Prevod peňazí do Čiech

jadelka
4. aug 2016

Za kolko dni pridu peniaze cez banking do Ciech? A ako je to s premenou meny? Uctuje si banka poplatky nejake? Poslala som peniaze 28.7. vraj dodnes nie su pripisane na ucte. Je to mozne?

moonka1
4. aug 2016

@jadelka ja ked som do ciech posielala tak to trvalo asi tyzden. Takto ked ty posielas cez internetbanking tak asi si tam neuctuje nic, ale keby si ty isla na pobocku ze chces previes peniaze do ciech v ceskych korunach tak si uctuju 20evriciek.

evittam
4. aug 2016

@jadelka Čo sa týka doby - tak to je hlúposť, že ešte neprišli ak si teda zadala všetky potrebné údaje správne. Nakoľko napríklad z DE prídu peniaze za 1+1 deň - t.j. ak ich napr.pošlem v pondelok večer tak v stredu ráno ich už mám na účte. Čo sa týka poplatkov - no tak to má každá banka inak - a tiež môžeš posielať rovno peniaze v CZK - poplatky sú buď strhnuté tebe, druhej strane alebo pol na pol.....

liaka
4. aug 2016

My sme boli minuly mesiac v CR a vyberali sme peniaze v bankomate a automaticky nam ich prepocitali ich kurzom do ceskej meny. Bola suma slovenska a potom kolko to robi v ceskych korunach. Aj sme platili a kartu v pohode vsade prijali. Vo vypise tento mesiac sme mali normalny poplatok 2€ lenza vyber cudzim bankomatom ( to platime aj na SK, ked v "cudzom" bankomate vyberame) a za platbu kartou ziadny poplatok. Tiez sme sa bali kolko nam platit pride.... A este zaujimavost. Mali sme na ucte 300 korun a "dovolilo" nam vybrat len 200 korun, 100 koruny nie...

jadelka
autor
4. aug 2016

Poslala som jednemu cloveku 28.7. 12€ za tovar a tvrdi mi,ze ich nema na ucte,mne uz davno strhlo z uctu.

dominika6
5. aug 2016

@jadelka cez IB príde platba do 3 dní do celého sveta..

jadelka
autor
5. aug 2016

@dominika6 a ako je to s premenou meny? Ked dotycny chcel 12€ pride mu 12€ prepocitane na ceske koruny?

dominika6
5. aug 2016

@jadelka
myslím že mu príde suma v cz podla kurzu v ten deň

katarinamarkova
5. aug 2016

@jadelka D+1
čiže ak ti odišli z účtu, t.j. platba bola spracovaná vo štvrtok toho 28., v piatok 29 ich má príjemca.
v prvom rade si zisti, či platba z tvojho účtu skutočne odišla.
v druhom rade si zisti, či si zadala správne údaje - číslo účtu, VS atd.
mena? záleží či má dotyčný účet v CZK, EUR.
ak má účet v czk, preráta sa mu platba v aktuálny deň aktuálnym kurzom jeho banky.ak si teda posielala eur, ak si posielala czk, nebude sa prerátavať nič.

jadelka
autor
5. aug 2016

@katarinamarkova peniaze mi z uctu odisli cislo uctu je spravne dotycny tvrdi ze mu neprisli da sa to v banke overit,ze?

katarinamarkova
6. aug 2016

@jadelka v banke si preveríš len to, či odišli z tvojho účtu.
pošli mu výpis z tvojho účtu.
- ak ti dal nesprávne číslo účtu, jeho chyba.
- ak má napr. účet v mínuse,alebo tam má nejaké holdy a preto nemá tých 12€ k dispozícii, jeho chyba.
- ak klame, jeho chyba.
- ak si sa pomýlila v čísle účtu, tvoja chyba.

ešte si skontroluj pohyby na svojom účte, či sa nestalo, že platba ti bola vrátená z nejakého dôvodu, t.j. tebe odišla.....po chvíli prišla späť.