Priateľ je pracovne vyťažený a nemá chuť na sex

alzbeta369
6. jan 2021

Ahojte, priatel má ozaj ale že ozaj ťažkú prácu teraz, a dosť ma zanedbáva. Chodí domov unavený, bez chuti, nejak ani nemá chuť sa moc rozprávať, ja ho chápem, a snažím sa. Ale proste nespí somnou. (Nepodvadza) nedotkne sa ma ako ženy. Ako by ste to riešili? Je trošku podráždený, ťažšie sa s ním komunikuje o problémoch... ani s ním nekomunikujem o tom radšej. Lebo nechcem dráždiť hada bosou nohou. Ba mám až pocit, že mu vadím. V resp.obaja akoby sme si vadili a reagujeme navzájom divne. Proste celá táto korona a obmedzenia a pracovné problémy skrz korony na nás nejako pôsobia. Plus to že sme viacej doma. To by nevadilo keby nie sú tie ostatné problémy. Za iných okolností by sme išli možno do kina atď. Ja viem, pre niekoho je to radosť byť spolu doma, užívať si to teplo. Aj pre mňa. Ale bohužiaľ nedá sa užiť si to keď on ma v hlave niečo iné. Mám počkať? Kým to prehrmi?

evinea
6. jan 2021

skus mu nejako pomoct, vyjst v ustrety, ked nema chut, tak to respektuj, vyjadri mu pochopenie, ze vies ako sa citi, ze kazdy si proste niecim prechadzame a podobne veci. Kedysi tiez som si niecim podobnym presla a toto pomohlo.

alzbeta369
autor
6. jan 2021

@evinea snazim sa. Prve dni som bola protivna a smutna cele dni som chodila, ale porozpravala som sa s jeho mamou ktora ho najlepsie pozna a ta mi povedala daj tomu cas. Ved ho poznas. Chce to trpezlivost, netlacit na pilu. Tak sa snazim. Dnes som si to cele uvedomila a chcem presne to tak ako si to napisala. No je to tazke nakolko vseobecne sa milujeme malo, mne to chyba atd. Bojim sa, ze si tymto od toho on odvykne a bude to horsie.

alzbeta369
autor
6. jan 2021

@evinea ale citala som v nejakom clanku. Ze ked niekto odmietne sex, nemame mu to od hnevu vracat, robit naprieky chodit nahnevany. Ale naopak ukazat nejake pochopenie, nech ten clocek nezacne bojovat. Myslim ze je na tom nieco pravdy. No ja som dost prchka vybusna a vela sa dokazem trapit a utapat v sebe.

janulienka1103
6. jan 2021

@alzbeta369 neviem kto z vás má psychicky/fyzicky náročnejšiu prácu, ale musíš mu vyjadriť pochopenie. Presne tak ako to bolo písané v komentári vyššie. A hlavne - chlapi sú deti. Niekedy sa k nim treba tak správať. Môžu sa správať neviem akokoľvek dospelo, oni budú vždy deťmi. Skús ho nejak potešiť podľa toho čo má rád. Táto situácia nie je naozaj ľahká ani pre jeden pár, lebo ak raz ste zvyknutí na to, že každý má svoju prácu, netravite spolu 24 hodín denne tak je to ťažké si zvykať na to, že teraz toho času trávite oveľa viac spolu

vilma7
6. jan 2021

A čo konkrétne pracuje? Cez víkendy má predsa voľnejšie, alebo? Píšeš že ten sexuálny vzťah je slabý dlhodobo, podľa mňa sa už odcudzujete. Ako často ste sa milovali predtým? Dôvod je len jeho únava?

ninusa221
6. jan 2021

Mam rovnaký problem.

alzbeta369
autor
6. jan 2021

@janulienka1103 ďakujem za takýto názor 🥰 teší ma to

alzbeta369
autor
6. jan 2021

@vilma7 ma trosku nizsie libido. Teda trosku dost. Takze malo x za mesiac. A teraz odkedy je lockdown(vacsie problemy v praci) tak odvtedy vobec ani raz. Vidim ze teraz je to sposobene tym. Aj sa mi ospravedlnil nedavno ze ho mrzi ze je to vsetko na nic ale proste ma plnu hlavu. A ja som mu pritvrdzovala lebo som sa tvarila smutne a kadeci. Musim sa vzchopit, prestat sa lutovat on ma predsa vaznejsie problemy.
Len o to tu ide ten strach, ze sa to umocni ta nechut na.sex a bude to cisty konec. Milujeme sa velmi. A ten sex bohuzial proste nie v kazdom vztahu je dokonaly :( boli to dost ale ja neviem opustit niekoho len tak

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
de_zi
6. jan 2021

@alzbeta369 Mám to podobne. Muž má dve práce plus teraz staviame svojpomocne dom, takže keď už aj príde domov, stále nad niečím premýšla, ráta... a samozrejme potrebuje aj čas pre seba. Ale vedela som do čoho idem takže si nesťažujem 😊 Snažím sa to rešpektovať, sú lepšie aj horšie obdobia,... vždy si vieme nájsť čas pre seba a ak nie, poradím si aj sama 😅 Inak je všetko perfektné, takže to nevnímam ako problém. Záleží aké ty máš priority. Ak je tá ťažká práca dočasná, určite sa to dá prečkať. Skús si nájsť pre seba nejakú aktivitu navyše, knihu, cvičenie... alebo nejakú oddychovú spoločnú - filmy, seriály, stolová hra. Môžeš skúsiť masáž, určite to po ťažkej práci ocení a možno ho to aj k niečomu podnieti. 😊

jajka71
6. jan 2021

Hlavne treba zabrániť tomu aby sa z vás stali spolubývajúci ktorí žijú vedľa seba a nie spolu. Niekedy sa to odcudzenie už nejde prekonať. Hlavne nájsť spolu niečo čomu sa viete venovať spolu nemusí to byť hneď o sex, hlavne sa priblížiť jeden druhému, znova sa spolu smiať a tešiť z prítomnosti a blízkosti toho druhého. To som na študovala z odbornej literatúry keď som slúžila v poradni. Každý vzťah má fázy a niekedy sa deje alebo udeje niečo čo ten druhy nevie alebo nechce verbalizovat, niekedy si jeden z páru nepripadá dosť atraktívny, boji sa zlyhania, boji sa straty protajsku.... Treba najst aktivitu, ktorá bude baviť oboch s byť len vo dvojici aspoň chvíľu....

miro1360
6. jan 2021

Taký chlap ako opisuješ potrebuje takzvanú "krabicu", v ktorej sa zatvorí a bude sám, nič ho nebude vyrušovať, nikto sa ho nebude nič pýtať, ten chlap nie je schopný na viac, asi skutočne vyťažený ... tá krabica sa raz z ničoho nič otvorí, on z nej vysmiaty vylezie .... ale zas sa tam vráti. Nemyslím si, že s tým teraz reálne niečo spravíš.

vierocka888
7. jan 2021

Tak ti poviem... podľa mna 100% zaberie, ak si kukneš niečo na sexeshope, ako ti radi vyššie. Večer, keď pôjdete spat, si zapni vibrátor a uvidíš ako rýchlo si nájde kusok energie 😃
My sme sa raz s mužom pohádali. Ani jeden sme nechceli ustúpiť. Presne takto sme sa udobrili....😅🤣

dejw_sk
8. jan 2021

Život nieje len o sexe, niekto hold musí zárábať na rodinu a život nejde vždy v tvojom smere, v tejto situácii veľa ľudí nemá ani čo jesť, môžeš byť rada že domov donesie aspoň dačo v týchto časoch, a nie myslieť na niaky sex 🤦‍♂️