Priateľ všade mešká

7. máj 2020

Moj priatel je sice skvely ale ma zlu vlastnost a to,ze vsade meska na vsetko ma cas. Povedal,ze pride za mnou o 3 ja som z nocnej ani nespala iba som upratovala varila luxovala a prisiel za mnou az okolo 5 a jedla sa ani nedotkol. Stve ma to alebo snazim sa a on na to serie. Priserne ma s tym vytaca. Stale ho musim Vsade nahanat ked niekam ideme pretoze on ma na vsetko cas a potom je nervozny lebo meskame. Baby da sa taky chlap prerobit?

deti95060810
7. máj 2020

nie... je to jeho povahová vlastnosť.

nnnuuunnn
7. máj 2020

Da, povedz vzdy termin o 2 hodiny skor 😀

pribinak
7. máj 2020

A on je na vine, že ty si po nočnej nešla spat? Či čo?

ledgerka
7. máj 2020

Muza neprerobis ale svoje myslenie ano. Dajme tomu ze si upratovala, luxovala a varila pre seba a svoj dobry pocit. To ze prisiel neskor je bonus 🙂 mala si cas na seba. Muz nevidi ze toto vsetko bolo akoze kvoli nemu. To len zeny vsetko tak stavaju. Rob vsetko kvoli sebe, nie kvoli muzovi. Takato nasrata potom nebudes 🙂 Je ine ked ste niekam spolu ohlaseny a on meska. Tam by som po 2 raze povedala ze ok, odteraz cakam 10 minut a potom odchadzam sama.

jaskolka
7. máj 2020

Nie. Nedá sa. Poznám osobne. Často sme zmeškali bus, či vlak, meskal aj do roboty, keď povedal, že príde coskoro, bolo to o niekoľko hodín. Nezmeníš ho, proste nemá zmysel pre čas. Bud si zvyknes, alebo budeš stále nervózna z toho, aj keby si vyplula duši, takých ľudí nezmeníš. A aj ženy sú také, kamoška prosto nevie prísť načas, nevie si zadelit to, motá sa aj tri hodiny, a v podstate nič nerobí, len sa motá, tu sadne, tu postoji, tu polozi pohár, a cas letí.To je taka povaha...

1gabriela13
7. máj 2020

Nedá😂ja mam takého muža. Po 3 rokoch napominania som prestala napominat a keď sme mali niekam ísť tak som mu povedala vždy čas o hodinu skôr a stíhali sme. Inak on mešká vždy aj na vlak, ráno počujem ako už vchádza vlak do stanice a on beží jak šialený po schodoch a preskakuje plot 🤣

jaskolka
7. máj 2020

@1gabriela13 predstavila som si to... V zime ako v tme letí cez plot 😅😅😅

ledgerka
7. máj 2020

To ze si nesla spat po nocnej tiez tvoje rozhodnutie, nabuduce to nerob ked cakas ze to akoze on uvidi a zatlieska ti.

autor
7. máj 2020

O to nejde ale to ze neni schopny zavolat a povedat vies co zdrzim sa necakaj ma. Serie ma s tym pretoze ja cely den prisposobim kvoli nemu a nakoniec aj tak z toho ja videm zle

marca12
7. máj 2020

Nie neda 😀 alebo vlastne da,prisposobis sa jeho tempu. Zijem s nedochvilnym clovekom a to,ze pride za tebou neskor je este nic popritom,co som si ja odzila s mojim za tie roky a to som mimoriadne tolerantny clovek,ale niekedy ma dohana do sialenstva.

brita7777
7. máj 2020

je to nezodpovedne detinske spravanie..a do prace vie prist na cas ? a co ked pridu deti ? kolko casu venujes jemu a jeho meskaniu ? neni to tak trochu iba o nom ?

jaskolka
7. máj 2020

A robi to bezne, či len teraz sa stalo? Lebo ak ty si typ, čo je absolútne dochvilny, a mešká, len ak sú okolností také (mešká vlak, kde cestuješ, havária na ceste, zápcha) teda bez tvojej viny, a on je typ "hodiny a čas, nevidím" tak on ti ani nedá vediet, že bude meškať, lebo to jednoducho nevníma. Ex trebárs mal ísť na spoj do prace o 15.00,bolo 14.50 a on bol schopný si ísť variť kávu, sadnúť na záchod a potom búchať všetkým, letieť, zabudnúť veci, ale jednoducho nevedel si zadelit čas, nevnímal ho

autor
7. máj 2020

On proste sa tam zamota a zabudne na cas. A ja mozem cakat

iviacik
7. máj 2020

Jeho neprerobis. Tu ide o to, ci si ochotná to tolerovať a zvyknut si, alebo nie.
Ja osobne by som si nezvykla. Potrebujem (a nastastie mam) pri sebe zodpovedného muza, na ktorého sa môžem spoľahnúť. Možno ma xy ďalších vlastnosti, ktoré tuto jeho jednu zlú prevyšujú. A mozno nie. Je to na tebe a bude to Váš zivot 😊

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
7. máj 2020

To je povaha....na bud sa s tym naucis zit alebo musis najst ineho.

kittyna5
7. máj 2020

Buď si treba zvyknúť, alebo tiež "mať čas" 😉 aj mňa vytáčalo, keď povedal, že príde z roboty vtedy a vtedy a neprišiel a ja som sa snažila navariť presne, aby keď príde mal večeru. Potom som si povedala, že veď to je jeho chyba, on si bude zohrievať jedlo nie ja, alebo naňho bude čakať kým dovarím, lebo sa neponáhľam. A keď sa aj dohadujeme, že niekam pôjdeme, tak si vždy pripočítam k jeho navrhnutému času takú pol hodinu a potom nemusím riešiť, že to neni vtedy a vtedy presne 🙂

tenerifka
7. máj 2020

mam taku kamaratku, ale zlepsilo sa to. Predtym sme sa dohodli na 14,00, a o 14,30 mi vola, ze sa ide este osprachovat atd....potom som to zacala robit tak, ze sme sa dohodli na 13,30, a prisla som po 14,00....a prisli sme skoro naraz. Postupne sme sa dostali do stadia, ze raz uz prisla skor ako ja, a teraz uz vacsinou chodi nacas. Je Spanielka, ostrovanka, vsade sa zakeca, vsade uteka, meska...ale pri mne je dochvilna. Boli sme aj s deckami na kratkej 5-dñovej dovolenke, trochu som sa obavala, lebo jej baby su tiez strasne v tomto, ale bolo to ok, meskali tak minutu-dve-pat maximalne😅

tenerifka
7. máj 2020

nabuduce necakaj, dohodnete sa na 15,00, nepride, 15,15 zdvihni kotvy a chod von, nauci sa

nikca101
7. máj 2020

Urcite ho neprerobis moj je presne taky isty.. Meskali sme fakt vsade koli nemu vzdy.. Napr. Aj na svadbu jeho bratranca sme prisli neskoro ledva sme stihli kostol :-/ tiez ma to vytaca do nepricetnosti pritom jeho vyhovorka je ze nestiha ze ma moc roboty.. No po rokoch som si zvykla ho brat takeho aky je ved kazdy mame chyby a proste mu len vzdy poviem cas o minimalne polhodinu skorej alebo mu nastavim budik tak hodinu pred odchodom aby vedel ze si ma pohnut ze kolko je uz hodin 😀 nic lepsie ma doteraz nenapadlo

marca12
7. máj 2020

Haaa ha ha moj ma mal prist vyzdvihnut k vlaku a ja som tam ako krava cakala vyse pol hodiny,volam mu,kde je a on,ze uz na ceste..co myslis kolko som tam este cakala. Mna presne toto dozerie ako pises. Meska,ok ale tak nech zavola a povie pravdu a nie bude zahmlievat a hlupanu zo mna robit. Vzdy som vsade cakala skoro hodinu,vzdy ma nechal cakag. Nastastie uz mame dve auta a nie som nanho odkazana. Alebo sme isli na oslavu,svadbu nikdy sme kvoli nemu nestihli prist nacas. Len najhorsie je,ze meskajuci ludia nemaju poriadok ani vo veciach,financiach v nicom.

bmuller
7. máj 2020

No, mrzi ma, ze si taketo stretla... Zial, ja som taky pripad, ale v zenskom prevedeni ☹ Strasne zavidim ludom, ktori vsetko stihnu a su dochvilni. Neviem, proste sme tak nejak naprogramovani, ze nic nestihame. Snazim sa to, samozrejme, korigovat a pohnut kostrou, ked mame niekam ist, ale casto sa to proste vymkne z ruk 😇
Skus si s nim pohovorit o tom, preco meska a ci si uvedomuje, ze je to neprijemne pre okolie. Ak aspon uvidis snahu sa zlepsiet, tak ho skus tolerovat, ak nema ine vyrazne nedostatky. A casy nejakych dohod a stretnuti si potom musis "prepocitat".

marca12
7. máj 2020

@tenerifka no nenauci sa 😀

marca12
7. máj 2020

@retatka velky omyl,to nie je chyba vo vychove. Svokra je dochvilna,jej ked povies o 10,ona bude 9,45 uz cakat. To je dana povaha cloveka. Alebo poznam chlapa,ktory ma prisneho.otca,cely zivot ho bicoval a snazil sa ho zmenit,nejde mu do hlavy ako on taky poriadny clovek moze mat tak nedochvilneho syna 😀

janinka007
7. máj 2020

To nezmeníš. Ja som mala takého exa. Povedal kolegyni, že pre ňu príde 6:30 a on ešte len o 7:15 vstaval. Ja som sa za neho cítila sprosto, lebo to bolo pravidelne a to dievča vždy bolo nachystané 🤦‍♀️

jaskolka
7. máj 2020

To sa nedá "prevychovať" je to jednoducho v tom človeku dane, je to aj naopak,ja som dochvilna, radšej prídem 15 minút skôr, ako minútu neskôr. Aj keď som trebárs si 100x povedala, že prídem tak, aby ma kamoška, čo stále mešká, čakala, nech ti vidi, ako to je, nedám to, neviem meškať., 😃😃. Aj keď som schválne pomaly sa obliekala, maľovala, atď, aj tak som všetko stíhala a zasa ju čakala. Čiže nie, priateľa neprerobis. Bud si zvykneš, alebo pôjdete po čase od seba, lebo ta to bude maximálne vytáča

miroslava21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mondolina
7. máj 2020

Človek, ktorý pravidelne mešká, si neváži čas toho druhého, je mu jedno, že druhý čaká a stráca čas. Nedokážem to akceptovať.

guiseppinka
7. máj 2020

Neznasam meskanie. Tiez som vsade skor, ak meskam co i len minutu, tak volam a som z toho nervna. U chlapa v rodine vsetci maju cas. O pol 4 sme mali mat sobas, cesta odneho k nam trva takych dobrych 45 min. O tretej mu volam, ze kde su a on ze ved doma. No mna skoro slahlo... Lebo prisla teta a este sli jest🤦 ako vedela som, ze budu meskat, a dala som im realne rezervu 45 min (im treba doslova nariadit odchod). Muz nevidi zmysel riesit nejakych 15 20 min... Ze ved naco...

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz