Presťahovanie cudzinca z tretej krajiny na Slovensko

7. nov 2022

Ahojte,máte niekto prosím vás ideálne osobné skúsenosti ako je to s presťahovaním sa na Slovensko? Reálne viem,že človek z tretej krajiny tu môže byť maximálne 90dní (za polrok) a potom musí ísť preč (neviem ako to je či sa to sčítava alebo ako keď vycestujem a vrátim sa).ale ak sa chce cudzinec presťahovať na Slovensko s tým že si tu chce nájsť prácu tak neviete ako má postupovať?
Ďakujem

ivonadusa
7. nov 2022

vsetky info na stranke cudzineckej policie

vevesh
7. nov 2022

Ono je velmi podstatne, z ktorej krajiny je dany clovek. Nie je cudzinec ako cudzinec. Ale oficialne- najst pracu, vybavit povolenie+ pracovne viza a moze prist. Trva to tak 6-18 mesiacov, podla rychlosti cudzineckej policie a dokladov, ktore budu pozadovat (a ako rychlo ich bude vediet dotycny zohnat)...

autor
7. nov 2022

@ivonadusa ja mám z toho chaos. Už som to tam pozerala.

autor
7. nov 2022

@vevesh je to Veľká Británia

ivonadusa
7. nov 2022

tak potom skus tam zavolat

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariska1989
7. nov 2022

No neviem ako to funguje ale na to aby bol tu a mohol byť není jednoduchšie na sk sa zosobášiť a trvalý pobiť???? Možno som trepla ko.....u tak ak áno pardón

yanni
7. nov 2022

Ak je Brit, ma vzdelanie, ktore je na SK potrebne/hladane, tak nech si najde pracu a potom sa uz len vybavuju papiere. Ako rychlo sa to vybavi a ci vobec dostane povolenie, to uz zalezi len od uradnikov. Presne ako pise @vevesh.

kaktusik007
7. nov 2022

https://mic.iom.sk/visacheck/en/result-4/?natio...

dala som tam ze dovod navstevy rodina, ale vies si to vyklikat a mas hned presne info

yanni
7. nov 2022

Mne sa kladie otazka, preco chce prist Brit na SK. Ma tu nejake super vyhliadku na dobru pracu? To skor pochybujem. Ono to bude asi nejak inak. Detaily nevieme.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
7. nov 2022

@mamula20 nemusi. tak
@yanni nie je brit ako brit 🤷🏼‍♀️

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. nov 2022

@mamula20 keď sem chodí za mnou,všetko si platí sám, zakaždým.
@mariska1989 to netuším
@yanni chce sem prísť za mnou.
@mamula20 nie je to vojak ani nič podobné. Je to normálny existujúci muž.
@mamula20 vzhľadom k tomu že viem ako niekedy prekladajú stránky do angličtiny tak som skeptická...

maminkadeticiek
7. nov 2022

Joj z tohto bude pruuuuser....Chce sem prist za tebou,nuz,gratulujem a drz sa.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. nov 2022

@maminkadeticiek prosím? Akože to že niekoho stretneš,mate sa radi,chcete byť spolu a rozdeľuje vás len to že niekto je iným štátnym príslušníkom,tak to je prúser? Prúser že sem chce niekto prísť pracovať a zotrvať tu?

autor
7. nov 2022

@mamula20 áno,videla,spoznala..a keď sa zosobášili, on nemal právo požiadať rovno o trvalý pobyt? Za účelom zlúčenia rodiny? Či to tam bolo iné kvôli tomu že je Arab?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. nov 2022

@mamula20 fíha,zaujímavé. Veď tohto sa bojím najviac

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
7. nov 2022

Akú má profesiu? Na Slovensku a hlavne v BA v korporátoch, kde sa bežne komunikuje v angličtine, pracujú tisícky cudzincov vrátane tých z krajín mimo Európy. Získať tu job ak má kvalifikáciu a následne povolenia nie je až taký problém.

yanni
7. nov 2022

@kaktusik007 Ved preto sa pytam.

kittykat22
7. nov 2022

Dostat tu cloveka na pobyt bude teraz tazke. Pomoc smeruje ukrajincom ktori utekaju pred vojnou a je normalny proces, ze pocas krizy ako je tato sa uprednostnuju ludia z krajin kde je vojna a ten zvysok je pozastaveny - pokial je to z hladiska zakona mozne.

melanta
7. nov 2022

@kittykat22 preto je dosť podstatné, akú má profesiu a o akej lokalite v SR píšeme. Máš pravdu v tom, čo píšeš o ľuďoch z UA a ich uprednosťňovaní, na druhej strane napr. v BA korporátoch je dosť pozícií, ktoré ukrajincami nie sú nijak dotknuté, čiže ten priestor tu určite je. Len nie pre každého.

kittykat22
7. nov 2022

@melanta podla mna to ale nebude nejaky super vzdelany clovek - lebo to by asi vedel ako si poslat cv do bratislavy do korporatu. To bude nejaky low life ale slecna to nechce povedat lebo vie, ze by dostala biedu. Este pise, ze na MVSR je blby preklad stranok do anglictiny - co je nezmysel. Je to nezvdelany bud arab alebo cernoch ktoreho chce slecna dostat na slovac.

autor
7. nov 2022

@mamula20 mne sa práveže zdá že v UK je to o dosť zložitejšie ako tu.

autor
7. nov 2022

@kittykat22 nehnevaj sa,ale niekoho koho nepoznáš nazývať že je nevzdelany,hoci má vysokú školu, je trochu povrchné. Asi ťa sklamem. Ani Arab ani černoch to nie je ... Hoc neviem prečo práve toto si myslíš... Je to rodený Brit (jeho všetci predkovia sú z Británie, a dokonca je rovnakej farby pleti ako ja - keď ťa už takáto vec trápi )... Normálne je smutné, že sa na niekoho pozeráš s ohľadom na to akej farby pleti je ... Ale tu ma už nič neprekvapí. Ak nechceš pomôcť,buď láskavá a nekomentuj to tu

mariska1989
7. nov 2022

Držím palce až sa to vyrieši čo najjednoduchšie