Prevoz vrtuľníkom do nemocnice

geegee
12. feb 2010

Skusala som hladat na internete informacie, ale nic, z coho by som bola mudrejsia som nenasla ☹

Vedel by mi niekto povedat, ci ma zdravotna poistovna pravo ziadat uhradenie prevozu vrtulnikom z nemocnice nizsieho do nemocnice vyssieho standardu? Islo o prevoz popaleneho dietata a teraz od rodica ziadaju 14 000€.

jasminet
12. feb 2010

podla mna - ak to bol prevoz na ziadost rodicov a nie z dovodu nemoznosti poskytnut primeranu zdrav. starostlivost v prvej nemocnici, tak podla mna ma. alebo ak bola moznost previezt dieta sanitkou a rodicia ziadali vrtulnik... ale to je len moj nazor

dzio2
12. feb 2010

ak si vyziada rodic a ta nemocnica je schopna zabespecit zdravotnu s taku istu ako ta nemocnica s vyssim standardom a maju nato skoleny personal tak vtom pripade si to hradia rodicia

sue
12. feb 2010

Gabi, skús zavolať priamo buď na ministerstvo zdravotníctva alebo by som skúsila zavolať do napr.Markízy Zuzane Eliášovej - určite bude vedieť získať odpovedať a ako človek,ktorý by to mohol zverejniť v televízii jej v danej insštitúcii určite povedia priaznivejšie info.

geegee
autor
12. feb 2010

rodic to neziadal, nariadil to lekar. V RBK nemocnici bola poskytnuta nevyhnutna starostlivost na zachranu zivota dietata a potom hned islo do KOsic. Tym vrtulnikom.

Sue, preco prave jej?

gapa
12. feb 2010

S tým vrtulníkom neviem. Ale podla mna, ak rodičia nič také nežiadali a nepodpísali, že niečo také žiadajú, tak na to nemá nemocnica právo. VEd ak o niečom rozhodne lekár, tak predsa je na to asi nejaký dôvod. Ked nariadil niečo nad štandard, mal si on overiť, či to rodičia zaplatia, alebo určí inú alternatívu prevozu. Otázkou je, či ozaj niečo nepodpisovali a ani nevedia čo (ak to velakrát nielen v nemocniciach býva)

Stretla som sa na kramároch s tým, že chceli dať mamičke, ktorej dieťa pravdepodobne zjedlo v pivnici jed na krisy, (než sa ocko otočil, už ho mal v puse a nebol si istý, či niečo neprehltol) podpísať nejaké papiere, že sama žiada o takéto vyšetrenia, t.j. vraj by to potom aj hradila spolu s pobytom dieťaťa, lebo je to vina rodiča. Ona to nepodpísala, lebo ako zdravoťáčka sa v tom vyznala a nakolko velmi dlho čakala na sanitku, aj sa o dieťa doma postarala a vedela ktoré vyšetrenia by mu dala ona urobiť a ktoré nie.

sue
12. feb 2010

Gabi,ona tam má na starosti zdravotníctvo...

Každopádne - ak si spomínate na prípada chlapca strateného počas letného tábora vo Vysokých Tatrách pred štyrmi rokmi - bolo to krsňa mojej tety, keby to nebolo medializované, tak by celú záchrannú akciu hradili rodičia... aj keď vôbec za to čo sa stalo nemohli...

geegee
autor
12. feb 2010

Dik, posunieme info dalej a uvidim, co urobia rodicia...

manefan
13. feb 2010

Sue, ak si dobre spominam a ak to bol pripad toho chlapca zo SK/ENG rodiny, tak dovodom na zaplatenie zachrannej akcie bolo to, ze chlapec nemal uzatvorene tzv. horske poistenie, ktore v tom case uz bolo povinne
http://www.sme.sk/c/2814697/dobrovolnici-nebudu...

sue
13. feb 2010

Mane, po nich požadovali komplet preplatenie celej akcie, keby to nebolo v TV tak na 99% by to uhradiť museli...

kaktusik007
15. feb 2010

sue, a aj to uhradit mali, pretoze ked raz to je nie je predmetom zdravotneho poistenia, preco sa na lajdackost rodicov maju skladat vsetci???? to ma vtedy teda nastvalo hodne.... a aj teraz mi to dviha adrenalin 😠 😠 😠

ale tato tema je o prevoze vrtulnikom zachrannej sluzby, a netyka sa horskej.... teda je to uplne iny pripad a podla mojho laickeho nazoru ak lekar urcil ako nutny prevoz vrtulnik, tak by to malo ist zo zdravotneho poistenia....

geegee
autor
15. feb 2010

zatial to vyzera tak, ze poistovna na to ma narok ☹ Sanca je uz len, aby isli polozku po polozke, ci vsetko co nauctovali aj vykonali ☹

dzio2
17. feb 2010

pokial ziadal lekar prevoz tak nechapem preco maju platit zakon je na ich strane