Prerušenie štúdia počas tehotenstva

hubka51
4. mar 2013

Sú tu nejaké maminy, ktoré študujú, alebo študovali na vysokej škole a prerušili ste štúdium? Ja som momentálne v 5.ročníku a mala by som tento rok štátnicovať. Lenže diplomovku akosi nestíham dokončiť, lebo neobsedím pri počítači, bolí ma stále bruško. Semester by som chcela dokončiť, ale štátnice a obhajoby by som chcela až na druhý rok. Moja otázka znie 🙂 Či budem platiť za štúdium (teda o rok len za štátnice a obhajoby) keď preruším štúdium a nie, že ho neurobím.Ďakujem veľmi pekne za odpovede 🙂

sluci
4. mar 2013

ja som síce kôli tehotenstvu štúdium neprerušovala, ale zaplatíš za celý rok ak neprerušíš, ale dá sa to myslím prerušiť a zaplatiť len jeden semester... treba skočiť na študijné a pýtať sa, ako presne je to na tvojej škole.... Ale ja osobne som viac spravila tehotná ako s malým a dipomovku tiež píšem po nociach :D :D tak držím palčeky 🙂

zuzimino
4. mar 2013

tiež študujem , ale nenapadlo ma prerušiť štúdium . A už takto pred koncom vôbec nie. Je pravda, že keď bude bábo to bude ešte horšie. Nebude už vôbec toľko času. A s tým platením sa treba na študijnom, niekde sa platí celý rok. Lebo tento semester si už začala a budúci rok by si už prekročila dĺžku štúdia, ktorá je bezplatná. Veľa šťastia 🙂

hradnapani
4. mar 2013

@hubka51 ja ti tiez poradim neprerusovat, resp. urobit co najviac este tento semester. Uplna vacsina babatiek, cest vynimkam, ma velmi narocny prvy rok zivota a ich matky takisto. Je iluziou mysliet si, ze v tom prvom roku budes mat cas na pisanie diplomky a pripravu na statnice. Skus aspon nieco este tento semester. Pedagogovia budu zhovievavi, neboj 🙂 Ale vela zavisi aj od toho aky odbor studujes a ci ti bude mat kto pomahat so starostlivostou o dieta a ty by si mala cas na studium... ale aj tak to bude asi narocnejsie ako tento rok 😒
Ja si napriklad hlavu trieskam, ze som sa nepoponahlala s ukoncenim doktorandskeho studia... nemam teraz na to vobec cas a hlavne energiu ☹

burina4
6. mar 2013

ja som popri vysokej odrodila dve deti všetko sa dá pokial možeš neprerušuj potom sa ťažko vracia 🙂