by som si nemala čo obliect😬

laduska79
12. okt 2019

@rommie nuž asi mi hanba! Tri mikiny, tri x rifle, 11 tričiek s krátkym, 6 s dlhým rukávom. Šaty žiadne, sukne žiadne. Tenisky 1x, šľapky 1x, čižmy jesenné, čižmy zimné. Kabát jesenný, bunda jesenná, vetrovka zimná. Zistila som však, že aj tak nosím iba tie veci, v ktorých sa cítim dobre, a viem ich nosiť, kým sa nerozpadnu... ALE JA NEZNÁŠAM NAKUPOVANIE !!!