Pri niektorých ľuďoch som ako keby v kŕči a neviem byť sama sebou

29. júl 2022

Ahojte,pri niektorých ludoch som akoby v krči a neviem byť sama sebou. Čím to je ?

zildo
29. júl 2022

Pri akom type ľudí si v kŕči?

54tinka54
29. júl 2022

Tak možno ti nie sú sympatickí tak preto sa pri nich ani nevieš uvoľniť.
A s tým kto je tvoja krvná skupina a kto nie, nevieš veľa spraviť.

zmrzlinka2021
29. júl 2022

Asi tym, ze sa snazis v ich ociach vyzerat dokonala, ina aka si, zaposobit

angelous1991
29. júl 2022

Ja som kadernicka a občas sa mi to stáva . Ale ja sa skôr nedokážem na nich dlho pozerať a osivam sa a vyhýbam ocnemu kontaktu. Neviem ani posúdiť aký typ ľudí to je ale je mi z nich nepríjemne . Ako keby vyžarovali niečo čo je mi nepohodlne

laurika999
29. júl 2022

Niektorí ľudia na teba môžu pôsobiť ako energetickí upíri.

miankass
29. júl 2022

Psycholog. Nie v zlom myslene .

autor
29. júl 2022

@miankass ale choj aj s tvojim psychológom 🙄to nič iné nevieš napísať ..to je najľahšie že

autor
29. júl 2022

@angelous1991 no ja som zas kaderníčku mala ofucanu ,to bol des ani slovo nepovedala ,😅

autor
29. júl 2022

@zmrzlinka2021 no nato som už prišla dávnejšie že buď alebo ale väčšinou není to ok tie vzťahy . A pritom som úprimná a priama!

marca12
29. júl 2022

Hned idem k nej. Ja nerada chodim ku kadernickam,lebo sa im huba nezavrie,len vyzvedaju,klebetia vkuse nieco blabocu. Ja si tam idem oddychnut a nie kvakat,kto,kde,kedy s kym

autor
29. júl 2022

@marca12 😄noo . Aspoň bol kľud veru zas

marca12
29. júl 2022

Tiez to tak mam,ale pri ludoch,ktori su velky extroverti,nemaju problem na plne usta pivedat hocico a pri takych,z ktorych citim nervozitu,ktori sa kontroluju a snazia sa urobit dojem a neukazat svoju pravu tvar

autor
29. júl 2022

No môže byť a potom tu je ešte jedna vec ..keď počujem niečo ako o mne niekto hovorí a potom sa mi do ksychtu usmieva ,tak ten človek u mňa skončil a potom že prečo som taká

autor
29. júl 2022

@marca12 a keď som sama sebou tak je zle aj tak 🙄nepochopia ma

autor
29. júl 2022

Možno sa bojím že ma ľudia neprimu takú aká som . Od mala som bola akosi odstrkovana a ja neviem prečo

alexka89
29. júl 2022

@miankass od veci komentár ...prečo by s tým mala ísť k psychológovi to nie je porucha ale stav jej povahy jej vyžarovanie k iným ľuďom
Autorka-ja som taká istá pri určitých tipoch a čo je najhoršie ak príde návšteva k rodičom presne takíto postoj záujmem z rodičov začnem byť nervózna mlkva neviem si vyjadriť názor začne mi byť horúco koža na tvari mi zmastnie a jedine len prudkým útokom sa viem obranit ..moja mama ako keby chcela byť na mňa múdra pred švagrinou bratom tetou babkou ...vtedy i ja taký kŕč dostanem

autor
29. júl 2022

@alexka89 😁dik ..možno to je aj hanblivosť jaaa už ani neviem ..stará 🐐. Po niekom to mám zdedene

caroline_
29. júl 2022

Mozes z nich citit negativnu energiu,mozes byt introvert,mozes mat socialnu fobiu, moznosti je viac

madmena
29. júl 2022

Ani mna neprijimaju doteraz. Vzdy sa citim zle pri vsetkych ludoch. Snazim sa prisposobit - co je pretvarka, som v krci, je zle. Alebo sa prejavim sama za seba - zas je zle, lebo ma zas nechapu a povazuju ma za divnu. A zas sa citim zle.

slovakboy
29. júl 2022

Veľmi vzťahuješ veci na seba. Hoci si nesmelá veľmi ti záleží na tom čo si o tebe ľudia myslia a keď vieš že ten dotyčný je iný ma iné názory vieš alebo tušíš že by určite s tebou nesúhlasil tak to vnímaš ako útok na tvoju osobu a dopredu sa uzatváraš. To spôsobuje aj zle pocity u teba. Mozes sa obklopiť ľudmi s ktorými ti je dobre a to aj urob ale nebude to stačiť. Potrebuješ byt otvorená a kľudná aj pred tými ostatnými. Neber ich pohľad na svet a na teba ako dôležitý. Je to ich myšlienková polievka a nie tvoja. S tebou to nemá nič spoločné. My sa bojíme aby si o nás druhí nič zle nemysleli a nevyčlenili nás z kmeňa. Mame to vývinovo dané už od praveku. Hrozila nám smrť mimo kmeňa. Niektorí sa zabezpečia proti vylúčeniu vyvolávaním strachu. Nesúhlasíš so mnou? Bude bu bu bu. Iní ohovárajú. Šu šu šu ten je ši ši a nie ja. Všetko je to len o tom ostať v tlupe. Daj si otázku či to skutočne potrebuješ. Sledovať myšlienky ostatmých. Ty myslíš na to čo si ten druhý mysli o tebe. A pritom si možno mysli niečo úplne iné. Sú to len domnienky všetko a hlavne tvoja hodnota a bezpečie nezavisia od cudzích myslienok a slov. Výtvor si v hlave svoj svet pekných myslienok a pochopenie so slabými ľudmi. Oni hovoria o sebe a nie o tebe. Ďalšia vec je vnímanie samej seba. Možno sa sama nemáš dostatočne rada a zrkadlíš tuto predstavu o sebe do druhých. Predpokladám že si introvert. Stretneš extroverta ktorému je všetko jedno a nič nerieši. Ako to? Ako to len môže keď ja sa pre to trápim. Jemu to je jedno? Prijmi toho človeka ako iného. Ako takého ktorému to je ozaj jedno. No a čo? Ďakujem ti človeče za to že ma učíš pozerať sa na svet inými očami. Nie som extrovert ale páči sa mi aj taký pohľad na veci. Alebo prijímam tvoj pohľad na svet. Prijmi seba takú aká si. Aj s bolesťami z minulosti aj s tým že ťa niektorí ľudia iritujú. Nevyhľadávaj ich ale skús sa aspoň jednému z tých ľudí ani nebrániť. Prijmi ho takého aký je. A potom keď ho prijmeš zistíš že aj iného tak podobne vieš prijať. Trenuj.

autor
30. júl 2022

@madmena najlepšie sa na to všetko hneď a naraz vykašľať. Nemyslieť na to no len niekedy sa to nedá .

miankass
30. júl 2022

@alexka89 isce jej tu na modrom konikovi hned pomoze,uzkostne stavy sa riesia z psychologom.

angelous1991
30. júl 2022

@marca12 nie každá 😄 treba si dobre vybrať 😄 ja mám zákaznícky s ktorými sa vôbec nerozprávam práve toto že chcú mať kľud a s niektorými kecame non stop 😄 ako kto ma náladu . A ohovaracky nemám rada skôr mám skúsenosti že ohovárajú zákaznícky a klebetia kto kde s kým 😄

autor
30. júl 2022

@miankass akože čo mi pomôže zmeniť moju povahu ? Niekto iný čo má naštudované z kníh ?aby radil ľuďom ?👏😅

kubkovamama
30. júl 2022

Kľud,nechápem komenty tipu k psychológovi atď.Ja som stará koza a pri veľa ľuďoch mám taký pocit alebo sa cítim ako neschopný postih..niektorí sa ale aj tak správajú,že máš chuť sa otočiť na pate.Som introvert a citlivo všetko vnimam,viem,že na 95% je to tým.Jednoducho nad tým nepremyslaj,nemôžeš za to a na čo sa nútiť byť pri niekom v pohode keď nie si.V práci v rámci slušnosti a čo najskôr do svojich vôd,v súkromí môžeš otvorene povedať.Ja sa tak cítim napr.pri svokrovcoch aj keď sú to v pohode ľudia,proste je tam nejaká bariéra a vždy bude a kašlem na to.Nezatazuj sa tým čo neovplyvníš.A ak si presvedčena,že je chyba v tebe,hľadaj ju.No podľa mňa vôbec nie je😉

thoughtfulweirdo
30. júl 2022

To bude nervozita. Ak ti to život neovplyvňuje, psychológa nepotrebuješ, len teda určite to nie je človek, ktorý si niečo prečítal a teraz radí ľuďom 🤣 každopádne, pomôže ti tréning. Trénuj si pred zrkadlom pokojné dýchanie, rozvážne pohyby a kľudný hlas. Druhý krok je vystavenie sa týmto ľuďom a tréning priamo pri nich. Neočakávaj, že zmena bude hneď, tréning robí majstra 😁 myslím, že to má väčšina ľudí pri ľuďoch, na ktorých chcú zapôsobiť alebo ktorí im niečím nesedia. Mám to aj ja, stačí, že má niekto nepríjemný očný kontakt (či už príliš veľa alebo príliš málo) a vyvedie ma to z pohody. Alebo niektorí majú takú roztekanú reč tela 😅

autor
30. júl 2022

@thoughtfulweirdo dobre dobre 😁akože mne to je tiez niekedy na smiech všetko . Lebo sú aj dôležitejšie veci na svete

derdia
30. júl 2022

Ja sa tak citim pri tych, ktorym nedoverujem aviem, ze nie su uprimni.

autor
30. júl 2022

@derdia môže aj to byť

derdia
30. júl 2022

Ja som sa volakedy vedela bavit s kazdym.. Ale rokmi, mi uz ta pretvarka leziena nervy... Vsetci chculen nieco predat, ponukat, stretavaju sa sludmi, ponukaju poistku, kozmetiku, pripravky...uplne trapne...
Toto ked na mna niekto skusi tak ja uz viac voci tomu cloveku nemam doveru... A viac sa pri takom cloveku neuvolnim...ale ja to uz neriesim...vo svojom zivote myslim. Viem sa zabavit len s ludmi, ktorymdoverujem a tychje strasne malo