Pri parkovaní som buchla do druhého auta

14. okt 2022

Ahojte, dnes som isla zaparkovať ale troška som buchla do druhého auta ale pozerala som nič na tom aute nemal, nebola to sk značka ale asi z rakúska tuším. Išla som rychlo zaparkovať o ulicu ďalej nakolko sa inde nedalo aby som mohla aspoň počkať kym príde majitel auta, ako som ho ťukla neznamy pán v druhom aute si fotil moje auto. Kým som tam prišla s dietatom nakolko bola somnou, ten pán tam uz nebol na tom aute.. Ale podotykam ze nic na tom aute nemal len ja škrabanec. Na políciu nemôžem ísť keďže to auto bohužiaľ odišlo a neviem ŠPZ, môže ten pán ktorý ma od fotil dať polícii fotku? Alebo niečo? Neviem ako to riešiť keďže ten majiteľ auta už nemusí byť na svk..

dilino
14. okt 2022

Ano môže poskytnúť ten čo si ťa odfotil fotku polici. Ak nezisti nič a pôjde domov do Rakúska tak neviem ako to je len aby ti neprišlo prekvapenie predvolanie na políciu.

autor
14. okt 2022

@dilino no mňa nefotil ten pán ktorého bolo to auto ale neznamy pán v inom aute čo to videl.. Neviem či su tam kamery a ak hej tak neviem či aj dobre vidno spz.. Teraz ma to hnevá nakoľko neviem kto je majiteľom a ten pán možno ani nežije tu na svk keďže mal zahraničnú ŠPZ

vevesh
14. okt 2022

Ja len zaklad pri kazdej lahkej havarii, vystupit z auta, ofotit rozne smery a hlavne spzky a az potom preparkovavat!!! A ak musis ist prec, napisat na listok tvoje tel.c. s menom a spzkou za stierace, a mozes ist kam len chces....Ten pan, ak mu vznikla skoda, si mohol uplatnit z tvojej poistky skodu na svojom aute (teda opravu). Teraz akurat nic. Len neviem aka dosledna je policia na sk, aby ta vysetrovala pre utek z miesta cinu...

17alexis
14. okt 2022

Aj moj muz, ak je svedkom niecoho takeho, si to foti. Ak by vodic zdrhol, aby pomohol poskodenemu.

bykaterina
14. okt 2022

@vevesh toto je utek. Ťažko bude vysvetľovať či neutiekla že nemalá vypité. Takto ako píšeš sa to robilo pred rokmi. Takže môže mať z toho ešte pekné potahovacky

autor
14. okt 2022

@17alexis to rozumiem ale nakoľko sa mi nedarilo tam zaparkovať musela som ísť niekde inde a chcela som ísť počkať za tým panom ale on medzitým už bol preč.. Takže neviem buď mi príde niečo z polície alebo nie, len čakať asi

pribinak
14. okt 2022

Prepáč, ale veľmi neseriózne si sa zachovala. Mohla si aspoň kontakt za stieračmi nechať.

Vlastná skúsenosť na firemnom aute, stojím v kolóne, plyn brzda plyn brzda …..a odrazu bum. Chlap za mnou do mna vrazil. Obaja sme vystúpili, na oboch autách ani skrabanec, vymenili sme si čísla. Prídem pred firmu, zaparkovala som a auto nešlo zamknúť. V servise mi povedali že aj taký menší naraz mi niečo posunul. Auto muselo zostať tam. Našťastie pán všetko papierovo vybavil a nezatajil sa

vevesh
14. okt 2022

@bykaterina jasne, ale ked nevies komu auto patri, mas male dieta, tak nebudes cakat 4 hodiny na niekoho, aby si mu oznamila, ze si sice tukla, ale nic nevidno... jednoducho foto + za stierace a mozu poistovne riesit. Ak sa to riesi bez policie, nikto nebude riesit, ci si tam ostala alebo nie...

sasa1310
14. okt 2022

keďže nemal ani škrabanec, tak nerieš. Nič sa nedeje. K škodovej udalosti neprišlo.

hugigugin
14. okt 2022

@vevesh nesmie opustit miesto škodovej udalosti. Jej povinnosť je zistiť majitela aj zavolaním na políciu. Na ten" listok ", ktory ty radiš može uviest cislo jozka mrkvicku a odísť.

https://magazin.kooperativa.sk/tukli-ste-do-ine...

dilino
14. okt 2022

ved uvidíš čo bude možno aj nič. Ked píšeš že nič nevidno tak možno si to ani ten dotyční nevšimol.

tahomi
14. okt 2022

To, ze ty nic nevidis, neznamena, ze tam nie je nieco poskodene.
Kludne to mozu posudzovat ako utek z miesta nehody. Evidentne stacilo naozaj pockat chvilu a majitel by prisiel, ked si ho nestihla ani zaparkovat na vedlajsej ulici a prist.
Dieta nie je polahcujuca udalost na to, ze si niekomu tukla auto. Ak nemozes cakat, treba zanechat na seba kontakt alebo idealne zavolat na policiu nech kontaktuju majitela auta a pride.

maciatkolulu
14. okt 2022

Každý jeden šofér vie, že keď spôsobí nehodu, aj keď škrabanec, keď máš ty, asi ma aj on, tak ma nechať číslo minimálne za stieračom, od fotiť a potom pre parkovať. Tebe by to asi tiež nepadlo dobre, kebyže prídeš k poskriabanemu auto, najmä, keď ty by si stále dobre. A žiaľ, na sk sa to klasifikuje ako opustenie miesta nehody. Takže by som pravdepodobne išla sama na políciu, povedala, čo sa stalo a odišla. To som urobila ja naopak v at, keď som mala ešte sk spz. Mala som malú nehodu s motorkou, chlapec, nedal prednosť na parkovisku, on mal ľahko oskrete. Tvrdil, že nič, všetko ôk, napriek tomu som išla na políciu sama, nie,že by on potom niekde z nemocnice tvrdil opak, ešte aj svedka som si zobrala. Teraz ma at spz a tomu ver že by som išla na políciu, kebyže si nájdem poskriabane auto.... A keď si videla, že ťa foto, o to viac si mala ostať stat.

jasminkaj
14. okt 2022

Ak ťa niekto nafotil, bude to vyšetrovať polícia pokiaľ jej to "fotograf" nahlási. Bola som v podobnej situácii (svedok). Dôchodca vyparkovával von z miesta a nacúval do krásneho bieleho Mercedesa. Riadna šupa až som sa na chodníku otočila. Kukol do spätného a ako keby sa nechumelilo (ani len von nevystúpil), odišiel. Kým čakal na výjazde parkoviska, odfotila som ŠPZ a napísala to bielemu Mercedesu na lístok za stierač. Po 2 mesiacoch ma predvolala polícia ako svedka (v podstate som len povedala čo som videla a dala im fotku). O ďalší mesiac prišiel cudzí pán s veľkou kyticou (pán z Mercedesa) poďakovať mi, lebo auto nebolo jeho, len ho viezol klientovi do servisu. Adresu mal od nášho spoločného známeho (policajta). Takže toľko.. vyšetrovať budú, nie dnes ani zajtra, ale o pár týždňov áno.

maciatkolulu
14. okt 2022

@sasa1310 prepáč, mala čas, zastaviť, obzerať auto, skonštatovať, že nič, asi to také nič nebolo, keď ju iný fotili.... A potom ist vedľa a vrátiť sa a majiteľ tam už nebol. Hmmm. Myslím, že celé zle. Nuž, keď poškodený, si našiel niečo a išiel na polícii, tak ma dosť pruser. A nepomôže jej nič. Tobôž, keď je ešte aj fotodokumentácia. Opakujem, ja s at spz, by som narobila taky bordel, kebyže si nájdem poškodené auto, že by dotyčný alter uu vedel ako reagovať.

maciatkolulu
14. okt 2022

Navyše, keď si išla parkovať, tak prečo si odišla odtiaľ? Lebo? Si nabrala druhé, tak rýchlo preč... Inak nechápem, raz je miesto, ako šofér viem odhadnúť, či sa tam zmestim, či nie. Ak nie, necpem sa tam. Ak poskriabem ostanem a postupujem podľa toho ako mam.... Kokos, dúfam, že nie ba, idem si skontrolovať auto....

slovakboy
14. okt 2022

Podľa mňa ťa nebude nikto kontaktovať. Ten rakušák ak nemá škrabance tak to nebude riešiť a ak by aj to riešil poisťovňa mu to zaplatí aj bez hľadania vinníka. Malé škrabance sa riesia len na nových autách. Ja som raz cúval a zrazu som narazil do auta za sebou. Tak som to cítil ale na displeji sa mi ukázalo že brzdový systém prudko zabrzdil. Autom zakývalo. V zadu som skontroloval obe auta vzdialenosť ostala 20cm a žiaden škrabance. Naraz bol len prudká brzda a zavinutie hydrauliky. V obchode som zistil že som si niečo zabudol v aute ako som sa vracal vidím že za mojim autom študuje nárazníky nejaký cudzí chlap. Vraj videl že som narazil. Hovorím mu že som nenarazil že tam nič nie je. Ale že si vážim že je starostlivý o majetok iných a myslel som to uprimne. On že videl ako sa to auto za mnou zakyvalo. A strašne premúdrelý bol. Tak som mu povedal že mám blokovaci systém a že zabral. On že neverí a nechcel sa so mnou baviť. Tak som ho nechal s jeho namyslenosťou nech si mysli čo chce. Ten ktorý fotil tvoje auto nefotil náraz. Takze nejaké fotky by ani polícii nepomohli. Iba konfrontácia tvojho škrabanca so škrabancom od Rakúšana. Myslíš že ma niekto čas peniaze a energiu riešiť takéto blbosti? Spi spokojne a toho ktorý si fotil tvoje auto ber ako slušného občana ktorý bol rozhorčený tvojim konaním. Nemusíš mu nič dokazovať. Nejde o to čo si on o tebe mysli ale čo si ty myslíš o sebe. Urobila si to zo strachu ale aj vo viere že si nikomu neublížila. To je vpohode.

simona1998
14. okt 2022

U nás je zvyk takéto veci dávať na fb do skupín mesta napr “ Považská bystrica mesto “ a tam vždy dajú. Fotku toho autá čo ťuklo nejaké iné a popis “ biela oktáviu PBXXX práve ťukla do napr bieleho hyundaia “ a potom sa to k tomu človeku ktorý bol duknuty dostane .

vevesh
14. okt 2022

@hugigugin podla mna, ak ma fotodokumentaciu a nechala by svoje udaje, tak by to ako utek policia nepresetrovala. Ale celkom dobra rada tu aj bola, ze sa pojde sama na policiu nahlasit.

@slovakboy neviem ako rakuska poistka, ale moja nemecka by nepreplatila nic, pretoze to ma platit poistka skodcu. Jedina vynimka, ze mas zbrusu nove auto a platis predpisane plne poistne...

beronsche
14. okt 2022

@vevesh nemas pravdu. darmo nechas listok, ak opustis miesto nehody, je to utek z miesta cinu, za ktory je pokuta a zabavenie vodicskeho preukazu...
Radsej take rady nedavaj, niekto by na to mohol doplatit..
Ked neviem, komu auto patri, radi sa zavolat policajtov.

maciatkolulu
14. okt 2022

@slovakboy nemáš vôbec pravdu, mne by tiež moja rakúska nič nepreplatí la, keďže to ma ist z poistky vinníka. A nie je to kóšer správanie, čo urobila, absolútne. A ja by som dobre nespavala, pretože ten Rakúšan, môže byť ako ja.... Keď nájde škrabanec, urobí cirkus na sk polícii, ako by som urobila ja a už má problém, tobôž keď je tam svedok to nie len foto dokumentácia, ale aj svedok. Ak niekto spôsobí niečo ma nechať na seba minimálne kontakt. Ja by som na tu policou ako vinník určite isla

hugigugin
14. okt 2022

@vevesh
Nie je to podstatne, čo si myslíš, je to utek z miesta a keď ju budu riešiť zoberú jej aj vodičak.

sasa1310
14. okt 2022

@maciatkolulu Opakujem, písala to autorka, on poškodené auto nemal. Z komára tu robíte somára. Na 99 % rakúšan odišiel s autom a nič tam nemal a nikto nerobil žiadne ovácie
A na tvoju otázku: kebyže si ja také auto nájdem, tak si ho dám opraviť z havarijnej poistky. Pokiaľ by to bol malý škrabanec, neriešim. Auto je spotrebný tovar pre mňa

slovakboy
14. okt 2022

@maciatkolulu mne minule hodili decká pred domom do auta hračku a ostala mi na plechu priehlbina. Vididelna. Deti ušli ale ini ľudia čo to videli povedali zavolal som rodičov rodičia sa na mna vykričali že nemám dôkazy a že si to mám dať zaplatiť z havarijnej poistky. Tak som bol v servise poisťovňa by mi to preplatila ale stalo by to 600€ aj s prelakovanim. Vykašľal som sa na to. Auto je síce ešte len 4 ročné a nemá žiadne poškodenia. Ale toto mi nestoji za riešenie. Keby rozbili okno to by som volal políciu ale treba zvážiť za čo treba robiť cirkus a za čo nie.

maciatkolulu
14. okt 2022

@slovakboy presne a na to zváženie ma snáď právo aj poškodení, aby si sám určil, čo považuje, za cirkus hodne a co nie.... Na to ma nechať vinník na seba kontakt. Minimálne tak káže slušnosť.
@sasa1310 pre teba možno, pre iného nie a nie každý má havarijné. Ako som písala, minimálne slušnosť káže, nechať na seba kontakt. Rakúska môže byť presne taký ako som ja... Platí neuveriteľne dráhu zákonnú a potom keď mu niekto poškodí auto, má smolu, lebo...

sasa1310
14. okt 2022

@maciatkolulu a načo má nechať kontakt, keď nemal žiadnu škodu?

aaadkaaa
14. okt 2022

Ak si ten pan nafotil tvoju spz, mozes mat pekny problem. Mne takto nacuval pan do auta a zmizol. Nastastie kamerove zaznamy boli a tak pan zaplatil pokutu a prisiel o vodicak. Proste nesmies odist. Druhy raz do mna nacuval jeden pan, ale bolo to v krizovatke, tak sme sa presunuli na parkovisko,ze to doriesime. Policajti nas zjazdili,ze sme nemali opustit miesto nehody, nastastie to bola len skodova a poistovna problem nemala. V dnesnej dobe nestaci papierik za stieracom, treba volat policiu, ked tam majitel nie je... no uz je po funuse, uz len dufat, ze nic z toho nebude a nabuduce budes vediet, co mas robit

vevesh
14. okt 2022

@hugigugin okej, dobre vediet, slovaci asi prilis odrbavaju. V nemecku a rakusku to tak nie je. Staci nechat kontakt na stieracoch a mozes ist.

slovakboy
14. okt 2022

@maciatkolulu myslíš že autorka by ušla aj keby mal ten vodič škodu? Ak áno potom je to iná vec. Kontakt treba nechať. Ale tu si myslím že sa len vyľakala a odišla len preto lebo vedela že on škodu nemal. Do mna raz načúvali dvaja Romovia aj s guľou na ťahanie vozíka. Sedel som práve v aute celé som to videl aj cítil. Vyšli von celí vystrašení a ja im len hovorím že majú dávať pozor že tu pokrivenú značku si narovnám a nárazník si založím sám do pántov. Nechápali. Lenže to netušili že den pred tým som v daždi na križovatke ja škrtol iného Rómami a on ma nechal odísť. Obidvaja sme mali už staršie autá proste ušetril mi čas, energiu nervy peniaze.

luliu
14. okt 2022

V prvom rade ty nesmieš odtiaľ odísť, žiadne že preparkovat a pod