Priateľ a jeho blízka kamarátka

kamiska098
9. jún 2021

Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom jednej veci, konkrétne ohľadom toho že môj priateľ si našiel blízku kamarátku. Myslím fakt blízku. Spoznal ju počas toho obdobia ked sme mali pauzu, jednoducho sme boli istý čas od seba a potom sme sa dali opäť dokopy, no a kamaráti sa s ňou doteraz (sme obaja na VŠ), už je to pár rokov. Možno si myslíte že som žiarlivá a tak, keby to bola taká kamoška že si len čisto pomáhajú napr. s úlohami do školy tak nepoviem, ale oni sa bavia aj o osobných veciach. Že mu dosť psychicky pomohla počas nášho prvého rozchodu, vlastne vtedy ju aj spoznal, že si okamžite sadli. Osobne ju nepoznám, aj som chcela, ale ona sa stretnutiu vyhýba. Viem že si dosť vypisujú. Čo mi priateľ o nej rozprával, tak myslím že majú toho viac spoločného ako my dvaja a čo som pozerala jej fotky tak je dosť pekná vlastne si dovolím tvrdiť že krajšia ako ja a to ma hnevá. Priateľ o nej dobre že neskladá ódy na druhej strane som rada že je tu vždy pre neho ked mu treba s niečím pomoct či už do školy ale aj vtedy počas rozchodu ako pri nom stála ale mám pocit že minimálne jej ide o niečo viac, keďže mojmu priateľovi sa zdôveruje o dosť osobných veciach, ona je už zasnúbená, ale hovoril mi že sa na toho svojho snúbenca dosť sťažovala. Ja by som si nedovolila žiadnemu kamarátovi opačného pohlavia hovoriť také veci. Neviem vôbec čo tým sledovala šak na to má predsa kamošky. Ďalšia vec bola tá že mu dokonca poslala takého zalubeneho smajlíka s pusinkou a tiež ked jejpriateľ vravel že my dvaja sme sa opat dali dohromady ta vobec nebola nadšená dokonca s ním istý čas kvôli tomu vôbec nekomunikovala. U nich v škole si myslia že spolu dačo potajme majú lebo sa stále rozprávajú. Neviem čo si o tom myslieť ako som spomínala chcela som ju spoznať ona sa tomu vyhýba, skúšala som hovorit o tom s priateľom ale jemu do reči vôbec nebolo a akurát nás vyrušil jeden telefonát ked sme sa o nej bavili a po tom telefonáte už na tú tému nezačal hovoriť zrejme nechcel. Neviem som zmätená myslíte že mu mám skontrolovať mobil? Lebo ja fakt neviem.. mám pocit že mu to dosť dvíha ego že má takú kamošku akokeby nejakú zálohu keby niečo...a aj keby z jeho strany teraz voči nej nič nepociťoval bojím sa čo to bude v budúcnosti že možno k nej začne niečo cítiť...jednoducho tej babe neverím ale viem že sa jej priateľ kvôli mne nevzdá...

pribinak
9. jún 2021

Skontrolovať mobil? Čo ma 10 rokov? To je snáď dospelý chlap, nie soplave decko

Pozri, buď mu budeš dôverovať, alebo sa radšej rozidite.

dzulli1980
9. jún 2021

Ja osobne by som to netolerovala ... kvôli svojej psychickej pohode by som ho poslala k vode už len preto, ako sa správa, keď je o nej reč ... v živote je kopa iných starostí, ako sa zaoberať takýmito "kamarátkami" ... čisté to určite nie je ... a to nie som žiadna stíhačka.

kamiska098
autor
9. jún 2021

@pribinak ja neverím tej babe proste... tebe by tiež nebolo jedno keby tvoj priateľ alebo priateľka mali niekoho blízkeho opačného pohlavia myslím dosť blízkeho

kkovacovak
9. jún 2021

@kamiska098 mám s takouto kamarátkou osobnú skúsenosť. Presne rovnako ako ty...mali sme krízu, skmarátili sa, pekná baba, milá, mala priateľa ale sťažovala sa naňho že ju nechápe atď. Vraj tomu môjmu dosť pomohla a radila mu keď sme mali krízu. Počúvala som o nej pravidelne. Aká je super atď, aj sme sa zoznamili aj keď len tak letmo. Najskôr som to brala v pohode keďže nie som žiarlivý typ ale čím viac o nej hovoril tým som bola viac podozrievavá. Nikdy som sa ale narovonu nepýtala či s ňou spal...až raz. No a bolo po vzťahu. Potom som sa dozvedrla že je to miestna "ochotná" kamarátka rôznych mužov.
Teraz má môj priateľ tiež kamarátku ale spoznali sa dlho predtým ako sme spolu začali. Volavajú si a pravidelne píšu ale poznám sa s ňou aj ja. Som s ňou ok a je to milá baba...takže nie je kamarátka ako kamarátka. Nemusí to nič znamenať ale aj môže. On možno za to ani nemôže ale niektoré ženy vedia byť veľké manipulátorky a ten chlap sa ani nenazdá a už je ruka v rukáve.

kamiska098
autor
9. jún 2021

@dzulli1980 keby som ja mala takého kamaráta ta by bol oheň na streche... žiarli na všetkých mojich kamarátov ale to sú len obyčajní zo školy vôbec nie nejakí blízki... hovorí že všetkým chlapom ide o jedno a že vždy z kamarátstva môže vznikut cosi viac preto je podozrievavý hlavne že on si také správanie moze dovolit

kamiska098
autor
9. jún 2021

@kkovacovak to s nou spal pocas toho ako bol s tebou vo vztahu?... no ved toto ze neviem na com som...chcela som ju aj spoznat aby som to zistila ale nevyslo to myslim ze ona nema zaujem.. schválne

lija22
9. jún 2021

@kamiska098 hej moze vzniknut viac a vies preco, lebo ste mladi vysosi a a este nemate nad sebou taku zodpovednost ako trebars manzelstvo. keby to bol tvoj manzel pozeram sa na to inak ale ked si ja spomeniem cosme stvarali na vyske, tak by som povedala, ze uz davno s nou spal a minimalne chce ( lebo mladost pochabost zabava). Musis byt lepsia ako ona a vytesnit ju. ak ju neberies ako sokynu tak ho proste posiadaj, nech s nou skonci, ze ty mu chces byt takato blizka priatelka ved predsa coby nie

kkovacovak
9. jún 2021

@kamiska098 áno spal. Nikdy som si to nepripúštala lebo ako píšem nie som žiarlivá a neriešim také veci a to či s ňou spal som sa vtedy spýtala dokonca len tak medzi rečou pôvodne zo srandy. A keďže chlapi nevedia moc klamať do očí tak to aj bolo tak. Ale ako píšem. Toto je moja skúsenosť neznamená to že je to tak aj v tvojom prípade 🙂 Je možné že on je v tom chudák nevinne a naozaj ju berie ako kamošku.

kamiska098
autor
9. jún 2021

@lija22 nepytala som sa na to ale to nie, ona je zasnubena a moj priatel proste nie je tej povahy zeby nieco take urobil... avsak ci bola pusa alebo tak to netusim veru... proste zeby s nou spal to nie ma nejake hranice ale urcite neni slep y vidi ze je pekny vnima ju ako zenu atd... ked sme sa dvaali dokopy tak ju dost vychvaloval som sa ho pytala a co ti branilo sa s nou dat dokopy vtedy sme sa hadali nie kvoli nej ale proste celkovo co sa tyka nasho vztahu a povedal že lebo je zasnubena...vyznelo to tak ze kebyze moze byt s nou tak nevaha

kamiska098
autor
9. jún 2021

@lija22 práveže myslím že je dosť pozorný voči mne aj tak aj že sme jedendruhému dobrými prateľmi tak nechapem načo potrebuje este jednu kamosku...ale ako vravím dviha mu to ego a ma zalohu keby nieco

lija22
9. jún 2021

@kamiska098 tak ok, povedzme ze to drzia na uzde. ty mu ocividne veris. on neprekroci medze. cas od casu sa na spytaj a nechaj tak. jaosobne kamosky tolerujem, asi mam dost sebavedomia, co ja viem. beriem tak nejake posmyknutie, ze ak urobis chybu tvoj problem. tak to aj ty nechaj na nho

kamiska098
autor
9. jún 2021

@lija22 no mne prave sebavedomie celkom chyba... ale hlavne mam skusenosti... ze som vzdy vo vztahu skoncila ja jak ta odfajcena a bojim sa ze to tak skonci aj tu

777januska777
9. jún 2021

@kamiska098 ja osobne neuznávam takéto kamarátky a kamarátov. Kamaráti zo školy či z prace, ktorí sú čisto len kamaráti sú ok. A zverovat sa s osobnými vecami nejakej kamarátke ci kamarátovi je podla mňa cesta do pekla pre vzťah. Vo vzťahu ma byt partner najlepší priateľ/ka. Ak sa jej nechce vzdať a ani nechce ten kontakt trosku obmedziť, tak to by som ja osobne tolerovať nedokázala. Na výške som aj ja mala kamarátov a podobne, ale pre mňa to boli vždy len a len kamaráti, nikdy som sa im nezverovala, nato som mala priateľa. A ak žiarli na tvojich kamarátov, ktorí sú fakt len kamaráti, tak to ani u neho nebude úplne ok a čisté.

pribinak
9. jún 2021

@kamiska098 ale nekontrolovala by som mobil dospelému chlapovi. Buď by som mu dôverovali alebo by som sa rozišla.
Veď mu otvorené povedz, že takéto priateľstvo až príliš dôverne je pre teba už príliš a nech si teda jednu z vás vyberie a neťahá vás za nos obe

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamiska098
autor
9. jún 2021

@777januska777 neviem tazko povedat ci sa jej zveruje viac ako mne ale vie o nom ocividne dost ved aj vtedy pocas rozchodu mu pomohla tak isto sa jej zveruje aj teraz

sonicka96
9. jún 2021

To ako keby si písala o mne a mojom spolužiakovi ,ale bola by si jeho frajerka... Očividne keď si toto napísala tak v ňom nemáš 100% dôveru. To sa baba musí vyžadovať babe? Čo keď nemá kamarátky ale iba dobrého kamaráta?(tvojho priateľa)? Nechcem byť zla ani nič ale ja sa jej ani nečudujem že sa vyhýba stretnutiu s tebou.

kamiska098
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kamiska098
autor
9. jún 2021

@sonicka96 keby islo o tvojho frajera bola by si rovnaká... nepoviem keby som bola nejaka stihacka ale ja naozaj toho vela tolerujem, ide o to ze holubim a bojim sa ze ho stratím to ked cloveka milujes mavas take pocity ale neviem ci si to zazila ocividne beries vztahy na lahku vahu... ked druheho naozaj milujes bojis sa ze mozes o neho prist a mat take pocity je podla mna normalne....v zivote som mu scenu kvoli nej neurobila prave som ju chcela spoznat aby som vedela na com som ale kedze ona sa vyhýba tak zrejme ona nieco skryva... btw viem o nej ze ma celkom dost kamaratok

mandarinka555
9. jún 2021

@kamiska098 Tvoj frajer to povedal veľmi presne....takým kamárot ide vždy len "o jedno" 😝 A to je aj jeho prípad....vravíš, že jej neveríš...To on je ten, ktorému by som neverila ani nos medzi očami...A žiadne "blízke kamarátstvo" medzi ženou a mužom neexistuje, to si zapamätaj! Vždy skôr, alebo neskôr jeden z aktérov (alebo aj obaja) začne chcieť niečo viac...A nikto ma nepresvedčí o opaku.

kamiska098
autor
9. jún 2021

@mandarinka555 pokial je to normalne bezne kamaratsvo nedbam ale suhlasim s tebou oni maju dost blizky vztah, a prave toho sa bojim ze v buducnosti aj ked teraz to mozno tak neni to prerastie do niecoho... Ja mam rovnsky nazor ze blizke kamaratstvo medzi muzom a zenou neexistuje... Proste neverim ludom a kebyze ja mam blízkeho i kamarata tiez voci nemu zacnem po case asi daco citit aspon to boli moje skusenosti este pred vztahom... Teraz vo vztahu logicky nemam potrebu hladat tskych kamarátov

maminkadeticiek
9. jún 2021

Boze jasne ze to nie je ciste!Je to jasne ako facka.Su tam city aj ked mozno zatial platonicke.Ja by som mu dala ultimatum alebo sa rovno porucala.Ak je to z jeho strany ok nebude mat problem preruzit s nou po tvojom rozchode kontakty a poziadat ta o prepacenie a urovnat vztah.A ak to neurobi nonuz aky dokaz viac potrebujes.Never takym reciam ze je to ok,nie je.

kamiska098
autor
9. jún 2021

@maminkadeticiek proste podla mna s anavzajom maju ako zalohu keby ich vztahy sa rozpadli... Bojim sa fakt buducna a ako vravim ona je aj krajsia ako ja... Na druhej strane moj priateľ je ku mne pozorný aj vsetko myslim ze mame dobry aj priateľský vztah, ale neviem sa zbavit pocitu proste ze daco tu nehra.. Ze mozno mna fakt lubi ale ona sa muntiez paci tiez mozno k nej daco citi a tak

maxxim
9. jún 2021

@kamiska098 na jednej strane odmietaš postoj ze on by Ťa nepodviedol a na strane druhej sa bojiš či by predsa len neodmietol tú kamaratku"... buď mu veriš alebo nie, a ver že ak nastane kríza vo vzťahu, i mierna...bude prva, ktorej sa bude žalovať...
Hovorí sa že nikdy nedovol aby sa tvoja zena isla vyplakať na rameno cudzieho chlapa, pretože to rameno sa môze zmeniť na vtáka, na ktorom bude skakať" ...a to platí pre obe pohlavia. Takže za mňa urcite nie, nemá čo komu vešať svoje najosobnejsie sukromné veci pre Teba cudzej babe....a bodka

maminkadeticiek
9. jún 2021

@kamiska098 Ja by som to riesila rychlo a radikalne.Nemam pochopenie ani pre taketo spravanie ani pre hranie sa na slepu.Ale samozrejme,to som ja,ty urob ako tocitis.

kamiska098
autor
9. jún 2021

@maxxim prave to som s aho pytala minule teda hovorila som ze preco ma potrebu ti take osobne veci rozpravat o svojom snubencovi co tym sleduje a on proste uz tak nacal nieco ze ju jde obhájiť ale vtom mu telefon zazvonil mu volal kamos a potom uz tu temu znova nerozvadzal... Ja som nechcela dobiedzat ale tak keby bol otvoreny zacne o nej hovorit sam od seba bez zábran

miadi
10. jún 2021

Mne je maximalne divne ze sa ona stebou nechce stretnut.?Ja som nemala chut stretnut sa s kamosky muzom Lebo ju podvadzal a 2r som jej denne pomahala to prekonat. Takze A Bud Jej o tebe nakecal hrozne veci ( co by vysvetlovalo jej reakciu ked ste sa dali zas dokopi. No zaroven ak ma onho zaujem tak to by tiez bol dovod ) B ., nechce sa stebou stretnut lebo nema ciste svedomie. Takze Ja by som nepatrala v mobile ani mu ju Nejak zakazovala. Ja by som si vybavila stretko snou . Moze byt aj dvojite rande s jej snubencom., ale urcite by som chcela byt snimi naraz. S priatelom a jeho “kamoskou.” A potom uvidis to Proste vycitiš, Ked budes mat pocit ze su na jednej vlne ze medzi nimi je vacsia chemia ako medzi vami.. rozisla by sa snim . Ci uz nieco bolo medzi nimi alebo nie. Lebo by som chcela byt vo vztahu kde mà partner take spojenie taku blizkost somnou nie s inou zenou. A to mam dost velke sebavedomie.

jana005
22. máj 2022

@kamiska098 ahoj,ako ste nakoniec dopadli s tou kamoškou?

sova851
Autor odpoveď zmazal
Zobraz