Prešľap za volantom

6. mar 2023

Aký najhorší prešľap sa vám stal za volantom? (Má to byť zabavný prísprvok, nie poburujúci, prosím🙃)
Ja som raz vo svojich začiatkoch napr. zaparkovala cez dve parkovacie miesta. Hrozne boli úzke a nevedela som sa tam spratať 😃 (bolo však poloprazdne parkovisko a bila som mimo auta 10 minút)
Alebo som zablúdila tak, že som vošla do protismeru, našťastie som si to hneď uvedomila.
Teraz mi je to vtipné až trapne, že som mohla byť taká nemožná, ale tak každý sa učí 🤷‍♀️

buberova
6. mar 2023

Hľadala som jednu dielňu, dostala som inštrukcie že mám ísť medzi domy a tam to bude. Bolo tam čosi také úzke taká cestička medzi zadnými vchodmi do dvorov a ja som sa tam ryla autom.. bolo to extra úzke až vyšla jedna pani z domu že čo sa to deje.. bol to chodník a tú dielňu som prešla asi pred 200m.. cítila som sa extra trápne

proste0monika
6. mar 2023

Ja som raz sla vziat priatelovi darcek do nedalekej dediny, no nikdy som v nej nebola a bola tma a moooc aut vsade. Tak som.zapla navigaciu, napisala pani s darcekom, ze zachvilku som u nej a vyrazila. Avsak ako si tak idem, lepia sa na mna auta a navigacia ma pomotala, ocitla som sa na dialnici na ceste do banskej bystrice 🤣 skoro som skolabovala. Tak som.si to valila po najblizsi vyjazd, zdalo sa mi to asi ako dve hodiny a tam to zvrtla. Ked som sa dotrepala k tej pani, nasla som si tolko zmeskanych hovorov a sprav, prisla som asi o hodinu neskor. Domov to uz slo chvalabohu bez zadrhelov 🙈🤣

galganka
6. mar 2023

Otočila som sa v jednosmerke. To je zatiaľ aj moja jediná pokuta. 😂🙈 Cudzie mesto, už sme mali len tak-tak čas na príchod k doktorovi, nikde voľné, ulica široká ako trojprúdovka... nuz vravím najstaršej, nech pozerá, či nič nejde z boku, že to otočím a skúsime zaparkovať inde. No, jasné, že nič z tej strany nešlo, keď to bola jednosmerka. Prešli sme asi 5 metrov a majáky, pán policajt mi ťuká na okienko, ja v panike omylom sťahujem okno vzadu, kde sedí dcéra... 😂🙈 skoro som sa prepadla od hanby... 😂 nakoniec nás odprevadili v tom protismere až tam, kam sme potrebovali ísť. 😂

modrykolibrik
6. mar 2023

Kamoska viezla spoluziacku ktora ju navigovala na dalnicu a kedze bola v takom strese nenapadlo ju nic lepsie len sa otocit na dialnici v protismere a ist dole zjazdom. Nastastie ju nikto nevidel

aaadkaaa
6. mar 2023

S cerstvym codicakom som doma na dvore suchla najskor jeden spatak, potom rozbila druhy😅ale odvtedy uz zacuvam aj do mysacej dierky😆

vevesh
6. mar 2023

Ked som mala cerstvy vodicak-uplne prva jazda, otec chcel mat zo mna pretekarku F1- mala som na uzkej kratkej ceste v meste, oproti auta obehnut autoskolu predomnou.....samozrejme, ze som totalne zostresovala a obehovala na jednotke🙈🙉🙊🙈🙈🙈 vdakabohu nase auto malo silnejsi motor ako fabia, tak som to dala🙃🙃🙃

guiseppinka
6. mar 2023

Par preslapov bolo, taky najnebezpecejsi bol asi ten, ked si tak vravim pred zakrutou vracakom, ze musim pekne zvonku - vacsi polomer, lepsie vyberiem zakrutu a neviem co bolo, ale sla som cez protismer a muz na mna zrukol a zdochlo mi to🙈 neviem ci som sa aj nerozrevala potom... tu mu potom kolegovci povedali, ze nech po mne nehuci, ze sa potrebujem zzit s autom... Vodicak som mala asi 2 mesiace max...
A take usmevne bolo, ked som chodila zo skolky do obchodu a na prazdnom parkovisku som si chodila krizom cez parkovacie miesta a raz som bola zamyslena a zrazu len sleha - spatakom som tresla do kosa a ten sa krutil okolo tyce... Nevidela som ho vobec a mala som stastie, ze som ho chytila spatakom... Alebo ked som pred skolkou nacuvala do lampy🙈 to ma muz skoro zabil... Maly tuk a trebalo menit cele svetlo, senzory, naraznik a este nieco... Postavila som sa tak, ze lampu som nevidela ani v 1 spataku... Na parkovisku su 2 lampy a na oboch vidno, ze do nich niekto nacuval😂😂

jana_eyre_2
6. mar 2023

Nejaké porušovanie dopravných predpisov si nepamätám, lebo som si vždy zakladala na ich dodrzovani, hoci určite sa mi stalo že som zabudla dať smerovku, alebo som išla rýchlejšie ako som mala.. najhorsie bolo keď som odbila kľučku o školskú bránu do parkoviska lebo som zle vytočila a potom nedávno keď som išla z rannej smeny a dostala som mikrospánok 😔 rozbila som si našťastie len svetlo a pukla plast autu predomnou..

Ale na čo so smiechom spomínam je keď som zapadla do snehu.. oproti domu máme tesco a raz keď bol sneh, tak kým som sa vrátila s deťmi zo škôlky a školy nám urobili miernu kopu z odhrnuteho snehu.. ja som chcela zaparkovať do našeho dvora, vždy tam cuvam.. teraz som si povedala že to prejdem a zacuvam.. trocha som to odpratala a išla cúvať.. ale keďže sa šmýkalo tak som ostala zakliesnená krížom cez cestu.. najstarší mi radil zo zadu ako krútiť volantom (mal asi 7r) najmladší uplakanec zvyšoval intenzitu svojej netrpezlivosti a do pár minút vrieskal kedy už bude doma, dcéra tá len vystresované sledovala.. ja som sa snažila odhrabat si sneh z podkolies, ale auto sa len šmýkalo.. nejaké auta už stali a snažili sa ma obehnúť, nikto mi nepomohol a predavači z Tesca sa namne zabávali.. 😒 nakoniec mi pomohol manžel cez telefón, navigoval ma na piesok z pieskoviska a tak som to nakoniec vyriesila do pár minút.. ale teda teraz mi to príde vtipné, vtedy som bola dosť sklamaná z toho prístupu okolia..

lija22
6. mar 2023

jasne, ze som tiez sla raz v protismere, nastastie nikoho som nestretla a raz som tukla do nakupneho centra, jo to bol trapas

eni01
6. mar 2023

Daaavno ked vyšli prvé navigácie a ja začínajuca vodička som si ju kúpila, sadla som si s mužom do auta, že ideme na výlet a zadala cieľ Cervený kamen (zamok) ....nejako sme sa zahovorili, ja som šla podla navigácie a spmatala som sa v Trenčíne, že som uplne mimo 😀 , pozreli sme si dedinu Červený kamen pri Púchove a boli sme nakoniec aspon na Trenčianskom hrade

katica06
6. mar 2023

@lija22 v dobe keď sme ešte nemali mobily som šla služobným autom odovzdať nejaké dokumenty, zastavila som sa u frajera v práci aby sme si dohodli večerný program, na parkovisku som nacúvala do betónového kvetináča, a rozbila zadné svetlo na pick-upe. Mala som čo vysvetľovať šéfovi, našťastie sme mali na sklade také, a kolega za pár minút vymenil.

deti95060810
6. mar 2023

naposledy som ťukla autom do betónového kvetináča , ktorý bol tesne pred kostolom...do kostola som išla pre otca...
zanadávala som ....hneď všetky oči boli na mne....

dadis
6. mar 2023

Ja ked som zacinala jazdit, meskala som na aglictinu, tak sef povedal, ze mozem si zobrat sluzobne auto. Zaparkovala som v podzemnom parkovisku na Jesenskeho a isla. Po hodine som zbehla do podzemia, nastartovala, vysla z garaze, bola uz tma, presla som cez mesto asi 3km po tme. Ked som isla po nabrezi, subezne pri mne v pruhu policajna dodavka a policajt spolujazdec mi naznacuje, ze si mam stiahnut okno..ked som v strese nasla cudlik a otvorila okno, a tak mi,
krici, zapnite si svetla 🤣🤣🤣..tak zapla som a oni odfrcali dalej..Doteraz mi nie je jasne, ze som 3 km ani raz nepozrela na palubovku, ani parkovacky som nemala zapnute, uplna tma 🙈🤦‍♀️😂

2nika47
6. mar 2023

S čerstvým vodičákom (prvá jazda na aute mimo autoškolu) som šla s mamou na nákup.. na autoškole som sa učila na diesli čiže auto s benzínovým motorom bolo predsa trochu iné - najmä čo sa týka citlivosti spojky. Vždy keď som pustila spojku prudšie tak motor skapal .. samozrejme som sa nad tým doma nezamýšľala a vyrazili sme do mesta. Cestou k obchodu sme šli do takého miernejšieho kopca na kruhový objazd pred ktorým bolo viac áut, čiže som musela zabrzdiť a v kopci sa rozbiehať. Keď mi pri rozbehu motor skapal raz, dva krát , tri krát, ešte to bolo znesitelne.. po asi piatich minútach čo mi kvôli mojej manipulácii zo spojkou stále nešlo poriadne naštartovať a navyše vodiči zamnou trúbili ako bláznivý som myslela že sa asi rozplačem. mama sa mi neskutočne smiala a ja som sa zaprisahala že ak ešte niekedy budem šoférovať tak touto cestou už vzivote nepôjdem ... :D teraz je to moja pomerne bežná trasa ale na túto príhodu nezabudnem snáď nikdy... Podarilo sa mi odtiaľ odísť takmer po 10tich minútach. :D

vroni
6. mar 2023

Ja som raz muzovym autom prelestila bránu. Neviem, ako sa mi to podarilo, ale proste blatník aj dvere vyzerali ako z bojiska, doskriabane, skrivene, cele od farby.... Chlap zdesenie ziral na tu spúšť, ja tiež a nakoniec hovorim, ze to bude treba umyť (aby sme videli, čo je všetko poskodene). Chlapovi, ktorý to pochopil tak, že chcem auto opraviť umytim, odpalilo dekel a dodnes (tj. už 15 rokov) sa ma pri každej nehode, okolo ktorej ideme pýta, či im nepôjdem ten srot umyť, aby bol zase v poriadku. Aj keď, už mu to vraciam, lebo pred par rokmi pri parkovaní prelestil zase moje auto on (presne tak isto), tak ja mu vždy vravim, ze by mal ľuďom vysvetliť, že pred umytim auta nie je nutne poskodzovat karosériu.

bluka2
6. mar 2023

Ja som raz po aspoň 10 rokoch bez jazdenia išla na nejaké parkovisko trénovať a rovno už tam som dostala pokutu. To ma dosť pred ďalšími pokusmi odradilo... Odvtedy len v južnej Európe a Afrike jazdim, tam sa mi ešte nič nestalo...ani keď človek zaparkuje povedzme rovno na ceste 😀

mimi3008
6. mar 2023

Po 32 hodinovej sichte som zadriemala za volantom na cervenej. Zobudilo ma trubenie aut za mnou, ze uz je zelena😅

majlo1234
6. mar 2023

S cerstvym vodicakom som chcela ist z bratislavy na zahorie(navigacky vtedy este neboli asi😄) a ocitla som sa v rakusku😂

No a este sa mi raz podarilo na prazdnom parkovisku nacuvat do jedineho auta, ktore tam bolo. Taka som bola nasrata na seba ze az

ma77
6. mar 2023

Ja som tiež tak raz šla z mesta tma bez svetiel ako v meste sa mi nezdalo že tma ale jak som vyšla zrazu že nič nevidim auta na mna blikali obehovali a ja som stale nechapala prečo čo som urobila🙂a aked už na mna začali trubit tak že jaj ved ja idem bez svetiel asi po 3km😂

bluka2
6. mar 2023

@majlo1234 tak to sa mi tiež stalo smerom z Rakúska na Slovensko (ako spolujazdec). Z nejakého dôvodu sme skončili v Maďarsku. Potom kamarátka mala stres z toho, že nemá maďarsku diaľničnú známku, tak sme sa tam motali po nejakých vedľajších rozbitých cestách, celé zle

marca12
6. mar 2023

Isla som podla navigacie do obce v blizkosti madarskych hranic,nasnezene a ta tava ma zatiahla na polnu cestu,kde keby som sa otacala,zapadnem. Odchytila som takeho baciho,ci da dostanem touto cestou,on len krutil hlavou,ze v lete tadial chodia auta. No boli vyjazdene kolaje,tak som isla dalej. Prisla som k lavke,ktora viedla cez potok,uz mi nebolo vsetko jedno. Nastastie za lavkou bola hned cesta veduca do dediny. Na sedeni na obci som sa tak nenapadne pytala na tu cestu,tak vraveli,ze je to skratka do obce,ale iba v letnom obdobi je tadial schodna cesta. Odvtedy neverim gpskam a hlavne google mapam a vzdy si dopredu pozriem neznamu trasu. Mala som asi 24 rokov,prvy mesiac v praci a prvy mesiac ako sofer 🤣

ketrint
6. mar 2023

@vroni 😂😂😂😂😂💕

ciernysokol
6. mar 2023

Kupila som auto a sla som si na policii prehlasit spztku.pri prehlasovani ma policajt rovno privital s pokutou,ze to sa im este nestalo,ze by niekto rovno zaparkoval pred vchod,medzi policajne auta.aj sa mi zdalo,ze kolko volneho miesta 🙂).zakaz vjazdu som si nevsimla.

moonlight1210
7. mar 2023

Este ako cerstvy manzelsky par sme kupili nase prve auto, staruckeho favorita, v podstate pre mna, kedze mm mal auto z firmy a ja som sa s nim vydala na svoju prvu samostatnu jazdu po piatich rokoch od urobenia vodicaku, za ktore som vobec nejazdila (ale VS studenti mali krasnu zlavu vtedy, no nevyuzi to).

Vsetko slo fajn, aj bez navigacie, len s nastudovanim mapy, az pri odchadzani z parkoviska cestou domov som tukla do jedneho suv. Suv nebolo nic, moj veteran mal pohnuty naraznik. Tak chlap mavol rukou a poslal ma domov. A ze nech si to dam vyrovnat a znova upevnit, ze to bude v pohode.
Povzbudena, ze to nic nie je, som vyrazila domov, ale hned na poslednej krizovatke za mestom mi odpadlo predne svetlo.
Tak som vystupila, vzala svetlo, nonsalantne ho hodila na sedadlo spolujazdca a sla dalej.

Potom mi mm volal, ako to slo. A ja, ze vsetko super, fajn, trafila som, nasla som to, vybavila, len mi odpadlo predne svetlo.
Ako ti mohlo odpadnut svetlo?
Lebo sa odtrhlo.
Ako sa mohlo odtrhnut?
Lebo je trochu pohnuty naraznik.
Ako pohnuty?
A tak postupne vyplynulo, ze som mala nehodu.

Mm sa dodnes smeje, ze to bolo ako v tom vtipe: Hlasim, ze po dobu mojej sluzby sa nic nestalo, sudruh major, len sa zlomila nasada od lopaty…